"ما می توانیم" یا "نمی توانیم" ؟

هشت سال قبل دولتی منتخب مردم شد که شعارش "ما می توانیم" بود. این دولت تمام سعی خود را کرد تا دیدگاه مردم را نسبت به پیشرفت و توانایی انجام کارهای به ظاهر نشدنی عوض کند. آنها با کار مضاعف و تلاش خستگی ناپذیر شاخصه های انتظار مردم از دولت ها را بسیار بالا بردند٬ تا جایی که با کمی کاسته شدن از سرعت این دولت بر اثر برخی از مسائل انحرافی٬ از حمایت مردم کاسته و به شماتت آنها افزوده شد.

این دولت چنان در همه ی بخش ها کار کرد که نتایج آن از مجموع نتایج همه ی دولت های پیشین فراتر رفته و عملکرد دولت های قبل را زیر سئوال برده است. تا جایی که دولت مردان قبلی سعی در نادیده گرفتن پیشرفت ها٬ دروغ انگاشتن آمارها‌ و برجسته کردن نقاط ضعف این دولت٬ برای توجیه عملکرد خود برآمده اند.

دیروز و در راستای دیدار کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی با رهبر معظم انقلاب٬‌ گزارشی کوتاه شده و در پاسخ به انتقادات مخرب٬ توسط ریاست جمهور ارائه شد که گزارشی مقایسه ای بین عملکرد این دولت با دولت های پیشین در 21 بخش بود. شاخص های عملکرد این دولت به خوبی نشان می دهد که علی رغم تحریم های خارجی و دشمنی های دولت های مستکبر٬‌ فتنه انگیزی دنباله های داخلی آنها در داخل کشور و وضعیت نابسامان اقتصاد دنیا٬‌ نتایج حاصله اصلا قابل مقایسه با دولت های قبل نیست و از آن مهمتر اینکه با بالا بردن سطح توقع مردم از دولتمردان٬‌ کار بسیار دشواری را برای دولت یازدهم رقم زده است.

 

 

به نظر می رسد حامیان دولت آینده با درک این موضوع از هم اکنون سعی دارند تا با توسل به دروغ و سیاهنمایی و بازی های روانی و رسانه ای دو موضوع را در ذهن جامعه جا بیاندازند:

یکی اینکه دولت در هشت سال اخیر جز تخریب مملکت کار دیگری نکرده و دولت جدید در حال تحویل گرفتن یک خرابه و اوضاع نابسامان از دولت قبلی است. این یک دروغ آشکار و مشخص است که تمامی شاخص های اقتصادی و آمارهای رسمی و بین المللی بیانی خلاف آن دارند.

دوم اینکه از دولت یازدهم انتظار معجزه نداشته باشید و این دولت نمی تواند کار خاصی انجام دهد.

حال سئوال اینجاست دولتی که از هم اکنون به صورت آشکار شعار "نمی توانیم" سر می دهد چگونه می خواهد خود را جایگزین دولتی کند که با شعار "ما می توانیم" خدمات زیادی به مملکت انجام داد. بلاخره مردم هوشیاراند و دولت ها را با یکدیگر مقایسه می کنند. 

البته ما امیدواریم دولت جدید کاری تر٬‌ پرتلاش تر و موفق تر از دولت کنونی باشد و خدمات بیشتری را به مردم شریف اقصی نقاط ایران عزیز ارائه کند.

و البته عمرش درازتر از چهار سال باشد.

/ 17 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مسعود

کسانیکه در همایش نفت و توسعه دغدغه سرنوشت نفت و دموکراسی را دارند باید توضیح دهند چرا قرارداد ۲۰۰ میلیون دلاری دارخوین را با شرکت “انی ” ایتالیا یک میلیارد دلار بستند و قرار داد ۵۰۰ میلیون دلاری سروش و نوروز را با ۵/۱ میلیارد دلار؟

مسعود

- زد و بند با شرکت نفتی نروژی یا هلندی-انگلیسی به قیمت چند میلیون دلار رشوه ازجمله قراردادهای بیع متقابل. - فروش گاز ایران برای مدت 20 سال به قیمت 5/17دلار (14برابر زیر قیمت جهانی) به طرف اماراتی با رشوه های کلان برای دلالان دولتی و... .

مسعود

در برنامه سوم توسعه قرار بود 56 ميليارد دلار از درآمدهاي ارزي استفاده شود در حالي که در سال 1381، اين رقم را به 77 ميليارد دلار تغيير دادند، چون ديدند اضافه برداشت كرده‌اند. - دولت آقاي خاتمي تا پايان برنامه سوم توسعه 121 ميليارد دلار هزينه كرد كه بيش از دو برابر پيش‌بيني جدول اوليه برنامه سوم بود و جزئيات آن در نماگرهاي بانك مركزي وجود دارد. بسه یا بازم بگم؟ شما که یه جای خودتون قهوه ایه بهتره دروغ به دیگران نبندید چون خودتون رسوا میشید! حالا شما چه کردید با مملکت یا دولت احمدی؟

کاوه

سلام البته که باید دولت روحانی کار کنه تا عملکردش مشخص بشه. رفتار اطرافیان رو هم هنوز نمی شه روش حساب کرد.باید دید در کابینه آینده چه کسانی حضور خواهند داشت.

بروز هستیم http://khodkareenghelabe.blog.ir/

محسن احمدی

سلام شهادت سردار عدالتخواه محمود احمدی نژاد بر همه شما مبارک جای او در قلب تمامی عدالتخواهان تاریخ است یازهرا

دلتنگ شقایق

شب قدر است و من قدری ندارم چه سازم توشه قبری ندارم... سلام به روزم .یا علی

سجاد

معلومه بسیار عصبانی هستید شما حضرات! اما خوبه هشیار باشیم و بدانیم که هیچگاه در طول تاریخ در عرض کمتر از یکسال بهای پولمان به کمتر از یک سوم نرسید! البته عشق باعث میشودکه عاشق جز نیکی هیچ از معشوق نبیند!!

سجاد

بله... از افراطی ها به ما فقط نسبت کور بودن میرسد!!!! جز این انتظاری نیست!