رمضان مبارک!

 

 

امام باقر علیه‏ السلام روایت می‌کند: پیامبر خدا در آخرین جمعه شعبان، خطبه خواند. خدا را حمد و ثنا گفت و سپس فرمود:   

«اى مردم! ماهى بر شما سایه افکنده که در آن، شبى است بهتر از هزار ماه، و آن، ماه رمضان است . خداوند، روزه ‏اش را واجب ساخته و نماز در شبش را مستحب قرار داده است . پس هر کس یک شب در آن، نماز مستحب بخواند، گویا هفتاد شب نماز مستحب در ماه‏ هاى دیگر خوانده است. و براى کسى که در آن، کار نیک مستحبّى از کارهاى نیک انجام دهد، پاداشى همچون پاداش کسى قرار داده که واجبى از واجبات الهى را انجام داده است، و هر کس در آن، واجبى از واجبات خداوند را ادا کند، همچون کسى خواهد بود که در ماه‏هاى دیگر، هفتاد واجب از واجبات الهى را انجام داده است.   

این ماه، ماه صبر است و پاداش صبر، بهشت است. این ماه، ماه مواسات (همدردى با دیگران در نیازها) است و ماهى است که در آن، خداوند، روزىِ مؤمن را مى‏ افزاید. هر کس مؤمن روزه ‏دارى را در آن افطار دهد، نزد خداوند، پاداش آزاد کردن یک بنده و آمرزش گناهان گذشته‏ اش را دارد.»    

گفتند: اى پیامبر خدا! همه ما توان افطار دادن به روزه ‏دار را نداریم .   

فرمود: «خداوند، کریم است؛ این ثواب را به کسى نیز مى‏ دهد که براى افطار دادن، جز بر جرعه‏ اى شیر یا جرعه‏ اى آب و یا چند خرما قدرت ندارد و بیش از این را نمى‏ تواند .   

هر کس در این ماه بر برده خویش سبک بگیرد، خداوند هم حسابش را سبک مى‏ گیرد .   

ماه رمضان، ماهى است که آغازش رحمت، میانش آمرزش، و پایانش اجابت و آزادى از آتش دوزخ است.    

شما از چهار خصلت، بى‏ نیاز نیستید: دو خصلت که خدا را با آنها راضى مى‏ کنید، و دو خصلت که از آن دو، بى‏ن یاز نیستید. امّا آن دو خصلتى که خدا را با آنها راضى مى‏ کنید، شهادت به این است که: معبودى جز خداوند نیست و من فرستاده خدایم. و اما دو خصلتى که از آن بى‏ نیاز نیستید، از خداوند،نیازهایتان و بهشت را بطلبید و از خداوند، عافیت بخواهید و از آتش به خداوند پناه ببرید.»   

/ 2 نظر / 27 بازدید
حواریون

السلام علیک یا شهر الله الاکبر و یا عید اولیائه ماه ضیافت الهی ، بهار قرآن ، ماه عبادتهای عاشقانه و نیایشهای عارفانه و بندگی خالصانه را به شما تبریک عرض میکنیم. انشاالله سعادت درک این ماه رو داشته باشیم تا بتونیم از برکات این ماه ذخیره خیری برای آخرت خود کسب کنیم کنار سفره های افطار ما رو هم از دعا بفرمایید. کاش در این رمضان لایق دیدار شویم **** سحری با نظر لطف تو بیدارشویم التماس دعای فرج

حزب الله سایبر

گروه کلیپ و مستند حزب الله سایبر به مناسبت فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان ماه بندگی پروردگار، نیایش با معبود و نزدیکی به خداوند، نماهنگ “حبیب” را تهیه و منتشر کرده است. حزب الله سایبر ضمن تبریک این ایام نورانی به تمامی مسلمانان جهان، شما را به مشاهده و دریافت این نماهنگ دعوت می کند. حزب الله سایبر: http://www.hizbullahcyber.com/content/22028