انتخابات 92 و چند نکته پیرامون آن!

 

انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در حالی برگزار شد که خوشبین ترین اصولگرایان هم فکر به پایان رسیدن آن در دور اول آن هم با پیروزی رقیب را نمی کردند. در نتیجه با خوش خیالی در حال رقابت و درگیری های درون گفتمانی بودند و به جای اتحاد برای پیروزی به تخریب و تخفیف یاران گفتمانی خود مشغول بودند تا به سبد آرای خود بیافزایند. در این میان تنها دکتر حداد عادل بود که با بصیرتی مثال زدنی و دیدن شرایط رقیب از دور به موقع کنار کشید تا موجی را که به سوی حریف می رفت به سمت اصولگرایی بازگرداند. اما تلاش او کافی نبود و برخی حتی به ائتلاف خودساخته هم پایبند نبودند و برخی دیگر در بحث صالح مقبول گیر کرده بودند در حالی که هر روز از اقبال مردم به وی کاسته می شد. و در نهایت شد آنچه شد و جبهه ی اصولگرایی در بهتی از این شکست خود ساخته فرو رفت!

 

 

اما چند نکته در ارتباط با این انتخابات قابل ذکر است:

 

اول: مردم

- ابتدا باید از مردم تشکر کرد که با حضور بیش از 73 درصدی شان در پای صندوق های رای نشان دادند به نظام٬‌ انتخابات و برگزارکنندگان آن اعتماد کامل دارند و ادعای فتنه گران سال 88 دروغی بیش نبوده است.

- مردم نشان دادند که منتخب ملت با رای مستقیم آنها انتخاب می شود نه با اغتشاش عده ای آشوبگر و خس و خاشاک در کف خیابان.

- مردم نشان دادند که به دعوت امام جامعه لبیک می گویند و با حضور خود حماسه ی سیاسی را رقم می زنند.

- اما مردم بدانید که درد نان داشتن و درد دین نداشتن شما را به نان نمی رساند اما درد دین و دفاع از مقدسات شما را به نان هم می رساند و روزی دهنده فقط خداست.

 

دوم: منتخب مردم

- آقای روحانی بر مبنای مردمسالاری دینی شما رئیس دولت یازدهم جمهوری اسلامی شده اید. ما هم این را قبول داریم و به شما تبریک می گوییم.

- آقای روحانی شما رای 51 درصد از مردم را به خود اختصاص دادید و 49 درصد از مردم یعنی نیمی از آنها به شما رای ندادند. اما اکنون شما رئیس جمهور همه ی ملت ایران هستید و باید به خواسته ها و اعتقادات آنها احترام گذاشته و برای به انجام رساندن آنها تمامی تلاش خود را به کار بندید.

- آقای روحانی توجه داشته باشید که عده ای از طرفداران شما و کسانی که به شما رای دادند همان هایی بودند که در فتنه ی 88 همان ضربه ها را به نظام زدند. ما از شما انتظار داریم آنها را کنترل کرده و پست های کلیدی به آنها ندهید. آنها همان هایی بودند که بالاترین مقام مملکت توهین کردند. ما از شما انتظار داریم از حریم ولایت دفاع کنید. آنها همان هایی بودند که بیشترین توهین ها را به اسلام و شعائر دینی کردند. ما انتظار داریم به حرمت لباس پیامبر که بر تن شماست حریم اسلام را در برابر آنها حفظ کنید.

-آقای روحانی توجه داشته باشید خط قرمز ما اسلام و امر ولایت است.

 

سوم: با نامزدهای اصولگرای شکست خورده

- اکنون پس از شکست حتما به این فکر می کنید که کاش ائتلاف کرده بودید و از میان خود اصلح را انتخاب می کردید تا اینگونه شکست نمی خوردید. الان دیگر شماتت خود فایده ای ندارد و باید از این شکست درس بگیرید که همیشه اتحاد است که پیروز می شود.

- اما شما با بیانیه های خود و تبریک به فرد پیروز درس دموکراسی به مدعیان آن دادید. بر خلاف کسانی که سال 88 به منتخب ملت احترام نگذاشتند و و با اعمال خود کام ملت را تلخ کردند و با دروغ تقلب٬ باعث زحمات بسیاری برای ایران عزیز شدند.

- آقایانی که پس از هشت سال برنامه ریزی و تبلیغات دو دوره شکست را در انتخابات تجربه کردند بهتر بود جای خود را به یک نیروی جوان و تازه نفس که بر اساس ملاک های رهبری معظم اصلح بود می دادند تا با تلاش جمعی اقبال به اصولگرایان را حفظ کنند.

 

چهارم: با بزرگان اصولگرایی

- به خوبی دیدید که با اختلاف در میان شما٬‌ جبهه ی اصولگرایی هم دچار تشتت و اختلاف گردید. در حالیکه می توانستید با یک اجماع و ملاک قرار دادن سخنان امام جامعه در مورد مشخصات اصلح یک نفر را انتخاب و به عنوان کاندیدای واحد اصولگرایی به مردم معرفی کنید.

- به خوبی به شما ثابت شد که تئوری صالح مقبول مردود است. این نظر از اصل غلط است٬ چراکه مقبولیت و محبوبیت او می تواند ظرف مدت چند روز از بین برود٬‌همان طور که دیدید.

- حضرت آقا هرگز نفرمودند که به صالح مقبول رای بدهید تا رای بیاورد و شما برنده شوید. بلکه بارها فرمودند که بر اساس حجت شرعی به اصلح رای بدهید. اما شما که ادعای ولایتمداری می کنید این کار را نکردید.

 

پنجم: کسانی که به اصلح رای دادند

- ما به وظیفه ی دینی و شرعی خود عمل کردیم. ما به فرموده ی اماممان اصلح را انتخاب کردیم و این انتخاب را برای خود عبادت می دانیم.

- ما برای انتخاب اصلح رای حرام جمع نکردیم٬‌کسی را تخریب نکردیم٬ تهمت به کسی نزدیم٬ دروغ نگفتیم٬ وعده ی ناشدنی به کسی ندادیم٬‌ منم منم نکردیم٬‌ از اصول خود کوتاه نیامدیم٬‌ خود را همرنگ جمعیت نکردیم٬‌ دین را فدای شکم نکردیم٬ به جای دعوت به گفتمان دعوت به فرد نکردیم و به هر شیوه ای متوسل نشدیم.

-ما به کسی رای دادیم که علاوه بر مشکلات اقتصادی و تورم و گرانی به فکر دین مردم نیز بود. تنها کسی که از حیات طیبه و بکارگیری اصول دینی در جامعه می گفت.

- ما در پیشگاه حضرت حق٬‌ رسول اکرم٬ اهل بیت پاک و طاهر٬‌ امام و شهدا و امام خامنه ای سربلندیم که از اصول و اعتقادات انقلابی مان کوتاه نیامدیم و به حق عمل کردیم.

- شهید مرتضی آوینی: آری شهادت زیباست٬ اما مثل مرد پای بیرق انقلاب ایستادن از آن زیباتر. شهادت در رکاب خمینی زیباست٬‌اما دفاع از ولی فقیه حاضر از آن زیباتر. خون دادن برای خمینی زیباست٬ اما خون دل خوردن برای خامنه ای از آن زیباتر...

- شهید محمد جهان آرا: بچه ها اگر شهر سقوط کرد نگران نباشید٬ دوباره فتح می کنیم. مراقب باشید ایمانتان سقوط نکند.

 

ششم: مدعیان تقلب سال 88

- عده ای از شما در این انتخابات شرکت کردید و رای دادید. دولت همان دولت و شورای نگهبان همان شورا و ستاد انتخابات همان ستاد بود. پس خودتان دروغ بزرگی که به مردم گفتید را قبول دارید. اما هزینه هایی را که مردم و نظام در آن سال دادند چه کسی باید تقبل کند؟

- فکر نکنید آشوب های سال 88 را فراموش کرده ایم. فکر نکنید ظلمی که به رهبری و نظام کردید را فراموش کرده ایم. فکر نکنید گذشته ها گذشته و می شود آن را فراموش کرد؟ ما به احترام امامان است که ساکت ایم.

- ما بازگشت شما به حکومت را هرگز تحمل نخواهیم کرد که شما جمع همه ی رذایل هستید.

 

هفتم: آقای هاشمی رفسنجانی

- آقای هاشمی! شما که این انتخابات را "دموکراتیک ترین انتخابات دنیا" می دانید و هیچ شبهه ای به آن وارد نمی دانید حتما از ما بهتر می دانید که این انتخابات را همان دولتی برگزار کرد که انتخابات سال 88 را برگزار کرد. دولت همان دولت٬‌ شورای نگهبان همان شورا و ستاد انتخابات همان ستاد بود. چطور است که آن انتخابات با 85 درصد مشارکت را آن گونه به فضاحت کشیدید و همسرتان دستور اغتشاشات را صادر کرد و فرزندانتان مجری آن بودند و شما بزرگترین حامی و راس فتنه ی آن سال بودید و آن انتخابات را بودار می دانستید اما انتخابات امسال را دموکراتیک؟

هر گاه کاندیدای مد نظر شما رای آورد انتخابات دموکراتیک ترین است و اگر نیاورد تقلب شده است؟  در محضر خدای خود چه جوابی دارید؟

 

هشتم: ضد انقلاب و دشمنان جمهوری اسلامی

- خسته نشدید؟

 

نهم: امریکا و نوچه هایش

- بی خود تلاش بیهوده نکنید:

     ید الله فوق ایدیهم

     مکروا و مکرالله والله خیر الماکرین

     لن یجعل الله الکافرین علی المومنین سبیلا

- قدرت خدا و ولی عصرش در دستان امام خامنه ای و یارانش از توده های مختلف مردم است. روحانی هم خاتمی نیست. پس طمع سالهای حکومت اصلاحات را نکنید که ما مثل شیر از انقلابمان دفاع خواهیم کرد.

 

دهم: امام خامنه ای

- حضرت آقا می دانیم که از حضور مردم و استحکام نظام مردمسالار اسلامی خوشحالید. ما نیز از خوشحالی شما شادانیم و با شما پیمان خون می بندیم که از حریم ولایت تا آخرین قطره ی خون دفاع کنیم. هرگز نخواهیم گذاشت کسانی که ممکن است به سر کار بیایند جام زهر برای شما آماده کنند. اگر از سرهایمان پشته بسازند هرگز تاریخ نخواهد نوشت که خامنه ای تنها ماند.

 

یازدهم: شهدا

- شهدا شرمنده ایم...

شما چه عاشقانه و مردانه هشت سال ایستادید ولی ما...

طاقت یک سال تحریم را نداشتیم.

 

دوازدهم: امام منتظر

- یا صاحب الزمان ما منتظر آمدنتان هستیم و داریم خود را آماده می کنیم. اما عده ی پای کارمان کم است. بیشتر مردم تحمل سختی ندارند. از عاشورا فقط سینه زنی را بلداند. امان نامه ای را که علمدارت نگرفت٬ مردم عاشورایی گرفتند!

درد شکم به درد دین غلبه کرد...

شرمنده ایم ای مولای هر مرد و زن مومن!

 

----

و همیشه قرآن آرام بخش دل است:

«عسی اَن تکرهوا شَیئاً و هُوَ خیرٌ لَکُمْ و عسی اَن تحبّوا شیئاً و هو شرٌ لَکُمْ و اللهُ یَعْلَمُ و اَنْتُمْ لاتَعْلَمُونَ»

سوره بقره - آیه 216

و چه بسا چیزی را ناخوش داشته باشید و آن به سود شما باشد، و چه بسا چیزی را خوش داشته باشید و آن به زیان شما باشد، و خداوند می داند و شما نمی دانید.

/ 23 نظر / 81 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سجاد

نرود میخ آهنی بر سنگ...! با برخی اصولگرایان تند هیچگاه نمی توان صحبت کرد! زیرا اینان معتقد به دیالوگ نیستند و فقط فرمایشات خود را به طرف مقابل دیکته می کنند! تا شواهدی بیان می شود، طرفشان را به گول خوردن و ... متهم میکنند! این از منش گفتگو به دور است....

