ما از شما متنفریم!

 

پس از آنکه تعدادی از نمایندگان مجلس امریکا در نامه ای به اوباما از وی خواستند تا با دولت جدید ایران مذاکره کند و روزنامه های زنجیره ای اصلاح طلب با ذوق زدگی آن را تیتر یک روزنامه ی خود کردند و در مورد آن تحلیل ها نوشتند٬‌ دقیقا یک روز قبل از مراسم تنفیذ ریاست جمهوری یازدهم٬‌همان نمایندگان با تصویب قاطع طرح تشدید تحریم ها علیه ایران حقیقت ماجرا را برای ذوق زدگان داخلی روشن کردند و پیام واضحی برای ایران و دولت جدید ارسال نمودند٬‌هرچند که این بار حتی یک تیتر کوچک در مورد این خبر در روزنامه های زنجیره ای منتشر نشد و آنها ترجیح دادند خود را به خواب و نشنیدن بزنند!

البته در مراسم تحلیف ٬‌آقای دکتر روحانی جوابی مستحکم و درخور به این حرکت مجلس نمایندگان شیطان داد و گفت:

"اگر پاسخ مناسبی می خواهید٬‌ نه با زبان تحریم که با زبان تکریم با ایران سخن بگویید"

این پاسخ٬ شیطان بزرگ را به واکنش واداشت و بازهم تیتر یک روزنامه ی شرق٬‌ از جمله روزنامه های زنجیره ای اصلاحات شد. به نظر می رسد این روزنامه ها که به صورت خصوصی اداره می شوند و خوب است تحقیق شود بودجه ی خود را از کجا دریافت می کنند٬‌ وکیل مدافع شیطان هستند و همچنان سعی می کنند تا رابطه ی ایران و این شیطان بزرگ را جوش دهند. رابطه ای که در طول تاریخ یک طرفه و مضر برای ما بوده است. رابطه ای که ما را ضعیف و عقب مانده نگه داشته بود. رابطه ای که استقلال ایران را سلب و ما را به بله قربان گوی امریکا بدل می کرد.

 

 

پس از انقلاب شکوهمند اسلامی٬‌ امریکا بارها و بارها سعی کرده تا جمهوری اسلامی را پشت میز مذاکره بنشاند و در این راه از سیاست های مختلفی چون چماق و هویج٬‌ پلیس خوب - پلیس بد و ... استفاده کرده است. اما در طول این سال ها ایران ثابت کرده است که تحت فشار و ارعاب تن به مذاکره ای که بنشیند و فقط چشم بگوید٬‌نمی دهد. ما ایرانی ها هیچ اعتمادی به طرف امریکایی نداریم٬‌ هر بار که امریکا با لبخند دستی به سوی ایران دراز کرده و عده ای ساده لوح یا مغرض را در داخل به وجد آورده٬‌ همزمان نیش خود را به حکومت و ملت وارد کرده است. آنها در اعمال تحریم های خود ادعای تحریم های هوشمندانه بر علیه حکومت را مطرح می کنند تا با جداسازی حکومت و مردم٬‌ عامل فشارها و تحریم ها بر ملت را مقاومت کردن حکومت ایران جلوه دهند. اما تحریم دارو٬ تحریم قطعات هواپیما٬ تحریم دستگاه های پزشکی و ... نشان از تلاش برای فشار به توده ی مردم ایران دارد تا آنها حکومت را وادار به کرنش و تسلیم در برابر فشارهای امریکا کنند. افزایش بی اعتمادی به حکومت شیطان بزرگ در طول سالها با افزایش دشمنی ها و فشارها به ملت٬ کم کم جای خود را به تنفر داده است٬‌ تنفری که سالها از قلب مردم ایران پاک نخواهد شد.

طی 34 سال گذشته ما هر وقت در برابر دشمن یک قدم عقب نشستیم دشمن چند قدم جلو آمده و در هشت سال دوره اصلاحات که به دوره انعطاف در برابر غرب و لبخند در برابر غرب خوانده می‌شد، با یک قدم عقب‌نشینی مسئولان آن روز، دشمن چند قدم جلو آمد و مدعی شد ایران باید از اصول خود عقب‌نشینی کند. هر بار که دولتی در ایران در مقابل امریکا و اذنابش کمی کرنش نشان داده و یا به اصطلاح خودش رو به تنش زدایی آورده و یا حرف از گفتگوی تمدن ها زده٬‌ برداشت دشمن این بوده که ایرانی ها کم آورده اند و در حال تسلیم شدن اند و تحریم ها و فشارهای ما اثر کرده است و حالا وقت وارد آوردن فشار بیشتر است.

تصویب لایحه جلوگیری از اتمی شدن ایران به شماره H.R850  با 400 رای موافق در برابر 20 رای مخالف٬ آن هم یک روز قبل از شروع به کار دولتی که با شعار تعامل با دنیا کارش را شروع کرده است٬‌ دقیقا درست بودن سخنان دکتر جلیلی را در مناظرات به اثبات می رساند:

در زمانی که برخی دوستان شعار همراهی با نظم جهانی را دادند و از تقابل بیهوده جلوگیری کنیم پاسخش چی بود؟ در دوره هاشمی 2 حکم جلب برایشان آمد و در دوره خاتمی به ما گفتند محور شرارت. هر دویش غلط بود. این شیوه آقایان غلط است. منافع ملی کشور دقیقا بعد از آن دوران حفظ شد. عده ای نگران بودند نکند به ما حمله شود اما آمریکا هم در افغانستان زمین گیر شد هم در عراق.

برای آنانی که توهم رابطه ی دوستانه ی امریکا با ایران را در سر می پرورانند٬‌ بخشی از سیاهه ی دشمنی های این شیطان بزرگ را در زیر می آورم تا شاید از خواب غفلتی که در آن امریکا را صلح طلب و طرفدار و مشتاق مذاکره و گفت و گو می بینند٬ بیدار شوند و حقیقت ماجرا را دریابند٬‌و البته کسی را که خود را به خواب زده نمی توان بیدار کرد.

 

سابقه دخالت ها و دشمنی های آمریکا با ایران:

پیش از پیروزی انقلاب اسلامی                               

- دخالت در کودتای 28 مرداد 1332               

- نقش امریکا در تشکیل و تقویت ساواک      

- حمایت از اقدامات رژیم شاه در سرکوب مردم               

- حضور و مداخله مستقیم در همه شئون و امور ایران

پس از پیروزی انقلاب اسلامی:

- حمایت از تجزیه طلبی و تروریسم

- جاسوسی و مداخلات سفارت امریکا

- حمله طبس

- کودتای نوژه

- مشارکت نظامی مستقیم آمریکا در مخاصمه علیه ایران

- تحریک عراق به حمله نظامی به ایران و اقدامات جانبدارانه امریکا به نفع عراق در طول جنگ و کمک‌های مستقیم آمریکا به عراق

- تجاوز به حریم هوایی ایران 

- انهدام هواپیمای ایرباس 

- فشارها و تحریم‌های اقتصادی 

- تلاش برای جلوگیری از دستیابی ایران به دانش و فناوری هسته‌ای 

- راه اندازی جنگ ژئوپلیتیک ( محروم ساختن ایران از مزایای ناشی از موقعیت) بر ضد ایران

- اختصاص بودجه برای براندازی جمهوری اسلامی ایران 

- دخالت امریکا در انتخابات ایران 

- بعد از ناتوانی و ناکامی از حمایت ها و سرمایه گزاری ها در پروژه انتخابات و تلاشهای گوناگون در مقابله با انرژی هسته ای، تهدید ایران به حمله اتمی بر خلاف اصول و عرف بین الملل

- مطالب بیشتر در اینجا

----

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ الْیَهُودَ وَالنَّصَارَی أَوْلِیَاء بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاء بَعْضٍ وَمَن یَتَوَلَّهُم مِّنکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللّهَ لاَ یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ

سوره مائده - آیه 51

ای کسانی که ایمان آورده اید! یهود و نصاری را دوست خود نگیرید، آنان بعضی شان دوست بعضی دیگرند و هر کس از شما آنان را دوست خود گیرد حتماً او از آنان خواهد بود. همانا خدا مردم ستمکار را هدایت نمی کند.

----

وَلَن تَرْضَى عَنکَ الْیَهُودُ وَلاَ النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللّهِ هُوَ الْهُدَى وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءهُم بَعدَ الَّذِی جَاءکَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَکَ مِنَ اللّهِ مِن وَلِیٍّ وَلاَ نَصِیرٍ

سوره بقره - آیه 120

و هرگز یهود و نصارى از تو خشنود نخواهند شد تا آنکه از آیین آنان پیروى کنى. بگو: به یقین تنها هدایت خداوند هدایت (واقعى) است. و اگر پس از دانشى که برایت حاصل شد از هواهاى آنها پیروى کنى هرگز براى تو از جانب خداوند سرپرست و یاورى نخواهد بود

   + سید مجید - ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱٤ امرداد ۱۳٩٢