آیا مواضع آقای قالیباف از روی ترس است؟

 

محمدباقر قالیباف در همایش «نقش دانشجویان و جوانان در تحقق حماسه سیاسی»:

گروه‌ها و احزاب چه حقی دارند که کسی را انتخاب کنند و بگویند این اصلح است و جامعه باید آن را انتخاب کند.

ممکن است گروهی یا حزبی شخصی را اصلح بداند و گروهی دیگر فرد دیگری را اصلح معرفی کند، چرا که هر طیف مبانی خود را دارد.

 


***

امام خامنه ای (حفظ) اول فروردین در حرم رضوی:

- خودتان تحقیق کنید، ملاحظه کنید، دقت کنید، از انسانهای مورد اعتمادتان بپرسید، تا به اصلح برسید و اصلح را انتخاب کنید.

- مردم می توانند به همدیگر بگویند، سفارش کنند، تأکید کنند، توصیه کنند، یکدیگر را توجیه کنند و به هم کمک کنند برای شناخت اصلح.

***

علامه مصباح یزدی در همایش معرفی اصلح جبهه ی پایداری:
اگر شما این دوستانتان را در جبهه پایداری کاملاً مورد اعتماد می‌دانید، نیازی به تحقیق نیست اما اگر غیر از این است واجب شرعی است که تحقیق کنید.

شما موظف هستید که اگر فرد صالحی غیر از فرد منتخب این گروه را پیدا کردید به او رأی بدهید چون شرعاً باید این کار را بکنید.

البته اگر کسی فرد دیگری را بهتر از خودش می‌داند و اصلح می‌داند، اگر کاندیدا شود خیانت کرده است ولو اینکه همه مردم از او بخواهند کاندیدا شود.

این آقایان ماه‌ها مطالعه کرده‌اند و زحمت کشیده‌اند تا فرد اصلح را انتخاب کنند و به دیگران معرفی کنند اما شما باید تحقیق خود را انجام بدهید.

ما باید نامزد اصلح را بشناسیم و به دیگران معرفی کنیم تا بتوانیم زمینه خدمت به دین را فراهم کنیم.

 انتخاب نامزد اصلح در یک گروه به معنای این نیست که در دیگر گروه‌ها فرد صالحی وجود ندارد، بنده اگر موفق به دعا کردن شوم تمام خدمتگذاران به انقلاب را دعا می‌کنم، حتی بنده برخی از خدمتگذاران را به اسم دعا می‌کنم چرا که این افراد، افراد صالحی هستند که به کشور و انقلاب خدمت می‌کنند. در کشور ما افراد صلاحی وجود دارند که دغدغه دارند و بنده به آنها احترام خاصی قائل هستم.

شناخت اصلح دلیلی بر بی‌احترامی به دیگر کاندیداها و خدایی نکرده توهین به آنها نیست،‌بنده با عمق دل برای برخی آقایان دعا می‌کنم چرا که آنها خدمتگذار هستند پس باید بدانیم شناخت اصلح منافاتی با احترام به دیگران و عدم بی‌مهری به آنها ندارد.

***

آقای قالیباف آیا شما نمی دانید که جبهه پایداری به دلیل پایگاهی که در میان مردم مومن و حزب اللهی دارند وظیفه ی خود دانسته اند تا اصلح را بر مبنای شاخصه های انقلابی معرفی نمایند و هیچ کس را اجبار به انتخاب اصلح معرفی شده نکرده اند؟

شما احتمالا از قدرت مردمی جبهه پایداری و حامیان گفتمان سوم تیر که یکبار شکست را در برابر آنها چشیده اید نترسیده اید که دست به جعل گفتمان این جبهه کرده و سخن جعلی را مورد انتقاد قرار می دهید؟

آقای قالیباف در پایان توجه شما را به این سخنان رهبر انقلاب جلب می کنم و توصیه می کنم که اخلاق انتخاباتی را رعایت کرده و گروه رقیب را تخریب نکنید.

   + سید مجید - ۱:٥٥ ‎ب.ظ ; جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩٢