باز هم ثابت شد: مقاومت جواب می دهد

بلاخره پنجاه و چند روز حملات وحشیانه رژیم غاصب صهیونی به باریکه ی غزه با کشتن بیش از دوهزار نفر و مجروح ساختن ده هزار نفر و تخریب شدید خانه ها٬ مدرسه ها٬ بیمارستان ها و زیرساخت های غزه با قرار آتش بس دائم پایان یافت.

 

 

رِژیم کودک کش صهیونی با هدفی این جنگ را آغاز کرد و اکنون پس از دو ماه به هدفش که نابودی سلاح مقاومت بود نرسید و این یعنی شکست بزرگ. در ضمن اتفاقاتی دیگر نیز در این زمان برایش رقم خورد که هر کدام خود شکستی بزرگ محسوب می شود.

- شکستن ابهت پوشالی ارتش این رژیم زمانی که نتوانست از پس باریکه ی غزه برآید.

- امیدوار شدن مجاهدان فلسطینی به شکست این رژیم غاصب در آینده و بازبس گیری سرزمین خود از او

- منفور شدن بیش از پیش رژیم جنایتکار در اذهان مردم دنیا

- نا امن شدن شهرک های صهیونیست نشین و مهاجرت معکوس

- شروع اعتراضات داخلی و نارضایتی صهیونیست های مقیم فلسطین اشغالی

-  تسلیم به خواسته ها و شروط مقاومت

- پایان محاصره ی هشت ساله غزه و شروع باز سازی آن

- و اثبات اینکه مقاومت حتی با دستان خالی هم جواب می دهد.

این موارد تنها بخشی از نتایج حمله ی احمقانه و وحشیانه ی این رژیم به باریکه ی غزه است که به یک خودزنی بیشتر شبیه بود تا نابودی دشمن!

---

حدود یک ماه قبل بود که مقاله ای در سایت عصر ایران منتشر شد که به تخطئه ی دکتر جلیلی و مجیز گویی دکتر ظریف در مذاکرات هسته ای پرداخته بود. نویسنده با ذکر دلایلی که برای خودش حتماً منطقی به نظر می آمده دکتر جلیلی را در مذاکرات ناموفق و دکتر ظریف را موفق خوانده بود. احتمالاً اگر با دیدگاه این فرد به شرایط امروز غزه نگاه کنیم غزه را شکست خورده٬ ‌باریکه ی ویران شده٬‌ مردم عزیز از دست داده٬‌ زیرساخت های نابود شده را می بینیم و اگر با دیدگاه مردم غزه که دیشب با ریختن به خیابان ها شادمانه پیروزی خود را جشن گرفته بودند به غزه نگاه کنیم شکست رژیم غاصب را!

این تفاوت دیدگاه در پرونده ی هسته ای و نوع مواجهه با آن نیز امروزه بین دو گروه "دلواپسان" و "دلآرامان" وجود دارد. منتقدان توافق ضعیف ژنو معتقداند که در و گوهر داده ایم و آبنبات گرفته ایم. آنها معتقداند که طرف مذاکره در زمان دکتر جلیلی و با مقاومت تیم مذاکره هسته ای و پیشرفت روز افزون صنعت هسته ای همه ی گزینه های روی میزش را استفاده کرده بود و دیگر چیزی برای اعمال بیشتر نداشت و در حال عقب نشینی بود. در حالیکه با آمدن دولت جدید و تغییر سیاست ها و با رفتار ساده انگارانه ی حسن نیت و تعامل دولت جدید و عقب نشینی از مواضع قبلی٬ طرف مذاکره نفس تازه ای کشید و مرحله به مرحله جلوتر آمد تا اینکه امروز حذف تحریم ها را منوط به حل بحث موشک ها و حقوق بشر می داند تا بعد از اعتمادسازی ایران و در پروسه ای بیست ساله به سمت کم شدن تحریم ها حرکت کنیم. و ما چه بدست آورده ایم؟ مقداری از پول های خودمان٬‌قطعات خودرو و هواپیما!

 

 

اگر همین حرکت تیم مذاکره ی هسته ای را مردم غزه می خواستند انجام بدهند آیا الان جایی به نام غزه باقی مانده بود؟ تسلیم می شدند. موشک ها و مجاهدانشان را تحویل می دادند. مرزهایشان را به روی دشمن باز می کردند و سرزمینشان را تحویل او می دادند و در عوض دشمن به آنها حمله نمی کرد. تعدادی کشته نمی شدند و ساختمان هایشان سالم می ماند.

این تحلیل و محاسبه در ذهن کسانی شکل می گیرد که به آیات و وعده های خدا ایمان ندارند و خود را صاحب خرد و عقل کل می دانند. در نتیجه همه ی محاسباتشان مادی و دنیاگرایانه است.

اما مردم غزه به وعده های الهی باور داشتند و درست در زمانی که اکثر هم زبانان آنها به آنها خیانت کرده بودند شعار آنها این بود "خدا مارا بس است".

آنها به "والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا" ایمان داشتند.

آنها به "الذین قالو ربناالله ثم استقاموا" اعتقاد داشتند.

آنها به "و من یتق الله یجعل له مخرجا" باور داشتند.

آنها حالا و پس از مقاومت جانانه ی خود٬ به چشم نصرت الهی و پیروزی بر ارتش تا بن دندان مسلح صهیونی را دیده اند و بر یقین شان پس از محقق شدن وعده های الهی افزوده شده است.

تفاوت دکتر جلیلی و برخی دیپلمات های نیویورکی در این است که او و تیمش به نصرت الهی اعتقاد داشتند اما اینها به تجربه و تخصص خود دل خوش دارند. آنها با آنکه متخصص بودند همه چیز را به خدا واگذار کرده بودند تا نصرت خدا شامل حالشان شود و به دستور خدا در برابر زیاده خواهی ها استقامت می کردند. ولی اینها خود را بیشتر قبول دارند. باور به خدا در کسی که هشت سال در دفاع مقدس نصرت الهی را به چشم دیده با کسی که هشت سال در نیویورک از میدان های جنگ فرسنگ ها دور بوده مسلماً متفاوت است.

 

درسی که مقاومت غزه به تیم مذاکره کنونی هسته ای ما داد٬‌می تواند پیروزی ما را نیز در آینده رقم بزند. چیزی که ما در زمان دکتر جلیلی با دستیابی به آن فاصله ی چندانی نداشتیم. این وعده ی تخلف ناپذیر الهی است. البته اگر گوش شنوایی باشد و اگر دیر نشده باشد.

 

---

وَنُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ

و ما بر آن هستیم که بر مستضعفان روی زمین نعمت دهیم و آنان را پیشوایان و وارثان زمین گردانیم.

سوره قصص - آیه 5

/ 9 نظر / 90 بازدید
بابک

شما میخوای بری دعوا کنی؟ میخوای بری بجنگی؟ در برابر چی مقاومت کنیم!؟ دعوا سر اینه که نمیخوام برسیم به وضعیت غزه!

خرج که از کیسه (قطر و ایران) بود مقاومت کردن آسان بود. وقتی بودجه و سلاح مقاومت رو کشورهای دیگه بدن مقاوت کردن آسونه اخوی می گی نه از برادر خالد مشعل (مقیم قطر) و برادر محمود زهار (طرفدار ایران بپرس) مردم غزه علاوه بر شعار به سلاح های رسیده از ایران و اعتبارات کشورهای عربی برای بازسازی ایمان داشتند. راست می گن الان با دست خالی (بدون دلارهای قطر و پولهای ایران) غزه رو بسازن

برسام

به نظر شما این پیروزی بود؟14 هزار کشته و مجروح و میلیارد ها دلار خرابی جنگ پیروزیه؟ اگه جنگ 10 روز دیگه ادامه پیدا میکرد و همه بچه های غزه کشته می شدند ، غزه برای 15 سال دیگه هیچ نیرویی نداشت! البته الانم نداره - تا بیاد مجروحاش رو مداوا کنه و به شهرش برسه ممکنه دوباره اسرائیل حمله کنه! چون بلده بزنه زیر حرفش! همون اول غزه باید شرایط صلح رو قبول میکرد! نه الان که با خاک یکسان شده!این پیروزی نیست، شکسته... راستی دنگ ما رو حساب کنید ببینیم چقد از پول نفتی که مال ماست قراره بره غزه! سهم اون بچه یتمای ایرانی رو حساب کن... پاینده باشی

