پایان احمدی نژاد!

 

روز شنبه در حالی ستاد انتخابات کشور شاهد حضورهای دقیقه نودی برخی از چهره های مشهور بود که از این بین حضور هاشمی رفسنجانی و رحیم مشایی آن هم به طور همزمان جالب توجه و تفکر برانگیز می نمود.

در این میان احمدی نژاد که خود در سال 84 با حمایت و رای مردم و حامیان گفتمان انقلابی سوم تیر شکست سختی را به هاشمی وارد کرده بود٬‌ به صورت تمام قد به حمایت از مشایی برخاسته و همراه او به ستاد انتخابات آمده بود تا علنا و عملا اندک حامیان باقی مانده اش از گفتمان سوم تیر را نیز به طور قطع از خود دور کند.

 

 

میزان استقبال از سفرهای استانی او که در مقایسه با سالهای قبل با کاهش استقبال چشمگیری مواجه شده به دلیل متوقف شدن حمایت علما و انتقاد های صریح رهبر انقلاب٬‌رو آوردن او به کارهای حاشیه ای در دولت دهم٬‌ ضعیف شدن ولایتمداری او٬‌خانه نشینی چندین روزه اش٬ حمایت بر چون و چرا از رئیس دفترش و تعدادی از رفتار های دیگر ایشان است که باعث ریزش بدنه ی اجتماعی حامی او از میان قشر فرهیخته ی انقلابی و مذهبی گردیده است. حامیان گفتمانی او به دلیل خدمات ارزنده و تلاش های خستگی ناپذیر او اندک امیدی به فاصله گرفتن ایشان از حاشیه و بازگشت به گفتمان انقلابی داشتند که همه ی آن امید اندک نیز در روز شنبه بر باد رفت.

او که بخاطر مشایی در طول دو دولت خود وزرای خدوم و متخصص زیادی را از خود رانده و از خدمتگذاری محروم کرده بود٬ و در تجلیل از او سخن ها رانده و به وی نشان لیاقت داده بود٬‌این بار پس از هشت سال برای اولین بار مرخصی گرفت تا مشایی را در ثبت نام همراهی نماید.

حال این سئوال مطرح است که احمدی نژاد فردی را که رهبر انقلاب شایسته ی معاون اولی دولت اسلامی نمی دانند به چه دلیل مناسب ریاست جمهوری می داند. آیا احمدی نژاد در طول هشت سال از شیفته ی خدمت به تشنه ی قدرت تبدیل شده و به دنبال مدل پوتین - مدودوف است؟

اما موضوع تلخی که روز شنبه قلب همه ی حامیان گفتمان سوم تیر را به درد آورد٬‌ این بود:

پایان احمدی نژاد!

 

   + سید مجید - ۸:۳۳ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢٢ اردیبهشت ۱۳٩٢