کی بود؟‌ کی بود؟ من نبودم!

برای ما بچه حزب اللهی ها که نامزد دیگری را از میان کاندیداهای ریاست جمهوری اصلح می دانستیم و به او رای داده بودیم٬ روز بیست و پنجم مردادماه به تلخی سپری شد. و جناب دکتر روحانی که او را نزدیک به آقایان هاشمی و خاتمی می دانستیم٬ در همان دور اول البته با اختلاف 200 تا 300 هزار رای بیشتر از 50 درصد آرا ٬‌ به ریاست جمهوری انتخاب گردید. در آن روز هرچه با خود کلنجار می رفتم نمی توانستم باور کنم و این موضوع را به خود بقبولانم. اما سعی کردم خود را با قرآن و یاد خدا آرام کنم و این آیه را با خود مرور کنم:

 

«عسی اَن تکرهوا شَیئاً و هُوَ خیرٌ لَکُمْ و عسی اَن تحبّوا شیئاً و هو شرٌ لَکُمْ و اللهُ یَعْلَمُ و اَنْتُمْ لاتَعْلَمُونَ»

سوره بقره - آیه 216

و چه بسا چیزی را ناخوش داشته باشید و آن به سود شما باشد، و چه بسا چیزی را خوش داشته باشید و آن به زیان شما باشد، و خداوند می داند و شما نمی دانید.

 

با گذشت زمان این موضوع بیش از پیش برایم آشکار شد که صلاح در انتخاب دکتر روحانی به سمت ریاست جمهوری یازدهم بوده است و این همان خواست خداوند بود که در قلوب مردم قرار گرفت و در رایشان متجلی شد. تا اینکه در همین چهار روز اخیر و در اثنای رای اعتماد به کابینه ی آقای دکتر روحانی این موضوع کاملا آشکار شد.

 

 

اما سود ما از این اتفاقات چه بود؟

- اکثریت قاطع مردم (بیش از 75 درصد) در انتخابات شرکت کردند٬‌حتی مخالفان اعم از شکست خوردگان سال 88 ٬‌ مدعیان تقلب٬‌ اعضای احزاب منحله٬‌ و...

این یعنی اینکه آنها به نظام و انتخابات آن اعتماد دارند و توهم تقلب٬‌ دروغی بیش نبوده است.

- رئیس جمهور منتخب تنها با بیش از 200 تا 300 هزار رای بیش از 50 درصد آرا برنده ی انتخابات شد.

این یعنی اینکه نظام پاسدار آرای مردم است و آن را حق الناس می داند. دروغ تقلب 11 میلیونی در سال 88 بر باد رفت و این سئوال در اذهان باقی ماند که "مگر دولتی که می تواند 11 میلیون رای بسازد٬‌ نمی تواند با حذف 300 هزار رای انتخابات را به دور دوم بکشاند؟"

- دولت٬‌ شورای نگهبان٬‌ وزارت کشور و ستاد انتخابات در سال 92 همان ها بودند که انتخابات سال 88 را برگزار کردند. چطور شد که آن انتخابات تقلب و این انتخابات دموکراتیک بود؟

این سیاست دوگانه و غیر قابل اعتماد بودن سخنان و اعمال برخی افراد را نشان می دهد.

- پس از مشخص شدن نتیجه ی انتخابات٬‌ اغتشاشی صورت نگرفت٬‌ به مسجد٬‌ مرکز بسیج٬‌ بانک و اموال مردم حمله نشد. کاندیدای شکست خورده ادعای پیروزی نکرد. درخواست ابطال انتخابات مطرح نشد٬‌ همسر کسی دستور قشون کشی به خیابان را صادر نکرد و هشت ماه مملکت به آشوب کشیده نشد. نامه ی بدون سلام و والسلامی هم نوشته نشد و...

- همه ی رقبای نامزد پیروز که از جناح مقابل وی بودند به او تبریک گفتند٬‌ رئیس جمهور قبلی به دیدار او رفت٬‌ و همه ی ارکان نظام دست دوستی و یاری به سوی او دراز کردند.

این نشان داد که چه کسانی دلسوز و نگران اسلام٬‌ ایران و حکومت آن هستند. اصولگرایان یا ؟

- تمامی مراسم تنفیذ٬‌ تحلیف٬‌ رای اعتماد در کمال آرامش برگزار شد. در حالی که اکثریت مجلس در دست اصولگرایان بود.

و اما چه نکات مثبتی در مراسم رای اعتماد دیده شد؟

- همه ی افراد معرفی شده به اعتقاد خود به ولایت فقیه اعتراف کردند.

- همه ی افراد معرفی شده ی در مظان اتهام٬‌ از فتنه ی 88 اعلام برائت کردند.

- همه ی این افراد٬ ادعای تقلب را دروغی بزرگ و ناشدنی در انتخابات ایران دانستند.

- همه ی آنها برائت خود را پس از نمازجمعه ی تاریخی 29 خرداد امام خامنه ای از سران فتنه اعلام داشتند.

- با این سخنرانی ها٬‌ سکوت این ساکتان فتنه شکسته شد و در پخش مستقیم از رادیو و تلویزیون آزادانه به دروغ بودن همه ی ادعاهای تقلب در انتخابات 88 و تهمت هایی که به نظام زدند اعتراف کردند.

- با این کار آنها٬‌ صف خودی و ناخودی از هم جدا شد. و شخص رییس جمهور جدید و کابینه ی او هم بلاخره از فتنه گران فحش و ناسزا شنیدند و از ملت آفرین.

- مجلس نیز نشان داد که با عاملان و ساکتان فتنه٬‌علیرغم اعترافشان مماشاتی ندارد و سکان وزارت را به دست آنها نمی سپارد. اگر چه اعتراف آنها هر چند دیر ولی قابل تقدیر است.

 

هر چند که این شکستن سکوت و این اعترافات مهم٬ دیر بود و ناکافی٬ اما به هر حال آخرین میخ بر تابوت جنبش سبز و فتنه ی مرده بود.

هر چند که برخی از متهمین از تریبون مجلس اعلام برائت کردند و جداکردن خط خود را از فتنه گران پس از نماز جمعه ی تاریخی و اختیار سکوت پس از آن بیان داشتند٬ اما دقیقا اتهام آنها این بود که وقتی حقیقت را می دانستند چرا سکوت کردند؟

به هر حال انتخاب دکتر روحانی به سمت ریاست جمهوری اگرچه در ابتدا در کام ما تلخ بود٬ اما به مرور زمان برکات نهفته در خود را نشان داد و ان شاالله با ادامه ی مشی اعتدال و ولایت مداری که خود ایشان و تمامی وزاری کابینه شان بر آن تاکید داشتند٬ خداوند برکات بیشتری را نصیب مردم شریف ایران اسلامی خواهد کرد.

 

----

در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور «محمدعلی نجفی» (وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش)، «عباس آخوندی» (وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی)، «جواد ظریف» (وزیر خارجه)، «جعفر میلی منفرد» (وزیر پیشنهادی علوم)، «علی ربیعی» (وزیر کار) و «بیژن زنگنه» (وزیر نفت) در پاسخ به سوالات و انتقادات نمایندگان مختلف پیرامون نقش خود در حوادث فتنه به اعلام برائت از فتنه‌گران و عوامل آنان پرداختند.

زنگنه در نطق دفاعیه خود از «ولایت فقیه» به مثابه «عمود خیمه نظام» یاد کرد و گفت که با هرگونه حرکت ساختارشکنانه پس از انتخابات 88 مخالف بوده است.

نجفی نیز زندگی سیاسی خود را وامدار رهبری نظام دانست.

آخوندی نیز به توضیح کوشش‌های خود برای آرام کردن التهابات پس از انتخابات، حساب خود را از فتنه‌گران جدا کرد.

همچنین «جواد ظریف» حوزه سیاست خارجی را تحت نظارت مستقیم رهبر انقلاب دانست و بارها بر تبعیت کامل از ایشان تاکید کرد.

همه این‌ها در حالی است که حجت‌الاسلام «حسن روحانی» نیز در نطق پایانی‌اش برای دفاع از وزرای پیشنهادی «مراعات رهنمودهای رهبری» را از اصلی‌ترین اصول کابینه خود برشمرد.

 

/ 11 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کاوه

سلام من معتقدم آدمهای خاتمی و عارف و ... رای آنچنانی تو انتخابات نداشتن.رای داشتن کنار نمی کشیدن. راستی چرا تو فضای مجازی به مسئله رای آوردن زنگنه کسی نمی پردازه؟

علی

سلام مطلب خوبی بود انصافا استفاده کردم نقد جالبی بود مخصوصا اشاره به جایی که ساکتین فتنه سکوت خودشان را شکستند[لبخند]

منتظر

با مطالبی که درخصوص فواید روی کارآمدن اقای روحانی عنوان نموده اید موافقم ولی عملکرد مجلس ضعیف بود و بازهم ثابت شد در این مجلس لابی کار خود را میکند!

آسمان313

سلام علیکم و خداقوت خدمت شما خواهشا خبری که در لینک زیر مشاهده می کنید را در سایت خود منتشر کنید و ما را خبر کنید. اگر آرام بنشینیم دین و ایمانمان را از ما می گیرند. http://aseman313.ir/1392/05/26/ghanoon-rezashah یا علی

دلتنگ

سلام.شماهم..............لینک شدید.یاعلی

حسین

سلام خدا کند که پایبند حرف هایی که زدن باشند.

نوبت ما

قطعا دعای رهبر انقلاب مستجاب شد و خداوند دلهای مردم را به بهترین سمت هدایت کرد ولی این وظیفه ماست که نگذاریم انتخاب مردم از مسیر اولیه خود و آنچه خواست اصلی مردم بوده منحرف شود

محسن علی بیگی

به نظرم رأی موجود به کابینه بهترین شیوه رأی و ناشی از دوراندیشی بود که بعضی از خطرهای بزرگ رو دفع کرد. با تحلیلی متفاوت به روزم: تحلیلی بر چرایی رأی مجلس به کابینه؛ رأی‌نیاوردن حساب‌شده سه وزیر پیشنهادی نظر شما چیه؟ یا علی

آویزه

سلام تیتر جالبی زده بودین واسش هرچند دیر ولی بالاخره آویژه هم آپ شد منتظرتون هستم در پناه حق

دلتنگ شقایق

سلام خدا کنه تا اخرش پایبند نظام و رهبری باشن.به هر حال اخرش معلوم میه کی از این امتحان موفق بیرون میاد. به روزم یا علی