محمد

الهی بمیرم خیلی حالتون بده واقعا چرا کاندیدایی که دشمن بهش امید بست پیروز شد؟؟؟ این صندوقا هم چه بد به سخن درآمدند.... در این انتخابات که به عبارتی رفراندوم هسته ایی بود(نه به علت انتقادات مطروحه بلکه صرف کاندیداتوری جلیلی و ولایتی و شیخ حسن روحانی به رفراندوم گذاشتن آن بود)مواضع آقای جلیلی و روحانی کاملا مشخص بود چرا که اصولا نیازی به تبلیغات نبود هر دو بزرگوار به وقتش عملکردشان را نشان داده اند مقایسه ارای این دو نفر شاید کمی وضعیت را برایت روشن کند عزیز برادر ان شاءالله خداوند در کنار دین هدیه فهم صحیح و رحمانی آن را هم به این امت عطا فرماید یا علی

محمد

برای ایشان نوشتم برای شما هم گذاشتم تا حدی ناراحت کننده است که میبینم شخصی برای پنهان کردن لایه های خشمش دست به تحلیل _بخوانید _ تخریبی اینچنینی زده مطالبتان خیلی نیازی به جواب ندارد اکثرا خودویرانگر است اما در باب این توهمی که برایتان رخ داده که میگوئید اکثریت شکننده و....آهنهم از سوی کسانی که شب قبل از انتخابات با اطمینانی مثال زدنی می گفتند انتخابات به دور دوم میرود آنهم با قالیباف و جلیلی.... برادر عزیز ما تجربه انتخابات 84 را داریم....زمانی که این تعداد کاندید حضور دارند....6 کاندید حقیقتا با فاکتور غرضی 5 تفکر و راه حل مختلف برای بحران فعلی و وقتی که فضا دو قطبی نیست بدیهی است که انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد لیکن وقتی با تمام شرایط مذکور تکلیف رای مردم در همان دور اول مشخص می شود و با حضور 6 کاندید یک نفر بیش از 50 درصد را در هامن دور اول کسب میکند....بهتر است بجای بافتن این مسائل به قول خودت ب فکر آسیب شناسی باشد....ب فکر آیت اللهی که بعد از این انتخابات به قول آیت الله یزدی خودش را خراب کرد....به فکر متوهمانی که نفهمیدند رای 88 رای به آهنها نبود رای به شخص احمدی نژآد بود این انتخابات به دلایل مت

محمد

حضرت آیت الله که اصلا وارد بازی های انتخاباتی نشدند..... الله اکبر از این پدیده توجیه ایکاش آقای لنکرانی رد صلاحیت نمشدند یا همان انصراف نمیدادند!!!!! تا متوجه شوید شعارهایتان و شخص آیت الله چقدر رای دارد در ضمن باز هم برای روشن تر شدن بحث اکثریت شکننده!!!!!!!یک نگاهی بیندازید به درصد رای احمدی نژاد در دور اول 84 و بعد با شیخ حسن روحانی مقایسه کنید البته حق با شماست....بعد از 4 سال توهین بی وقفه و بی حرمتی و یکه تازی رسانه ایی و حذف از کتب درسی و تهدید و......... باز هم نماینده حداقلی جریان مقابلتان اینچنین مورد اقبال ملت واقع شود ان هم ملت بصیر که توقعات بیشتری ازش میرفت!!!!!!! خب پذیرشش سخت است...همان رسانه ایی که بعضا مطالبتان را منتشر میکند چندی پیش گفته بود امثال آقایان هاشمی و خاتمی این توهم را دارند که مردم به دلیل مشابهت تفکر روحانی با انها بو او رای داده اند در حالی که رای مردم به مواضع اصولگرایانه روحانی بوده است[خنده] آری نرود میخ آهنین در سنگ....

