حزب اللهی ها در تله ی بازی رسانه ای!

 

ماجرا از آنجا آغاز شد که روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف با انتشار تصویری مدعی مصافحه ی محمود احمدی نژاد با مادر هوگو چاوز شد و این خبر، فوراً تیتر نخست رسانه های ایرانی شد، بسیاری سراسیمه موضع گرفتند و در دام موج رسانه ای گرفتار آمده و اقدام به درج این تصاویر کردند. 

بسیاری از شخصیت های دینی مانند امام جمعه ی اصفهان٬ برخی اعضای جامعه ی روحانیت و حزب اللهی های ساده دل نیز در دام این بازی رسانه ای افتاده و برخی از آنها با اعتراف به ندیدن عکس مذبور به تقبیح این عمل رئیس جمهور پرداختند.

پس از مدتی یکی از رسانه های مخالف رئیس جمهور با فتوشاپی خواندن تصویر دلایلی را در جهت اثبات این نظر خود ارائه و از رئیس جمهور عذرخواهی کرد. پس از اینکه این عذرخواهی در همه ی رسانه ها مجددا پخش و توسط ایمیل های شخصی به فراوانی ردوبدل و حتی پیامک شد. همین سایت مجددا به تکذیب ادعای خود پرداخته و عذرخواهی خود از رئیس جمهور را پس گرفته و اعلام کرد که یک خبرنگار بی اطلاع سردبیر به درج این خبر در سایت کرده است!!!!

حال فارغ از اینکه آیا رئیس جمهور چنین عملی را مرتکب شده یا نه و آیا غافلگیر شده یا اصلا مصافحه با آن پیرزن کرده می خواهم از جنبه ی دیگری به این اتفاق بپردازم و آن بازی رسانه ای و سیاسی و بداخلاقی در جهت لوث کردن یک عمل و تخریب شخصیت یک فرد است.

به نکات زیر توجه کنید:

 •  آقای احمدی نژاد یکی دوسال پیش در روز معلم در تجلیل از خانم معلم دوران کودکی اش دست او را بوسید. چرا در آن زمان بوسیدن دست نامحرم اینقدر جلب توجه نکرد؟

 

 

 •  بارها به ما حزب اللهی ها ثابت شده که رسانه های معاند بخصوص از نوع انگلیسی با دروغ و بازی های رسانه ای اخبار را منتشر می کنند و از انجام آن اهداف خاصی را دنبال می کنند. پس چرا ما با ساده دلی به اخبار سراسر کذب آنها اعتماد می کنیم؟

به آیه ی زیر توجه کنید:

 

«یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن جَاءکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَیَّنُوا أَن تُصِیبُوا قَوْماً بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِینَ »

(سوره حجرات، آیه ۶)

ای مومنان، اگر فاسقی برای شما خبر مهمی آورد بررسی کنید که مبادا ندانسته گروهی را به چیزی متهم کنید و فردایش پشیمان شوید.

 

 •  برخی از چهره های دینی سیاسی مملکت ما که مردم برای انجام امور به آنها اعتماد دارند نیز حتی با ندیدن عکس و صرفا با شنیدن از دهان دیگران مواضع تندی گرفته اند که جای بسی تعجب دارد.
 •  در دین مبین ما اصل بر برائت افراد است و دو نفر از همراهان رئیس جمهور یعنی آقای میرتاج الدینی و آقای صالحی این اتفاق را تکذیب کرده اند. اما باز هم ما اصرار به این بد اخلاقی های خود داریم.

 

«یَاأَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثِیرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ»
(سوره حجرات، آیه 12)
«ای کسانی که ایمان آورده ­اید! از بسیاری از گمانها بپرهیزید، چرا که بعضى از گمان­ها گناه است؛»
 •  اینکه برخی از اعمال و سخنان رئیس جمهور جای انتقاد دارند قابل قبول است و هر انسان غیر معصومی ممکن الخطاست. اما از تصویر منتشره به فرض صحیح بودن آن پیداست که ایشان در یک غافلگیری در عملی انجام شده قرار گرفته اند و این را می توان از دستان به هم چسبیده و مقابل صورت و چشمان بسته ی ایشان متوجه شد و هر انسان منصفی گناهی را مترتب ایشان نمی داند.
 •  اصل خبر توسط یک رسانه ی انگلیسی منتشر شده٬‌در رسانه های چپی و مخالف رئیس جمهور به فراوانی گسترش یافته٬ توسط یکی از خود آنها فتوشاپی و جعلی دانسته شده و از رئیس جمهور عذرخواهی!!! (بر خلاف شیوه ی معمول رسانه های مخالف ایشان) شده٬‌ و پس از چندین ساعت این عذرخواهی توسط همان سایت مخالف پس گرفته شده و عکس صحیح دانسته شده است و خبر قبلی اشتباه یک خبرنگار به دور از چشم سردبیر دانسته شده است!!!

همه ی این اعمال یک بازی کثیف رسانه ای برای تحکیم سندیت عکس بوده تا جلوی زیر سئوال برده شدن آن گرفته شود.

 • متاسفانه حزب اللهی ها هم فریب این بازی رسانه ای رسانه های بی اخلاق را خورده و در گسترش این تصویر و توهین به رئیس جمهور ایران اسلامی کم نگذاشتند.
 •  صادق و متخلق نبودن رسانه های منتشر کننده ی این تصویر را به راحتی می توان تشخیص داد. چند ماه قبل خانم بازیگری در حضور همه ی خبرنگاران حاضر یک هنر پیشه ی پیرمرد را بغل کرد و تصاویرش در رسانه های انقلابی منتشر و تقبیح شد. آیا رسانه های بی اخلاق امروز٬‌ که فریاد "وا اسلاما" و "کفن پوشان کجایید" سرداده اند٬ آن روز اصلا به روی خود آوردند؟ در آن روز هر دو هنرپیشه مسلمان بوده و این عمل خود را در ایران اسلامی مرتکب شدند!

 

 

 • اما یک مقایسه ی رفتاری دیگر بین دو رئیس جمهور است. یکی از عموم مردم و دیگری سیدی ملبس به لباس روحانیت. یکی روزگارش بخاطر گرفتار شدن (به فرض درست بودن تصویر) در دستان پیرزنی داغ دیده سیاه شده و دیگری بخاطر دست دادن و خوش و بش با دخترکان داخلی و خارجی هرگز مورد شماطت این رسانه های بی اخلاق قرار نگرفته است.

 

 

 • حال این رسانه ها چه چیزی را در پس این اقدامات خود دنبال می کنند؟ دو مورد به ذهن متبادر می شود. یکی طعنه به امت حزب الله که " دیدید این همان فردی بود که سنگ حزب اللهی بودنش را به سینه می زدید" " دیدید اشتباه کردید در انتخاب او؟" " دیدید که تشخیص اشتباه دادید و او لیاقت نداشت؟". دومی تخریب احمدی نژاد در دید مردم به منظور تخریب رهبر انقلاب. چرا که ایشان زمانی در مقایسه ی وی با هاشمی فرموده بودند " نظر آقای احمدی نژاد به بنده نزدیک تر است". که متاسفانه بسیاری از حزب اللهی ها هم در این مورد با این رسانه های مغرض همراهی کردند.
 • به نظر می رسد ایجاد التهاب٬‌ به جان هم اندازی٬ غافل شدن از تحرکات دشمن٬‌ سرگرم شدن به مسائل سطحی٬ ایجاد چند دستگی در امت حزب الله و پیشاپیش بدبین کردن مردم به کاندیدای مردمی و حزب اللهی به نظر از حربه های دشمن در چند ماه منتهی به انتخابات سال 92 است. و ما باید هشیار باشیم تا در این تله نیوفتیم.
 •  هر گاه که رهبر عالیقدرمان امام خامنه ای سخنانی را می فرمایند و مردم را نصیحت می کنند همه ی ما به به و چه چه کرده و سمعا و طاعتا می گوییم. اما در هنگامه ی عمل آنها را فراموش می کنیم.

مگر حضرت آقا نفرمودند که مسائل را فرعی و اصلی کنید. به مسائل فرعی زیاد نپردازید؟

مگر ایشان نفرمودند از امروز تا روز انتخابات، هر کس احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف به کار بگیرد، قطعاً به کشور خیانت کرده.

مگر ما را سه بار سفارش نکردند: تقوا، تقوا، تقوا!

مگر توصیه نکردند حالا که دشمنی های دشمن شدت یافته، آنها هم رفاقتهایشان را شدت دهند.

 • و اما نکته ی آخر را از قول وحید یامین پور می آورم:
نزدیک به 60 کشور در مراسم تدفین چاوز شرکت کرده اند. حضور احمدی نژاد در آن مراسم و واکنش کاملا متمایز مردم و خانواده ی چاوز نشان از عمق نفوذ ایران اسلامی در آنسوی دنیاست. تشکیل یک جبهه ی بزرگ بین المللی علیه امریکا و با نمود آشکار رهبری معنوی ایران.احمدی نژاد اینجا نماینده ی اسلام و نماینده ی جمهوری اسلامی است نه یک شخصیت حزبی. چرا باید اصل این اتفاق بزرگ که بیش از پیش امریکا و جبهه ی استکبار را عصبانی میکند تحت الشعاع یک عکس قرار گیرد. 
 
عکسی که منتشر شد کاملا آگاهانه و به موقع بود. یک پارازیت که اصل ماجرا را به حاشیه می راند و جالب است که ماموریت این پارازیت برعهده ی جریان حزب الله گذاشته شد. این همان جنگ روانی و رسانه ایست که بچه حزب اللهی ها دنبالش می گردند...
فهمیدنش کمی پیچیده است.
.
.

 یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُونُواْ قَوَّامِینَ لِلّهِ شُهَدَاء بِالْقِسْطِ وَلاَ یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُواْ اللّهَ إِنَّ اللّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ

(سوره مائده، آیه۸)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید در زمره کسانی باشید که برای خدا قیام می‌کنند و به قسط و عدل شهادت می‌دهند؛ و بدی‌های گروهی موجب نشود که شما (در قضاوتتان در مورد آنها) از مسیر عدالت خارج شوید؛ عدالت پیشه کنید که به تقوا نزدیکتر است؛ و از خدا بترسید که خداوند به آنچه انجام می‌دهید کاملا آگاه است.

/ 24 نظر / 200 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا میری

با هاشمی و بنی صدری دیگر به روزم سر بزنید بهم... http://sobhegharib313.mihanblog.com/post/7

دلتنگ شش گوشه

سلام... دقت نكرده بودم ... فكر ميكردم جدا واقعيه... اللهم الرزقنا توفيق شهادت في سبيلك . . . يازهرا OSHAGHOLHOSEYN.BLOGFA.COM

حرف تو

سلام... با تشکر از شما به خاطر ارسال مطلبتون در سایت "حرف تو". مطلب شما در این سایت انتشار یافت. چشم به راه مطالب خوب شما هستیم. هدیه سایت "نوبت شما": امام محمدباقر علیه السلام فرمودند: خُذُوا الکلِمَةَ اطَّیبَةَ مِمَّن قالَها و إن لَم یعمَل بِها ؛ سخن طیب و پاکیزه را از هر که گفت بگیرید،‌ اگر چه او خود،‌ بدان عمل نکند.(تحف العقول، ص391) یا علی

محمدرضا

سلام http://harfeto.ir/?q=node/5827 تو از رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیشتر میفهمی؟ و بعد: http://www.irdiplomatic.com/view-20540.html برای چی میگی "فارغ از اینکه آیا رئیس جمهور چنین عملی را مرتکب شده یا نه..." اتفاقا بحث همینه و تو میگی فارغ از اون و بعدش میای میگه فلان بازیگر با فلان بازیگر همدیگر را بغل کردن، حالا چرا به احمدی نژاد گیر میدیم؟ چون اون سمت رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران را دارد در ضمن عکس را علاوه بر دیلی تلگراف، رویترز و آسوشیتدپرس هم منتشر کردند و منبع عکس را دفتر ریاست جمهوری ونزوئلا اعلام کرده اند ! :دی

بی پلاک

خودتونو گول میزنین ؟دست داده یا نداده به کنار اون مسخره بازیا چیه تو مراسم کرد؟ این کار ها در شان یه رئیس جمهوره؟درضمن اون خانم معلمشون دستکش پوشیده!یه بار دیگه خوب عکس و ببین. http://www.naghleghol.ir/index.php/polcy-2/415-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%DB%8C%D8%B2%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1

علی

این هم یک آزمون بصیرت سنجی بود که همه توش غش کردن. بصیرت داشتن به این سادگی ها نیست. جالبه که سایت حرف تو هم نوشته شما رو میزنه و هم...

حمیدرضا مهدوی ارفع

سلام علیکم در جوار مضجع تابناک امام رئوف دعاگوی شما و دوستان مسجد هستم درباره مطلبی که پیرامون حجاب بهار 92 نوشته اید: اولا این نوع پوشش ها مدت زیادی است در تهران و ... رایج شده است ثانیا صرف نقل خبر اگرچه مفید اطلاع رسانی است اما دردی دوا نمی کند ثالثا چه خوب است که همتی کنیم در روشنگری ایجابی در باب عفاف و نقشه دشمن برای فروپاشی ارکان خانواده

منصوره وطنی

سلام سایت پرمحتوایتان لینک شد. امید است در روشنگری مردم توفیقات روز افزون حاصل گردد. این مطلب نیز در وبلاگم قرارداده شد.

علی

حرف مفت در ور نکن.تو یه طالبانیسم بیش نیستی.