انتخابات 92 و چند نکته پیرامون آن!

 

انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در حالی برگزار شد که خوشبین ترین اصولگرایان هم فکر به پایان رسیدن آن در دور اول آن هم با پیروزی رقیب را نمی کردند. در نتیجه با خوش خیالی در حال رقابت و درگیری های درون گفتمانی بودند و به جای اتحاد برای پیروزی به تخریب و تخفیف یاران گفتمانی خود مشغول بودند تا به سبد آرای خود بیافزایند. در این میان تنها دکتر حداد عادل بود که با بصیرتی مثال زدنی و دیدن شرایط رقیب از دور به موقع کنار کشید تا موجی را که به سوی حریف می رفت به سمت اصولگرایی بازگرداند. اما تلاش او کافی نبود و برخی حتی به ائتلاف خودساخته هم پایبند نبودند و برخی دیگر در بحث صالح مقبول گیر کرده بودند در حالی که هر روز از اقبال مردم به وی کاسته می شد. و در نهایت شد آنچه شد و جبهه ی اصولگرایی در بهتی از این شکست خود ساخته فرو رفت!

 

 

اما چند نکته در ارتباط با این انتخابات قابل ذکر است:

 

اول: مردم

- ابتدا باید از مردم تشکر کرد که با حضور بیش از 73 درصدی شان در پای صندوق های رای نشان دادند به نظام٬‌ انتخابات و برگزارکنندگان آن اعتماد کامل دارند و ادعای فتنه گران سال 88 دروغی بیش نبوده است.

- مردم نشان دادند که منتخب ملت با رای مستقیم آنها انتخاب می شود نه با اغتشاش عده ای آشوبگر و خس و خاشاک در کف خیابان.

- مردم نشان دادند که به دعوت امام جامعه لبیک می گویند و با حضور خود حماسه ی سیاسی را رقم می زنند.

- اما مردم بدانید که درد نان داشتن و درد دین نداشتن شما را به نان نمی رساند اما درد دین و دفاع از مقدسات شما را به نان هم می رساند و روزی دهنده فقط خداست.

 

دوم: منتخب مردم

- آقای روحانی بر مبنای مردمسالاری دینی شما رئیس دولت یازدهم جمهوری اسلامی شده اید. ما هم این را قبول داریم و به شما تبریک می گوییم.

- آقای روحانی شما رای 51 درصد از مردم را به خود اختصاص دادید و 49 درصد از مردم یعنی نیمی از آنها به شما رای ندادند. اما اکنون شما رئیس جمهور همه ی ملت ایران هستید و باید به خواسته ها و اعتقادات آنها احترام گذاشته و برای به انجام رساندن آنها تمامی تلاش خود را به کار بندید.

- آقای روحانی توجه داشته باشید که عده ای از طرفداران شما و کسانی که به شما رای دادند همان هایی بودند که در فتنه ی 88 همان ضربه ها را به نظام زدند. ما از شما انتظار داریم آنها را کنترل کرده و پست های کلیدی به آنها ندهید. آنها همان هایی بودند که بالاترین مقام مملکت توهین کردند. ما از شما انتظار داریم از حریم ولایت دفاع کنید. آنها همان هایی بودند که بیشترین توهین ها را به اسلام و شعائر دینی کردند. ما انتظار داریم به حرمت لباس پیامبر که بر تن شماست حریم اسلام را در برابر آنها حفظ کنید.

-آقای روحانی توجه داشته باشید خط قرمز ما اسلام و امر ولایت است.

 

سوم: با نامزدهای اصولگرای شکست خورده

- اکنون پس از شکست حتما به این فکر می کنید که کاش ائتلاف کرده بودید و از میان خود اصلح را انتخاب می کردید تا اینگونه شکست نمی خوردید. الان دیگر شماتت خود فایده ای ندارد و باید از این شکست درس بگیرید که همیشه اتحاد است که پیروز می شود.

