نشانشان اثر سجده ای است که بر چهره آنهاست!

یکی از سایت های تحلیلی - خبری در یک مطلب با عنوان "مدل موهای جلیلی در مناظره" دو عکس از دکتر جلیلی آورده که موهای ایشان را در دو مدل مختلف نشان می دهد. منظور این سایت هرچه که باشد - چه مسخره کردن٬ چه اظهار تعجب٬ چه جلب نظر مخاطب و یا هر منظور دیگری - ناخواسته یک نکته ی اخلاقی را از سجایای اخلاقی دکتر جلیلی به ما نشان می دهد.

 

 

ایشان در برنامه ی مناظره ای که میلیون ها نفر از سراسر ایران اسلامی بیننده دارد٬‌یکی از مهم ترین نشانه های ایمان و تقوای خود - اثر مهر بر پیشانی - را با موهای خود پوشانیده اند تا مردم فارغ از این نشانه تنها به کارآمدی٬ تخصص٬ توانایی های مدیریتی و برنامه های ایشان توجه کرده و با دیدی باز و آگاهانه به ایشان رای دهند.

در دوره ای که همگان برای جلب آرای مردم از همه ی داشته هایشان استفاده می کنند و حتی نداشته ها را نیز برای خود می سازند٬‌ در زمانه ای که دیگران با تظاهر به دین داری و تقوا سعی در جمع آوری آرای متدینین دارند و در برهه ای که می توان بهترین استفاده ی تبلیغاتی را از یک برنامه ی پربیننده برد٬ دکتر جلیلی مهمترین شاخصه ی یک کارگزار حکومتی را که همان تقواست پنهان می کند تا رای کسی را فقط با این شاخصه جذب نکند.

با احترام به تمامی کاندیداها٬‌به حق می توان او را اخلاق مدار ترین کاندیدا در بین این هشت نفر دانست.

 

----

مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ تَرَاهُمْ رُکَّعًا سُجَّدًا یَبْتَغُونَ فَضْلًا مِّنَ اللَّهِ وَرِضْوَانًا سِیمَاهُمْ فِی وُجُوهِهِم مِّنْ أَثَرِ السُّجُودِ

سوره فتح - آیه 29

 

محمد پیامبر خدا ، و کسانی که با او هستند بر کافران سختگیرند و با یکدیگر مهربان٬ آنان را بینی که رکوع می کنند ، به سجده می آیند و جویای فضل و خشنودی خدا هستند نشانشان اثر سجده ای است که بر چهره آنهاست.

   + سید مجید - ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٢