محمد

الله اکبر حقا که ستگ پای قزوین..... 8 سال به فنا دادیم؟؟؟؟؟ما یا دولت کریمه که تمام زیرساختای این کشور رو نابود کرد همین چندی پیش بیماران بدبخت از گرانی تجمع کردن که آقا دارو نداریم داریم میمیریم ما یا این دولت که درش اجاره خونه کمر اجاره نشین ها رو شکست؟؟؟ ما یا سیاست های شما که باعث شد کشور بدبختی مثل بلژیک هم ناوش رو بفرستهخلیج تا تحقیرمون کنه ما یا این دولت که درش ارزش پولمون نسبت به کویت 14 هزار تومن فاصله داشت؟؟؟؟؟می دونی چقد کارخونه تو این دو سال تعطیل شده؟؟؟میدونی چقد نخبه فراری شده؟؟؟ استاد بزرگوار شکا کا ماشالله با سوادی برو یه نگاه به نظر سنجی های معتبر بنداز ببین از کی رای روحانی افزایش پیدا کرد معلومه موسوی خوئینی میاد اینو میگه چون موسوی خوئینی 18 تیر مرد معلومه عباس عبدی اینو میگیه چون اگه چهار تا سردبیر دوستش نباشن کسی واسه حرفش تره خورد نمیکنه ما دست از سر این مردم براداریم یا شما با این تفکرات انحرافیتون شما که تا دیدید نمایندتون داره کشور رو ویران میکنه سریع از پشتت رفتید گفتید سحر شده جادو شده!!!! اینه درک شما از سیاست

محمد

ولی ملت فهمید یازیتونو دوباره نخورد ایران سرفرازه ایران عراق و کره شمالی نیست ایران احترام داره ایران نباید به خاطر تامین داروهاش به پای کشورای جهانی بیفته که تروخدا تحریمو وردارید مردمم دارن میمیرن برادر عزیز تا همین دیروز میگفتید این اقا ساکت فتنس واسه غرب خوش رقصی کرده هسته ایی رو به باد داره پس چی شد؟؟؟؟مگه مردم ااینارو نمیدونستن؟؟؟؟؟ هرکدوم از سفرای استانی روحانی میخای بگو فیلمشو بهت بدم یا برو یوتیوب ببین......شعار اصلی: درود بر هاشمی سلام بر روحانی درود بر خاتمی سلام بر روحانی روحانی ربطی به هاشمی و خاتمی نداره....پس وایسا تا کابینه رو ببینی از بعد از میتینگ جماران تکلیف واسه همه مشخص شد که روحانی کیه و چیکار میخاد بکنه....بیخودی برا خودتون توهم بافی نکنید آری....تحمل تو دهنی 18 ملیونی ملت سخت است

محمد

خب نکات زیادی مطرح شد حیفم اومد تا جایی که میدونم جواب ندم ممکن است که ما به قول شما که خیلی لطف داری و مخالفت رو با القاب دروغگو و بچه گانه و اثالهم خطاب میکنی دروغ میگیم و اینطور نیست خیلی خب بنده اصلا کاری به آمارهای ارائه شده ندارم شما خودت با مراجعه به وجدان عمومی ببین اوضاع اقتصادی و سطح معیشت مردم خاصة در این 4 سال اخیر چگونه بوده...اگه خوب بوده یا از د.لت خاتمی بهتر بوده که من دیگر حرفی باشما ندارم چون این دیگه انکار یک مسئله واضحه....بلایی که در این چهار سال مخصوصا به سر زبقه متوسط اومد بعد از جنگ بی سابقه بود این که تا ما دهن باز میکنیم میگید ینی این دولت هیچ نقطه مثبتی نداشته؟؟؟؟خب مگه میشه نداشته باشه؟؟؟؟8 سال پول صادرات دومین صادر کننده نفت جهان دستش بوده!!!!با در آمد بی سابقه نفتی که اگر میخای مثل خود منولوگ گویش بگی ربطی نداره و قیمت دلار هم بالا بود به علت کمی وقت تورو ارجاع میدم به روند 3 سال اخیر اقتصاد وابسته قطر و سعودی و اقتصاد تا حدی وابسته امارات و اقتصاد آزاد ترکیه تا متوجه بشی با بی تدبیری این جماعت چهفرصتی از کف این ملت مظلوم رفت

