اینجا چراغی روشن است...

 

دیشب اختتامیه ی چهارمین جشنواره ی مردمی فیلم عمار به صورت کاملا متفاوت با سایر جشنواره ها برگزار شد. دیشب نه خبری از هنرپیشه های بزک کرده ی خود جدابافته دان بود و نه خبری از جیغ و سوت. نه از جایزه دادن به فتنه گران و مخالفان خبری بود و نه روی سن پزهای روشن فکری و لقز های سیاسی علیه نظام سر داده می شد. چرا که این جشنواره کاملا مردمی بود و نه دولتی!

 

 

جشنواره عمار که در طی چهار سال از 20 فیلم به بیش از 1000 فیلم رسیده٬‌ فقط در سینماهای لوکس پایتخت اکران نمی شود و برای دیدن آن دخترها و پسرهای ژیگول عشق فیلم صف نمی بندند. فیلم های این جشنواره در سراسر ایران از شهرهای بزرگ تا روستاهای کوچک٬‌ در مساجد٬‌ مدارس٬‌ حسینیه ها٬ منازل و هرجا که بشود فیلم دید توسط خود مردم اکران می شود و همین نقطه ی قوت این جشنواره است.

فیلم سازانی که در عمار شرکت کرده اند٬‌ دغدغه ی ساخت فیلم جشنواره ای و روشنفکر نمایانه نداشته اند. بلکه فکر آنها روشنگری و آگاه سازی مردم سراسر ایران بوده است. دغدغه ی آنها ساخت فیلم هایی بوده که هر مردی بتواند با خانواده اش به تماشای آنها بنشیند. عمار است که مردم را با سینما آشتی خواهد داد.

اکنون و پس از چهار سال٬‌ صداوسیما دیگر بهانه ی فقدان فیلم ها و مستند های ارزشی و دغدغه مند برای نمایش در رسانه ی ملی را ندارد؛ که هر ساله هزاران فیلم داستانی و مستند و پویانمایی فاخر در جشنواره ی عمار تولید می شود.

عمار در طی چهار سال توانسته است تا مردم مومن٬‌ انقلابی٬‌ خانواده ی شهدا٬‌ جانبازان٬‌ روحانیون٬‌ و... را با سینما آشتی دهد.

عمار در حقیقت یک سلاح جنگ نرم است که صدای بی بی سی فارسی را هم در آورده است. سلاحی که نه دولت جمهوری اسلامی که جمعی از مردم بسیجی انقلاب اسلامی آن را به دست گرفته اند و اکنون موجب ترس دشمن شده اند.

این یک مبارزه ی هوشمندانه با سلاح خود استکبار و بر علیه اوست. در آینده و با جهانی شدن عمار بیشتر در موردش خواهیم شنید.

 

---

وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدْوَّ اللّهِ وَعَدُوَّکُمْ وَآخَرِینَ مِن دُونِهِمْ لاَ تَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ یَعْلَمُهُمْ وَمَا تُنفِقُواْ مِن شَیْءٍ فِی سَبِیلِ اللّهِ یُوَفَّ إِلَیْکُمْ وَأَنتُمْ لاَ تُظْلَمُونَ

سوره انفال - آیه 60

 

و هر چه در توان دارید از نیرو و اسبهاى آماده بسیج کنید، تا با این [تدارکات‏]، دشمن خدا و دشمن خودتان و [دشمنان‏] دیگرى را جز ایشان- که شما نمى‏شناسیدشان و خدا آنان را مى‏شناسد- بترسانید. و هر چیزى در راه خدا خرج کنید پاداشش به خود شما بازگردانیده مى‏شود و بر شما ستم نخواهد رفت.

 

----

. این مطلب در سایت های  رجانیوز٬  عمارنامه و صابرنیوز منعکس شده است.


/ 7 نظر / 26 بازدید
صابرنیوز

با تشکر از حضور در سایت صابرنیوز ، ملب شما در قسمت وبلاگستان سایت درج گردید

ammarname.ir

سلام و درود؛ دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید. http://www.ammarname.ir/node/28551 ما را از بروزرسانی خود آگاه و با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید . موفق و پیروز باشید . http://ammarname.ir -- info@ammarname.ir یا علی

کاوه

سلام امیدوارم فیلم های جشنواره عمار رو دونه دونه از صدا و سیما ببینیم. منتظریم[گل]

ادریس

اگر می شد این فیلمها رو یه جا آپلود کرد و دانلود کرد خیلی خوب بود!!

مردمی؟؟؟؟ کدام مردم؟؟؟؟ ما یا شما؟؟؟

محمد

به امید روزی که انقلاب به سینما هم برسد این مسئله البته وظیفه وزیر ارشاد نیست ایشان وقت نمیکنند!