آنچه مرقوم داشته‌اید...

 

روز سوم آذرماه و پس از پایان مذاکرات هسته ای و مشخص شدن اقدامات توافقی طرفین که تحلیل ها و نظرات متفاوتی را در پی داشت٬ رییس جمهور در نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب٬‌گزارشی مختصر از نتایج حاصله از مذاکرات و دستاورد های تیم مذاکره کننده ارائه داد. در این نامه آقای روحانی دستاوردهای تیم هسته ای را اینگونه شرح داده است:

- اثبات حقانیت ملت ایران در فعالیت‌های هسته‌ای در صحنه بین‌المللی

- اذعان قدرتهای جهانی به حقوق هسته‌ای و حق غنی‌سازی ملت ایران

- به رسمیت شناخته‌شدن حقوق هسته‌ای ایران و حراست از دستاوردهای هسته‌ای

- توقف روند تحریم‌های ظالمانه و آغاز فروپاشی سازمان تحریم

 

 

 

حضرت امام خامنه ای هم در جواب ایشان از هیئت مذاکره کنندگان هسته ای و دیگر دست اندرکاران تشکر کرده اند و در جواب سه خط و نیمی خود سه نکته ی کلیدی را مورد تاکید قرار داده اند:

- دستیابی به این توافق میتواند پایه‌ی اقدامات هوشمندانه‌ی بعدی قرار گیرد.

- بی‌شک فضل الهی و دعا و پشتیبانی ملت ایران عامل این موفقیت بوده و در آینده نیز خواهد بود.

- ایستادگی در برابر زیاده‌خواهیها همواره باید شاخص خطّ مستقیم حرکت مسئولان این بخش باشد.

 

آقای هاشمی رفسنجانی هم در سخنانی در مراسم معارفه ی دکتر ولایتی به سمت رئیس مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت (که بنده آن را یک بده بستان مربوط به انتخابات قبل می دانم!) گفت:

"امروز بعد از مذاکرات در جواب نامه آقای روحانی که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد، تدبیر را بار دیگر دیدم،  اگر مقام معظم رهبری این کار را نمی‌کردند اما و اگرها باقی می‌ماند، اما آقا با جمله تشکر از تیم مذاکره کننده مساله را ختم کردند و این کار بسیار مهمی بود."

 

اما آقای هاشمی و رسانه ها و روزنامه های زنجیره ای که در این یکی دو روزه از خوشحالی در پوست خود نمی گنجند به یک عبارت کلیدی و پر مفهوم در جواب کوتاه رهبری توجه نکرده اند و یا عمدا آن را ندیده اند. ایشان در جواب خود از عبارت " آنچه مرقوم داشته‌اید " بسیار هوشیارانه و زیرکانه استفاده کرده اند و تقدیر و تشکر از هیئت مذاکرات هسته‌ئی و دیگر دست‌اندرکاران را منوط به دستیابی به مواردی دانسته اند که آقای روحانی در نامه ی خود مدعی دستیابی به آن هستند.

این دقت نظر و زیرکی در استفاده از کلمات زمانی وزن خود را نشان می دهد که هر انسان عاقل و منصفی متن تفاهمنامه ی ایران و 1+5 را بخواند و انصاف دهد آیا این تفاهم شایان تقدیر و تشکر است؟! و آیا در این تفاهم ایران به مواردی که آقای روحانی در نامه ی خود به رهبری مرقوم داشته اند٬‌دست یافته است؟

 

----

متن نامه ی رییس جمهور به رهبر انقلاب و پاسخ ایشان را در اینجا و آخرین مواضع رهبر ی در مورد مذاکره با امریکا را در اینجا بخوانید.

سخنان آقای هاشمی هم در اینجا قابل دسترسی است.

 

----

. این مطلب در سایت پایگاه تحلیلی خبری 598 و شبکه اطلاع رسانی دانا منعکس شده است.

/ 10 نظر / 94 بازدید
بیداری نیوز

افراطیون نباید خود را در شادی ملت ایران سهیم بدانند چرا انهایی که تا دیروز برای تیم مذاکره کننده شمشیر کشیده بودند و بیلبرد در شهر وصل می کردند امروز خود را در شادی ملت ایران سهیم می دانند؟

ساده دل

سلام جالب بود! همون لحظه که پیام رهبر انقلاب در تلویزیون پخش شد، همین عبارت "آنچه مرقوم داشته اید" نظر من را نیز جلب کرد، این گذر تاریخ است که در آینده چیزهای خیلی مهم را فاش خواهد ساخت، انشاء الله.

ali

سلام افشاگری لس انجلس تایمز را بخون،رجا زده،وای بر روحانی......

abadanman

سلام. با اجازه در پلاس منتشر كردم.

قفس ویران

به روز هستم با طرحی درباره‌ی: Israelis are wild dogs اسرائیلی‌ها سگ‌های وحشی هستند [گل][گل][گل]

سربازکوچولوی آقا

سلام همسنگر خدا قوت.شرمنده که دیر دیرمطالبمو بروز میکنم و دیر دیر بهتون سر میزنم اومدم تا بهتون خبر بدم بلاخره بروز کردم وبم رو(در دانشگاه وقتی فهمیدند من بسیجیم گفتند تو هم چماق بدستی؟؟؟؟) منتظر حضورتون هستم به اميد صبح ظهور بــاولـایــت ، تــا شـــهــادت ، بـــا بـــصــیــرت بــاولـايـت زنـده ايـم ، تـازنـده ايـم ، رزمـنـده ايـم الــلهــم ارزقـــنا تــوفــيق شهـــادت فــي سـبـيـلـك ياعلي

شاید شب

میخواهند امام حسین را استیضاح کنند میخواهند بگویند دین نباشد میگویند امام زمان تاخیر دارد بعد مدتها دعوت نامه ای برایتان امد امیدوارم بیایید سلام شاید...........

راحیل نور

سلام بسیار استفاده کردیم ... این لفظ اینقدر تو کل نامه تو چشم میزد که جالبه از دید هیچکس مخفی نمودند ... بعله ما ی همچین رهبر کَیِّسی داریم . خوشحال میشم به سنگر ما هم سری بزنید سنگر بچه های مقاومت نحن مقاومون ... الی الابد ... یاعلی

سرداران گمنام

سلام سید جان با اجازه ات از مطلبت در نشریه استفادهکردم ان شاالله راضی باشی

سجاد

آهای دخــــتر خـــانوم؟!؟!؟! دختر خانمی که میگی با چند تا پسر دوستی و به این کارت افتخار میکنی... دختر خانمی که به اتو زدن و شماره گرفتن افتخار میکنی... دختر خانمی که چپ چپ نگاه کردن یه پسر و میری واسه دوستات تعریف میکنی و دلت خوشه که دوستات به تو حسودیشون شده... دختر خانمی که میگی از این سر خیابون تا اون سر خیابون، برات صف کشیدن وکیف میکنی.... بعله با شمام خوشحال نباش عزیزم جـــنــــس ارزون زیـــــاد مــشـــتــــر­ی داره!!! http://sajjad-m.blog.ir/