مرگ خوب است٬ برای احمدی نژاد؟

در خبرها خواندم که دو مصوبه ی "دولت تدبیر و امید" در حالی که تنها سه ماه از تاریخ تشکیل آن می گذرد٬ توسط رئیس مجلس٬ غیرقانونی اعلام و ابطال شده است.

با جستجویی ساده در سایت ها و خبرگزاری ها و روزنامه ها می توان به وضوح دید که این خبر در سایت های حامی دولت و روزنامه های زنجیره ای به کلی سانسور شده و یا خیلی خفیف به آن اشاره شده است. این در حالی است که هر بار این اتفاق در دولت قبل رخ می داد بازتاب گسترده ای در این جراید داشت و تیترها و تحلیل های زیادی در حول آن ایجاد می شد و دولت به "بی قانونی" متهم می گردید.

 

 

این برخورد دوگانه ی روزنامه های زنجیره ای و سایت های حامی دولت در برخورد با دولت خدمتگذار و دولت تدبیر و امید به خوبی نشان می دهد که منش این رسانه ها "منافقانه" است و آنها هرگز به منافع ملی توجه و دلسوزی ای ندارند و تنها به منافع حزبی و گروهی خود می اندیشند و برای رسیدن به آن از هیچ کوششی در تخریب دیگران فروگزار نمی کنند. آنها اگر در قدرت نباشند٬ دولت حاکم را به هر بهانه ای می کوبند و اگر در قدرت باشند٬‌ دیگران را به شدت با انگ های مختلف تخریب شخصیت می کنند. اگر در قدرت نباشند کوچک ترین اشتباهات و کاستی ها را بزرگنمایی می کنند و اگر در قدرت باشند٬ بزرگ ترین اشتباهات را لاپوشانی و توجیه می کنند. بر این رفتار جز "رفتار منافقانه" نام دیگری را نمی توان گذارد.

و اما دولتی که خود را "دولت تدبیر و امید" و "دولت راستگویان" نامید٬ بی تدبیری هایش٬ دروغ هایش و سایر سوء رفتارهایش به زودی مردم را "نا امید" می کند. دروغ "خالی بودن خزانه" که با برخورد منتقدانه ی بسیاری از آگاهان روبرو شد٬‌ یک بی تدبیری بزرگ در راستای مذاکرات هسته ای با دشمنان بود که دست مذاکره کنندگان را خالی کرد. برخوردهای چکشی و داس مانند در تصفیه دولتمردان قبلی و آوردن اتوبوسی همقطاران به دولت بر خلاف ادعای شایسته سالاری مطرح شده بود. ادعای انجام اقدامات عملی و تغییر محسوس در وضع معیشت مردم در صد روز تنها در حد ادعا باقی ماند. ادعای منش اعتدال در دولت تنها یک بلوف بزرگ بود و بسیاری از افراد موثر در فتنه ی 88 به دولت بازگشتند. ادعای چرخیدن سانتریفیوژ و معیشت مردم به طور همزمان هم تنها در حد یک ادعا باقی ماند و در حال حاضر بر اساس جدیدترین گزارش های آژانس بین المللی اتمی فعالیت های هسته ای ایران در سه ماه اخیر به پایین ترین حد خود رسیده است. و البته وضع معیشت مردم هم که نا گفته پیداست و رشد صعودی قیمت ها در سه ماه اخیر حفظ شده است. بی تدبیری دولت تدبیر و امید به کسری بودجه و درخواست تصویب متمم بودجه انجامیده است.

چیزی که مشخص است و در آن شکی نداریم ٬چون مشیت خداوند بر آن قرار گرفته است٬ این است که هر بلایی که بر سر دیگری بیاوریم در همین دنیا جواب آن را خواهیم دید. حال هر بلایی که منتقدان و دشمنان دولت های قبل بر سر احمدی نژاد و تیم اجراییش آوردند٬‌امروز دامن آنها را در حکومت داری خواهد گرفت و مردم مدام این مدعیان را با دولت های قبل مقایسه و رفتار و منش آنها را کنترل می کنند. زمانی می رسد که مردم قضاوت کنند کدام دولت خدمتگزارتر و کاربلدتر بود و کدام دولت فقط مدعی و شعار گرا بود.

البته ما همچنان امید داریم که این دولت از موفق ترین دولت های جمهوری اسلامی باشد. بر تحریم ها غلبه کند. معیشت مردم را بهبود بخشد و باعث افتخار همه ی ایرانی ها هم اکثریت 50.7 درصدی و هم اقلیت 49.3 درصدی باشد. چرا که ما سربلندی ایران اسلامی را می خواهیم.

 

-----

. این مطلب در سایتخبرگزاری فارس (البته با سانسور)  و سایت منعکس شده است.

/ 11 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امیررضا آل حبیب

با سلام و آرزوی موفقیت مطلب شما در سایت مهرورزی منعکس شد http://www.mehrvarzi.ir/fa/54222/

طلبه جوان

سلام آقا سید ... این نوع روزنامه ها واقعا آبروی خبرنگاری را نیز که یکی از وظایفش انتقال درست و صحیح مطالب است، برده اند ... رفتار آنها در جریان ترور ساختگی سعید حجاریان را فراموش نکرده ایم که رهبری لقب « شارلاتانیزم مطبوعاتی » را به آنها دادند ... ما هم به روزیم و خوشحال می شویم از سر زدن شما ... یا علی ...

عمارنامه

سلام و درود؛ دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید. http://www.ammarname.ir/node/20930 ما را از بروزرسانی خود آگاه و با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید . موفق و پیروز باشید . http://ammarname.ir -- info@ammarname.ir یا علی

...

كلي خنديدم

سید

سلام خدا قوت موفق باشی

فاطمه

زنده باد احمدی نژاد از این سایتها انتظاری جز این نمی رود!

...

انتقاد علی مطهری از سخنان آیت الله جنتی در نماز جمعه آیا اعتراض به نتیجه یک انتخابات،‌ محاربه است؟

محمدرضا

توافق بزرگ هسته ای میان ایران و کشورهای غربی بر همه ایرانیان مبارک آمریکا 8میلیارد دلار دارایی بلوکه شده ایران را آزاد کرد میدونم که شما افراطی ها دارید از ته اعماق وجودتون میسوزید[خنده]

ایرانی

با سلام مطلبتان عالی است .ممنون ولی عنوان مطلب رو چرا اینجوری نوشتید؟ همان مردمی که قدر دولت خدمتگزار رو ندونن همون که به دولت تدبیر گرفتار شوند اون هم چه تدبیری!!!

عمار

پوپولیست کیست ؟! جناب سخنگوی دولت تدبیر و امید در جواب پرسش خبرنگاران راجع به اعلام آمادگی دکتر احمدی نژاد برای مناظره با دکتر روحانی، فرمودند : دولت کارهای مهم تری دارد و وقت مردم با ارزش تر از آن است که برای اینگونه مسائل تلف شود (نقل به مضمون). یکی نبود بگه جناب سخنگو اگر اینطور است که جنابعالی می فرمایید، پس چرا بیش از یکصد دقیقه از زمان ارائه ی گزارش 100 روزه ی رئیس جمهور در تلویزیون صرف پرداختن (اگر نگوییم سیاه نمایی) به دولت قبل شد؟! آیا در اینجا وقت مردم ارزش نداشت؟! و آیا بودجه ی ساخت چنین برنامه ای از جایی غیر از بیت المال تأمین می شود؟! آیا این مصلحتی خرج کردن واژۀ "مردم" همان پوپولیسم نیست که سالیان اخیر از آن اظهار نفرت می کردید؟! در آخر قصد حمایت متعصبانه از دکتر احمدی نژاد را ندارم، ولی یک احتمال را نادیده نگیرید و آن اینکه جناب احمدی نژاد چون از قبل پاسخ منفی دکتر روحانی را پیش بینی میکرده، صرفاً برای کشیدن ترمز سیاه نمایی ها و تأثیر روی افکار عمومی چنین اقدامی کرده. شاید.