آقا محسن٬‌ فاین تذهبون؟

به استناد قانون انتخابات، تبلیغات انتخاباتی از زمان انتشار فهرست نامزدها توسط وزارت کشور آغاز می شود و هرگونه تبلیغات زودهنگام از ناحیه هر فرد و جناحی خلاف قانون است.

×××

قانون انتخابات کشور:

ماده 66 ـ فعالیت های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری رسماً از تاریخ اعلام اسامی آنان بوسیله وزارت کشور آغاز و تا 24 ساعت قبل از شروع اخذ رأی خاتمه می پذیرد .

ماده واحده: استفاده از هرگونه پلاکارد ( جز در محل ستاد انتخاباتی ) ، دیوارنویسی و کاروانهای تبلیغاتی و استفاده از بلندگوهای سیار در خارج از محیط سخنرانی و امثال اینها به استثنای عکس در دو فرم و جزوه و تراکت با عکس و سخنرانی و پرسش و پاسخ از طرف نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی و طرفداران آنان ممنوع می باشد . متخلفین از این قانون از سه تا سی روز زندان محکوم می گردند .

×××

رهبر معظم انقلاب:

«انتخابات در پیش است٬... ولی برخی از همین حالا وارد این عرصه می شوند که اصلا این مسئله را تأیید نمی کنیم زیرا هر چیز باید در جای خود و وقت خود انجام شود».

×××

خبر:

دکتر محسن رضایی روز جمعه و بعد از برگزاری مراسم نماز جمعه با پای پیاده از دانشگاه تهران عازم ستاد انتخابات کشور در وزارت کشور شد و جمعی از حامیانش با پرچم و پلاکارد او را مشایعت کردند. رسانه ها این عمل دکتر رضایی را نمایش قدرت او خوانده اند. وی پیش از ورود به ساختمان وزارت کشور دقایقی را در جمع هواداران که شعار «یا اباالفضل» سر می دادند سخن گفت و سپس برای ثبت نام به همراه همسر ، برادر و افرادی مانند محسن روح الامینی وارد وزارت کشور شد.

 

×××

تحلیل:

دکتر رضایی در روز جمعه اتفاقاتی را رقم زد که در تاریخ انتخابات جمهوری اسلامی بی سابقه بوده است. وی به همراه حامیانش در یک کاروان انتخاباتی به سوی وزارت کشور برای ثبت نام رفت. این عمل او یک عمل خلاف قانون است.

وی در جمع حامیانش در خیابان به سخنرانی پرداخت که این نیز خلاف قانون است.

وی بدون مجوز وزارت کشور دست به این تجمع زد که این نیز خلاف قانون است.

عمل او و حامیانش مصداق تبلیغات زود هنگام بوده و این نیز خلاف قانون است.

و البته صلاحیت ایشان هنوز از جانب شورای نگهبان قانون اساسی تایید نشده است!

حال به نظر شما ایشان که شروع فعالیت خود را با اعمال خلاف قانون آغاز کرده صلاحیت رئیس جمهور و مجری قانون شدن را دارد؟

البته از برنامه های عجیب و غریب ایشان و قول هایی که می دهند و هیچ کدام در صلاحیت ایشان نیست بگذریم. قول هایی مانند شغل شدن سربازی٬‌ افزایش یارانه٬‌ فدرالی شدن دولت٬ و ...

-----

. این مطلب در رجانیوز و سایت عمارنامه و ویژه نامه ی خبری آن منعکس شده است.

   + سید مجید - ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ ; شنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩٢