اگر ولایت فقیه نباشد...

 

برای ما که انتخابات 88 و فتنه ی خواص و درایت ولی فقیه را در مهار آن دیده ایم. برای ما که این سخن رهبرمان هنوز در گوشمان است که:

" زیر بار بدعت های غیرقانونی نمی روم"

این روزها کودتا و برکناری رئیس جمهوری قانونی مصر٬ آشفتگی و برادرکشی در مصر٬‌ لشگرکشی های خیابانی و آسیب های اجتماعی مصر٬‌ التهابات و ناامنی مصر٬ بیش از پیش روشن می کند که آن معمار کبیر انقلاب اسلامی چرا اینقدر به حکومت ولایت فقیه اصرار داشت.

 

امام خمینی (ره):

ولایت فقیه هست که جلو دیکتاتوری را می‌گیرد. اگر ولایت فقیه نباشد، دیکتاتوری می‌شود. آن که جلو می‌گیرد از اینکه رئیس جمهور دیکتاتوری نکند، آن که جلو می‌گیرد از اینکه رئیس ارتش دیکتاتوری نکند، رئیس ژاندارمری دیکتاتوری نکند، رئیس شهربانی دیکتاتوری نکند، نخست وزیر دیکتاتوری نکند؛ آن فقیه است.

آن فقیهی که برای امت تعیین شده است و امام امت قرار داده شده است، آن است که می‌خواهد این دیکتاتوری‌ها را بشکند و همه را به زیر بیرق اسلام و حکومت قانون بیاورد. اسلام، حکومتش حکومت قانون است؛ یعنی قانون الهی، قانون قرآن و سنت است. و حکومت، حکومت تابع قانون است؛ یعنی خود پیغمبر هم تابع قانون، خود امیر المؤمنین هم تابع قانون، تخلف از قانون یک قدم نمی‌کردند و نمی‌توانستند بکنند.
(صفحه 23 از جلد 11 صحیفه )

   + سید مجید - ۳:۱۱ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٢