تخریب می کنم٬‌پس هستم!

 

آقای حسن روحانی را قبل از اینکه هر کسی به عنوان "رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام" و یا "عضو شورای عالی امنیت ملی" و یا "عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام" بشناسد به عنوان "رفیق گرمابه و گلستان آقای هاشمی" و به عنوان "امضا کننده ی قرارداد ننگین سعد آباد" به عنوان مزاکره کننده ی ارشد هسته ای کشور می شناسد.

 

 

ایشان در حال حاضر همچون سایر دوستان دیگر٬ احساس تکلیف کرده اند و خود را کاندیدای ریاست جمهوری دولت یازدهم کرده اند. ایشان همچنین پس از اعلام رسمی حضور در انتخابات به عنوان نامزد٬‌ دیدارها و سخنرانی های انتخاباتی خود را آغاز کرده اما به جای تشریح برنامه های خود٬‌ به انتقاد از وضع موجود و کوبیدن رئیس جمهور موجود مشغول شده است. کاری که بدجوری ما را به یاد بهار 88 و برخی از آقایان می اندازد. این آقا روز جمعه در بیت آیت الله جعفر تبار (به نقل از ایلنا) سخنانی داشته و برنامه های!!! دولت خود بیان داشته که البته بنده با توجه به سخنرانی ایشان فکر می کنم برنامه ی ایشان تخریب و کوبیدن رئیس جمهور و دولت کنونی می باشد. (سخنرانی را می توانید از اینجا بخوانید)

حال چند سئوال:

- بعد از خواندن این سخنرانی٬‌ سخنان این آقا شما را به یاد چه کسانی انداخت؟

- به نظر شما در این سخنرانی اخلاق اسلامی رعایت شده بود؟

- به نظر شما این آقا دولت مستقر را نقد عالمانه کرده بود یا تخریب جاهلانه؟

- به نظر شما در برابر هر نقد (به نظر ما تخریب)٬ ایشان راهکار خود را ارائه داده بودند؟

- به نظر شما ایشان برنامه محور وارد انتخابات شده اند؟

- به نظر شما ایشان لیاقت ریاست جمهوری را دارند؟

 

حال چند توصیه به ایشان:

- آقای روحانی باید بدانند این راهی که ایشان انتخاب کرده اند ایشان را به ترکستانی می رساند که دو رفیق قبلی شان را رساند.

- ایشان باید بدانند با تخریب دیگران به صندلی ریاست جمهوری نخواهند رسید و رای چندانی از این راه جمع نخواهند کرد.

- ایشان حتما می دانند که مردم از ایشان خاطره ی یک مذاکره کننده ی شکست خورده را در ذهن دارند و بهتر است تلاش کنند تا این ذهنیت را پاک کنند.

- ایشان باید بدانند بسیاری از تخریب های ایشان بازی روانی و دروغ هایی مشخص است که برای ایشان جز نشان دادن اخلاق و منش واقعی شان چیز دیگری به ارمغان نخواهد آورد.

- آقای روحانی حتما بهتر از همه ی ما می دانند دولت احمدی نژاد با تمامی انتقاد هایی که به آن وارد است به تنهایی به اندازه ی تمامی دولت های تاریخ ایران کار مفید و مثبت انجام داده است.

- این آقا می دانند که مردم ایشان را مساوی با هاشمی می دانند و باید بدانند که شکستی که در دوره های قبل نصیب آقای هاشمی شده انتظار ایشان را می کشد.

- این روحانی اصولگرانما باید بدانند که مردم هشیار اند و اینبار به کسی رای می دهند که علاوه بر برنامه اخلاق هم داشته باشد و دیگران را تخریب نکند.

 

البته آقای روحانی خیلی چیزهای دیگر باید بدانند که در این مجال نمی گنجد. اما توجه ایشان را به سخن خداوند جلب می کنم:

 

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُونُواْ قَوَّامِینَ لِلّهِ شُهَدَاء بِالْقِسْطِ وَلاَ یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُواْ اللّهَ إِنَّ اللّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ

اى کسانى که ایمان آورده ‏اید، (در هر کار فردى و اجتماعى) قیام‏ کننده استوار و دائم براى خدا و گواهان به عدل و قسط باشید و هرگز دشمنى با گروهى شما را بر آن ندارد که عدالت نکنید٬ عدالت کنید که آن به تقوا نزدیکتر است، و تقوا پیشه کنید که همانا خداوند به آنچه مى‏ کنید آگاه است.

سوره ی مائده آیه 5

 

-----

. این مطلب در بخش سایر رسانه های رجانیوز و بخش وبلاگستان صابرنیوز  منعکس شده است.

   + سید مجید - ٢:٤٧ ‎ب.ظ ; شنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩٢