اگر ولایت فقیه نباشد...

 

برای ما که انتخابات 88 و فتنه ی خواص و درایت ولی فقیه را در مهار آن دیده ایم. برای ما که این سخن رهبرمان هنوز در گوشمان است که:

" زیر بار بدعت های غیرقانونی نمی روم"

این روزها کودتا و برکناری رئیس جمهوری قانونی مصر٬ آشفتگی و برادرکشی در مصر٬‌ لشگرکشی های خیابانی و آسیب های اجتماعی مصر٬‌ التهابات و ناامنی مصر٬ بیش از پیش روشن می کند که آن معمار کبیر انقلاب اسلامی چرا اینقدر به حکومت ولایت فقیه اصرار داشت.

 

امام خمینی (ره):

ولایت فقیه هست که جلو دیکتاتوری را می‌گیرد. اگر ولایت فقیه نباشد، دیکتاتوری می‌شود. آن که جلو می‌گیرد از اینکه رئیس جمهور دیکتاتوری نکند، آن که جلو می‌گیرد از اینکه رئیس ارتش دیکتاتوری نکند، رئیس ژاندارمری دیکتاتوری نکند، رئیس شهربانی دیکتاتوری نکند، نخست وزیر دیکتاتوری نکند؛ آن فقیه است.

آن فقیهی که برای امت تعیین شده است و امام امت قرار داده شده است، آن است که می‌خواهد این دیکتاتوری‌ها را بشکند و همه را به زیر بیرق اسلام و حکومت قانون بیاورد. اسلام، حکومتش حکومت قانون است؛ یعنی قانون الهی، قانون قرآن و سنت است. و حکومت، حکومت تابع قانون است؛ یعنی خود پیغمبر هم تابع قانون، خود امیر المؤمنین هم تابع قانون، تخلف از قانون یک قدم نمی‌کردند و نمی‌توانستند بکنند.
(صفحه 23 از جلد 11 صحیفه )
/ 4 نظر / 51 بازدید
S0okOot sArd

سلام [گل] آفرین بر شما بیشتر به چنین موضوعاتی بپردازین ضعف زندگی امروز ندانستنه و بقول مردی جهادگر ما نباید بگذاریم مارا تضعیف کنند خدا و قائم آل محمد اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم خودش نگهدار امام خامنه ای مدظله هستند

آوبژه

سلام این چند روزه وقتی تحولات مصر رو می بینم به اولین چیزی که فکر می کنم شکر خداست بابت یک روح قدسی که با بخشیدنش به ما منت بزرگی بر سر ما گذاشت والبته دعا برا ی مردم مصر حلول ماه بندگی بر شما مبارک با قسمت دوم پروتکلهای شیطان و بلند ِسیاه ِقشنگ آپم آویژه منتظر حضور گرم و نظرات مفید شما ست در این لحظات ناب بندگی التماس دعا

منتظر

سلام مطالب وبلاگتون خوندم خیلی جالب بود . این مطلبتونم خیلی کامل و دقیق بود. موفق باشید.