- اما شما با بیانیه های خود و تبریک به فرد پیروز درس دموکراسی به مدعیان آن دادید. بر خلاف کسانی که سال 88 به منتخب ملت احترام نگذاشتند و و با اعمال خود کام ملت را تلخ کردند و با دروغ تقلب٬ باعث زحمات بسیاری برای ایران عزیز شدند.

- آقایانی که پس از هشت سال برنامه ریزی و تبلیغات دو دوره شکست را در انتخابات تجربه کردند بهتر بود جای خود را به یک نیروی جوان و تازه نفس که بر اساس ملاک های رهبری معظم اصلح بود می دادند تا با تلاش جمعی اقبال به اصولگرایان را حفظ کنند.

 

چهارم: با بزرگان اصولگرایی

- به خوبی دیدید که با اختلاف در میان شما٬‌ جبهه ی اصولگرایی هم دچار تشتت و اختلاف گردید. در حالیکه می توانستید با یک اجماع و ملاک قرار دادن سخنان امام جامعه در مورد مشخصات اصلح یک نفر را انتخاب و به عنوان کاندیدای واحد اصولگرایی به مردم معرفی کنید.

- به خوبی به شما ثابت شد که تئوری صالح مقبول مردود است. این نظر از اصل غلط است٬ چراکه مقبولیت و محبوبیت او می تواند ظرف مدت چند روز از بین برود٬‌همان طور که دیدید.

- حضرت آقا هرگز نفرمودند که به صالح مقبول رای بدهید تا رای بیاورد و شما برنده شوید. بلکه بارها فرمودند که بر اساس حجت شرعی به اصلح رای بدهید. اما شما که ادعای ولایتمداری می کنید این کار را نکردید.

 

پنجم: کسانی که به اصلح رای دادند

- ما به وظیفه ی دینی و شرعی خود عمل کردیم. ما به فرموده ی اماممان اصلح را انتخاب کردیم و این انتخاب را برای خود عبادت می دانیم.

- ما برای انتخاب اصلح رای حرام جمع نکردیم٬‌کسی را تخریب نکردیم٬ تهمت به کسی نزدیم٬ دروغ نگفتیم٬ وعده ی ناشدنی به کسی ندادیم٬‌ منم منم نکردیم٬‌ از اصول خود کوتاه نیامدیم٬‌ خود را همرنگ جمعیت نکردیم٬‌ دین را فدای شکم نکردیم٬ به جای دعوت به گفتمان دعوت به فرد نکردیم و به هر شیوه ای متوسل نشدیم.

-ما به کسی رای دادیم که علاوه بر مشکلات اقتصادی و تورم و گرانی به فکر دین مردم نیز بود. تنها کسی که از حیات طیبه و بکارگیری اصول دینی در جامعه می گفت.

- ما در پیشگاه حضرت حق٬‌ رسول اکرم٬ اهل بیت پاک و طاهر٬‌ امام و شهدا و امام خامنه ای سربلندیم که از اصول و اعتقادات انقلابی مان کوتاه نیامدیم و به حق عمل کردیم.

- شهید مرتضی آوینی: آری شهادت زیباست٬ اما مثل مرد پای بیرق انقلاب ایستادن از آن زیباتر. شهادت در رکاب خمینی زیباست٬‌اما دفاع از ولی فقیه حاضر از آن زیباتر. خون دادن برای خمینی زیباست٬ اما خون دل خوردن برای خامنه ای از آن زیباتر...

- شهید محمد جهان آرا: بچه ها اگر شهر سقوط کرد نگران نباشید٬ دوباره فتح می کنیم. مراقب باشید ایمانتان سقوط نکند.

 

ششم: مدعیان تقلب سال 88

- عده ای از شما در این انتخابات شرکت کردید و رای دادید. دولت همان دولت و شورای نگهبان همان شورا و ستاد انتخابات همان ستاد بود. پس خودتان دروغ بزرگی که به مردم گفتید را قبول دارید. اما هزینه هایی را که مردم و نظام در آن سال دادند چه کسی باید تقبل کند؟

- فکر نکنید آشوب های سال 88 را فراموش کرده ایم. فکر نکنید ظلمی که به رهبری و نظام کردید را فراموش کرده ایم. فکر نکنید گذشته ها گذشته و می شود آن را فراموش کرد؟ ما به احترام امامان است که ساکت ایم.

