حجت تمام شد، جلیلی اصلح است!

 

دو روز مانده به انتخابات حضرت امام خامنه ای در بیانات بسیار مهمی که ایراد فرمودند هشت نفر نامزد انتخابات را "هشت نامزد با هشت گرایش و هشت نوع نگاه" دانسته و در مورد سیاست خارجی و ارتباط با دشمنان بیان داشتند:

عرصه بین المللی، عرصه تعارف و رودربایستی نیست و هر قدر شما ضعف نشان دهید و عقب بنشینید دشمن جلوتر می آید.

گاهی به خاطر مصلحت، بعضی حرف ها را قبول کردیم اما دشمن پا روی حرف خودش گذاشت و با جسارت بیشتر جلو آمد، بنابراین باید در مقابل خواسته های نامشروع بیگانگان با قدرت ایستاد.

 پایداری و استقامت در مقابل دشمن بین المللی را نیازمند «اعتماد به ملت شجاع و رشید ایران، اتکاء به عزت ملی، توکل به خدا و حسن ظن به وعده های پروردگار» است و باید در راه پرعزتی که ملت و نظام انتخاب کرده اند عاقلانه و مدبرانه پیش رفت.

این سخنان نشان می دهد که از میان هشت نوع نگاه ایشان نگاه "پایداری و استقامت" را می پسندند و آن را برای کشور مفید و موثر می دانند. از میان هشت کاندیدا تنها دو نفر این گونه نگاه داشتند و برخورد با دشمن و مذاکره در حقوق ملت ایران را از این دریچه می دیدند.

حداد عادل که در مناظره ها از نظام اسلامی و انقلاب و ایستادگی در مقابل دشمنان دفاع کرد یکی از این دو نفر بود. او حتی در بیانیه انصراف خود نیز از انتخاب کسی سخن گفت که :  به مبانی جمهوری اسلامی معتقد بوده و شجاع و بانشاط و توانمند باشد و از گفتمان انقلاب اسلامی و ارزش های مورد نظر امام و رهبری حمایت کنند و پاسدار خون شهیدان و فداکاری های ایثارگران عزیز و خانواده­ معظم شهدا باشد.

در میان هفت نفر باقیمانده تنها کسی که گفتمان او گفتمان مقاومت و ایستادگی در مقابل قدرت های بزرگ و زورگو بود کسی نبود جز :

سعید جلیلی

ایشان بارها در مناظره ها و سخنرانی ها با انتقاد از خط تردید شکل گرفته، تنها راه پیروزی ملت در برابر زورگویان را راه مقاومت دانسته است.

 


دکتر جلیلی در مناظره سیاسی در نقد دیدگاه سایر کاندیداها گفت:

ما نگاه هژمون را قبول نداریم و این اصل سیاست خارجی ماست. ما در چالش با نظامی هستیم که امروز میخواهد به زور خود را حاکم کند. سیاست خارجی ایران یکی از رویکردهای بسیار مثبت نظام ما بوده است. در زمانی که برخی دوستان شعار همراهی با نظم جهانی را دادند و از تقابل بیهوده جلوگیری کنیم پاسخش چی بود؟ در دوره هاشمی 2 حکم جلب برایشان آمد و در دوره خاتمی به ما گفتند محور شرارت. هر دویش غلط بود. این شیوه آقایان غلط است. منافع ملی کشور دقیقا بعد از آن دوران حفظ شد. عده ای نگران بودند نکند به ما حمله شود اما آمریکا هم در افغانستان زمین گیر شد هم در عراق.

 

حضرت امام خامنه ای به صراحت فرمودند:

کسانى سر کار بیایند که مصداق: «انّ الّذین قالوا ربّنا اللّه ثمّ استقاموا» باشند؛

اهل استقامت، اهل ایستادگى باشند؛ زرهى پولادین از یاد خدا و از توکل به خدا بر تن خودشان بپوشند و وارد میدان شوند.

 

 

حجت بر ما تمام است. از میان شش نامزد باقیمانده با شش گرایش و شش نوع نگاه، تنها دکتر جلیلی است که معیارهای مد نظر امام خامنه ای را دارد.

 


   + سید مجید - ٦:٠٦ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢۳ خرداد ۱۳٩٢