آرش

واله من فکر میکنم تنها چیزی که نه برای حماس مهمه نه برای اسراییل جون انسانهای بیگناهی است که قربانی سیاست هستن.بنابراین از این زاویه هم حماس باخت هم اسراییل ولی درحوزه کسب محبوبیت بین فلسطینی ها حماس برد چون نماد مقومت شده در بین فلسطینی ها.ولی من شخصا فکر میکنم نه حماس نه اسراییل دنبال حل و فصل مشکلات نیستن چون به نفع اشون نیست جنگ اشون زرگریه بیشتر وگرنه هم حماس میدونه و هم اسراییل که این راکت پراکنی آسیب جدی به اسراییل نمیزه گو اینکه فقط 3 غیر نظامی کشته شدن از اسراییل.مسئله اینجاست که رشد جمعیت فلسطینی ها بسیار بیشتر از اسراییلی هاست واین یک خطر امنیتی برای اسراییله بنابراین خواسته یا ناخواسته راکت پراکنی های حماس بهانه خوبی رو دست اسرائیل میده که با بمب و موشک یک مقداری جلوی تکثیر نسل فلسطینی ها رو بگیره.از اونور هم طبعا حماس سود میبره چون شاخ شده جلوی اسراییل بنابراین حماس و اسراییل هردوشون برنده این درگیری بودن چون اسراییل تونست تونل های غزه رو ببنده یک مقداری هم جلوی تکثیر فلسطینی ها رو گرفت حماس هم از اونور هم مایه تیله از آمریکا و ایران و اعراب بهش میرسه محبوبیت اش هم بین فلسطینی ها زیاد شده از لحاظ

محسنی بیش نیستم

مطلبتون خوب بود. استفاده کردیم! راستی وقتی کامنت دوست عزیزمون آقا بابک رو دیدم، به این نتیجه رسیدم هنوز هستن "لوح تقدیر" هایی که فکر میکنن توی دنیای امروز چیزی جز زبان زور هم وجود داره! هنوز هستن "لوح تقدیر" هایی که فکر میکنن با ساز و کار فعلی دنیا اگه به کسی کاری نداشته باشی کسی هم بهت کاری نداره!!

خدا همه رو به راه راست هدایت کنه.

مسعود

برادر عزیز مقاومت تکلیف است . می خواهد جواب بدهد می خواهد جواب ندهد. اصلا ما مکلفیم به ادای تکلیف و نه به نتیجه. این شعار نشانه حب دنیا و نتیجه گرایی است که می گوید مقاومت نتیجه می دهد. خیر. خیلی وقتها هم در طول تاریخ مقاومت نتیجه نداده است. و چه بسیار کسانی کقاومت کردند اما شکست خورند و کمترین اثر تاریخی و سیاسی و اجتماعی هم حتی از آنها باقی نماند. اما افرادی که مقاومت کردند در عمل به تکلیف سربلند شده اند. پس این شعار مشرکانه مقاومت جواب می دهد را کنار بگذارید و به جای آن بگویید مقاومت تکلیف است.

مسعود

آقای محترم! بازی با کلمات و تفسیر به رای حقیقت را عوض نمی کند. همه می دانیم که منظور از جواب و نتیجه در فعالیتهای سیاسی همان نتیجه دنیوی است و اصلا اگر چنین نبود معنی نداشت امام خمینی بگوید ما مامور به ادای تکلیفیم و نه به نتیجه. امام خمینی قطعا آن آیه را بهتر از شما می دانست و تفسیر می کرد. حالا اینکه بعضی افراد از امام خمینی جلو زده اند خوشا به سعادتشان!!! بنابراین سعی در توجیه کردن شعارهای غلط بعضی افراد به دلیل وابستگی سیاسی به فلان گروه انسان نداشته باشید. مقاومت تکلیف است خواه جواب بدهد و خواه ندهد. بگذریم که برای مومنان خاص اصلا جواب مطرح نیست و اگر پیشوایتان امام علی علیه السلام باشد می فرماید نه برای بهشت خدا را عبادت می کند و نه از ترس جهنم. از این دیدگاه حتی نتیجه اخروی هم برای پیروان علی علیه السلام حقیر و بی ارزش است.

علیرضا

باسلام بروز هستم با عنوان: طنز:اصطلاحات را بهتر یاد بگیریم!(4) http://farhangeparvaz.blog.ir/1393/06/14/tanz4123123444 منتظر شما... باتشکر فرهنگ پرواز