- ما بازگشت شما به حکومت را هرگز تحمل نخواهیم کرد که شما جمع همه ی رذایل هستید.

 

هفتم: آقای هاشمی رفسنجانی

- آقای هاشمی! شما که این انتخابات را "دموکراتیک ترین انتخابات دنیا" می دانید و هیچ شبهه ای به آن وارد نمی دانید حتما از ما بهتر می دانید که این انتخابات را همان دولتی برگزار کرد که انتخابات سال 88 را برگزار کرد. دولت همان دولت٬‌ شورای نگهبان همان شورا و ستاد انتخابات همان ستاد بود. چطور است که آن انتخابات با 85 درصد مشارکت را آن گونه به فضاحت کشیدید و همسرتان دستور اغتشاشات را صادر کرد و فرزندانتان مجری آن بودند و شما بزرگترین حامی و راس فتنه ی آن سال بودید و آن انتخابات را بودار می دانستید اما انتخابات امسال را دموکراتیک؟

هر گاه کاندیدای مد نظر شما رای آورد انتخابات دموکراتیک ترین است و اگر نیاورد تقلب شده است؟  در محضر خدای خود چه جوابی دارید؟

 

هشتم: ضد انقلاب و دشمنان جمهوری اسلامی

- خسته نشدید؟

 

نهم: امریکا و نوچه هایش

- بی خود تلاش بیهوده نکنید:

     ید الله فوق ایدیهم

     مکروا و مکرالله والله خیر الماکرین

     لن یجعل الله الکافرین علی المومنین سبیلا

- قدرت خدا و ولی عصرش در دستان امام خامنه ای و یارانش از توده های مختلف مردم است. روحانی هم خاتمی نیست. پس طمع سالهای حکومت اصلاحات را نکنید که ما مثل شیر از انقلابمان دفاع خواهیم کرد.

 

دهم: امام خامنه ای

- حضرت آقا می دانیم که از حضور مردم و استحکام نظام مردمسالار اسلامی خوشحالید. ما نیز از خوشحالی شما شادانیم و با شما پیمان خون می بندیم که از حریم ولایت تا آخرین قطره ی خون دفاع کنیم. هرگز نخواهیم گذاشت کسانی که ممکن است به سر کار بیایند جام زهر برای شما آماده کنند. اگر از سرهایمان پشته بسازند هرگز تاریخ نخواهد نوشت که خامنه ای تنها ماند.

 

یازدهم: شهدا

- شهدا شرمنده ایم...

شما چه عاشقانه و مردانه هشت سال ایستادید ولی ما...

طاقت یک سال تحریم را نداشتیم.

 

دوازدهم: امام منتظر

- یا صاحب الزمان ما منتظر آمدنتان هستیم و داریم خود را آماده می کنیم. اما عده ی پای کارمان کم است. بیشتر مردم تحمل سختی ندارند. از عاشورا فقط سینه زنی را بلداند. امان نامه ای را که علمدارت نگرفت٬ مردم عاشورایی گرفتند!

درد شکم به درد دین غلبه کرد...

شرمنده ایم ای مولای هر مرد و زن مومن!

 

----

و همیشه قرآن آرام بخش دل است:

«عسی اَن تکرهوا شَیئاً و هُوَ خیرٌ لَکُمْ و عسی اَن تحبّوا شیئاً و هو شرٌ لَکُمْ و اللهُ یَعْلَمُ و اَنْتُمْ لاتَعْلَمُونَ»

سوره بقره - آیه 216

و چه بسا چیزی را ناخوش داشته باشید و آن به سود شما باشد، و چه بسا چیزی را خوش داشته باشید و آن به زیان شما باشد، و خداوند می داند و شما نمی دانید.

   + سید مجید - ٩:٢۸ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢٦ خرداد ۱۳٩٢