هنر امام!

 

سردار سرلشگر قاسم سلیمانی:

ایران همیشه طی تاریخ شاهد  حکومت‌ها و جنگ‌ها بوده و در اینگونه حوادث در تاریخ همیشه ایران مکان تاخت و تاز بوده است، در 700 سال تاریخ ایران، تاریخ مفقوده‌ای به نام سامانی‌ها، خوارزمشاهی‌ها و قومیت‌های گوناگونی بر ایران حکومت کردند. سلجوقیان از جاهای مختلف آمدند و یک دوره طولانی افغان‌ها، مغول‌ها همه در ایران بودند، برای نخستین بار در دفاع مقدس، ایران یک طرف و تمام قدرت دنیا یک طرف قرار گرفتند و ایران یک متر از خاک خود را از دست نداد و ایستاد سرافراز و سربلند و پیروز از آن بیرون آمد. این پیروزی نتیجه این بود که امام مذهب را پشتوانه ملیت و قومیت آوردند.

امام با تلفیق دین و جمهوریت بستری درست کرد به نام جمهوری اسلامی که ایران را بیمه کرد، مگر قدرت‌های زمان امروز با قدرت‌های زمان مغول‌ها و افغان‌ها، تارتارها، تاجیک‌ها و سامانی‌ها و خوارزم شاهیان قابل مقایسه است؟ چرا کسی نمی‌تواند چنین جسارتی را بکند؟

 


الان این قدرتی که همه در مراسم 22 بهمن دیدند، این تلفیق، هنر امام بود، تلفیق مذهب به ملیت و امام آن را طوری طراحی کرد که هیچ کس بر دیگری و هیچ کدام دیگری را مغلوبه نکند، نه مذهب، دموکراسی را و نه دموکراسی مذهب را، چه کسی چنین احساسی می‌تواند، بکند.

این هنر امام بود همان امامی که اسرار الصلاه را در 25 سالگی می‌نویسد و عرفا از درک و تفسیر آن عاجز هستند، امامی که آن معرفت را پیرامون نماز دارند، می‌فرمایند:

حفظ این نظام از نماز واجب‌تر است.


/ 8 نظر / 24 بازدید
علی

باسلام با مطلبی با عنوان : برای شکستن حیا،یکبار کافی است ! http://farhangeparvaz.blog.ir/1392/11/27/haya13123123123 بروز هستم! باتشکر فرهنگ پرواز

شاید شب

دو خطی نوشته ام خوشحالم میکنید سر بزنید راستی...........سلام شاید...........

معبر سایبری یار سیصد و سیزدهم

الهم اجعل عواقب امورنا خیراً و عجل الولیک الفرج معبر سایبری یار سیصد و سیزدهم نویسنده ی افتخاری می پذیرد. در صورت تمایل برای شرکت آدرس ایمیل،نام و نام خانوادگی و همچنین سنگری که تمایل دارید در آن فعالیت کنید را درقسمت نظرات یکی از پست ها(ترجیهاً مربوط به سنگر اطلاع رسانی) قرار دهید. یاعلی سنگر اطلاع رسانی یار سیصد و سیزدهم

سيدعلي

باهمين جمله شما « حفظ این نظام از نماز واجب‌تر است!!! » امروز برهمه آشكارشده است كه شما جماعت تندروي افراطي بدعت گزار درد دين نداريد و اسلام و انقلاب را فقط براي منافع خود ميخواهيد چراكه نماز واجب خداوند كه اصول دين هست و بالاترازهمه چيز ميباشد را كم ارزش ميكنيد گويا فراموش كرديد مردم بخاطر حفظ ارزش نماز بود كه انقلاب كردند و امام حسين(ع) هم براي زنده نگه داشتن نماز قيام كردند واقعا جاي بسي تاسف است البته از پيروان جبهه پايداري اينگونه بدعت گذاشتن ها در دين جاي تعجب نيست

دلتنگ شقایق

لیلی زیر درخت انار نشست.درخت انار عاشق شد.گل داد سرخ سرخ.گلها انار شد داغ داغ.هر اناری هزار دانه داشت.دانه ها عاشق بودند.دانه ها توی انار جا نمیشدند.انار کوچک بود.دانه ها ترکیدند.انار ترک برداشت.خون انار روی دست لیلی چکید.لیلی انار ترک خورده را از شاخه چید.مجنون به لیلی اش رسید.خدا گفت: راز رسیدن فقط همین است.کافی است انار دلت ترک بخورد.

دلتنگ شقایق

سلام به روز هستم با عنوان " دل تکونی" یـــــــــــــا علی

دلتنگ شقایق

حی علی العزا... به روزیم...یا حق بفرمایید روضه حضرت زهرا(س)

دلتنگ شقایق

بهار بهترین بهانه برای آغاز، وآغاز بهترین بهانه برای زیستن است آغاز بهار بر شما مبارک[گل]