محمد

با نگاهی به امار مرکز پژوهش های کشور که 68 درصد عامل تورم پاییز رو سو مدیریت معرفی کرد البته اگه این مرکز رو وابسته بی بیگانه ندونید یا به قول احمدی شاید یه جایی یه صفر رو جا به جا خوندند.... عبدی تئوریسین اصلاحات است؟؟؟پس اجازه بده که من بگویم تحلیل هایت بی پایه است و شناخت کافی از جریان مقابلت نداری تا جایی که فرق مهره و تئوریسین را متوجه نمیشوی اگر امثال عبدی و تئوریسین این جریان بودند که دیگه بعد از 18 تیر اصلاحاتی نمی موند و اما در باب موسوی خوئینی.....آری تا قبل از حوادث 18 تیر شاید حق با تو باشد اما باز تو را به خواندن تاریخ این جریان توصیه میکنم هرچند در شما گرایش به اعتماد به ستون های کیهان رو خیلی بیش از تحقیق میبینم اما به هر حال ایشون پس از فجایعی که در 18 تیر به بار اورد جایگاهش رو در اصلاحات از دست داد و بدنه اصلاحات که معتقد به نظام و رهبری هستیم از او و امثال وی فاصله گرفتیم....نگو که بوده....معلومه که بوده و هست و خواهد بود اما وی هیچگاه دیگر تصمیم ساز نیست(دقت کن)بلکه از او به عنوان ماشین امضای تصمیمات رهبران حقیقی اصلاحات استفاده میشود

محمد

خب شاید من به قول شما پرتم ایرادی نداره انتظاری هم از شما نمی ره اما شما به سوال من جواب ندادی چرا طبق نظر سنجی های دقیق که امارش پس از انتخابات مشخص شد ارای شیخ پس از دوشنبه با سرعت غریبی که در یک انتخابات بی سابق است رشد کرد....شاید تصادفا با حمایت خاتمی و هاشمی یکی شده[خنده] خب پرسیدی از معین....از شما که انقدر با سوادید و تحلیهای پخته (بلکه سوخته)دارید بعید...برادر عزیز 84 رو با الان مقایسه میکنی؟؟؟ سال 84 پایان قریب به یک دهه دولت اصلاحات بود این که مردم با توجه به ثبات سیاسی اقتصادی ان روز به دنبال راه جدید تر و شعار های جدیدتر رفتند(که ایکاش جامه عمل میپوشید)از نگاه شما امر غیر طبیعی است؟؟؟!!!! اما باید توجه کنید همین مردم 4 سال بعد در 88 بزرگترین "نه" میان دوره ایی را با رای 13 ملیونی خود به دولت احمدی نشان داند یادمان نمیرود فاصله خاتیم با رای توکلی در دور دومش چقدر بود و فاصله احمدی با موسوی چقدر....آن "نه" بزرگ مقدمه این "بله" بزرگ بود به یکی از اصلی ترین حامیان موسوی در آن روز.... تکلیف یاران خاتمی که کاملا مشخصه اصلاحات تقریبا دراون انتخابات حضور جریانی نداشت بلکه

محمد

تفکر تحریم بر اون غالب بود اونهم به علت رد صلاحیت های بی سابقه و ناعادلانه ان شا الله در این دوره با بازگشت جدی اصلاحات به صحنه نتایج دیگری رقم خواهد خورد اکثریت مردم قم و مشهد و....اصلاح طلبند اما به چه معنا؟به این معنا که فرض مثال طرفدار تاج زاده و عارف و ...هستن؟خیر؛بلکه به معنای عام کلمه یعنی کاری با گروه های سیاسی ندارند ولی اگر بحث جنگ به پیش آید یا تحریم هایی که ایران را از اقتصاد دنیا عقب بیندازد وارد شده و با رای خود مسر را عوض میکنند....این مسله که اکثریت ملت ایران دیگر حاضر به پرداخت هزینه های غریب برای اهداف عقیدتی ندارند یک واقعیته ریشه در اقتصاد هم داره حال میخاهی شما بپذیر میخاهی نه....مختاری!! دیگر وقت ندارم جواب ما بقی رو بدهم من الله توفیق