آقایان اختیار با شماست!

 

امام رضا(ع) می‌فرماید:

«ای عبدالعظیم! سلام مرا به دوستان من برسان و به ایشان بگو که شیطان را در خودشان راه ندهند؛ و آنها را به راستگویی و اداء امانت امر کن و به آنها دستور بده که سکوت کنند و مجادله نکنند؛ »

 «به دوستان ما امر کن که با هم رفیق باشند و به همدیگر روی خوش نشان دهند که این کار موجب تقرب شما به سوی ما خواهد شد؛»

«خودتان را به بدگویی و بددهنی نسبت به همدیگر و چنگ زدن به چهرۀ همدیگر مشغول نکنید. من با خودم عهد کرده‌ام، اگر کسی اختلاف افکنی کند و در این اختلاف افکنی یکی از دوستان ما را ناراحت کند او را نفرین کنم و از خدا بخواهم در دنیا شدیدترین عذاب را به او بدهد و در آخرت هم از زیانکاران باشد ؛ »

 

«به شیعیان ما خبر بده که خداوند آدم‌های نیکوکار را می‌بخشد و از گنهکاران می‌گذرد مگر کسی که به خدا شرک بورزد یا اینکه یکی از اولیاء من را اذیت کند یا اینکه یک بدی و عیبی از کسی سراغ داشته باشد و آن را پنهان نگه دارد (تا در موقع خاص افشا کند و آبروی او را ببرد)»

«خداوند متعال چنین کسی را نمی‌بخشد مگر اینکه از این اختلاف افکنی برگردد. اگر برگشت که هیچ و الا خداوند نور ایمان را از قلبش می‌گیرد و او را از ولایت من خارج می‌کند و دیگر نصیبی از ولایت ما ندارد و از چنین وضعیتی به خدا پناه می‌برم »

(اختصاص مفید/247)

-----

  • تذکر:

- آقایان٬ این حدیث را امام هشتم فرموده اند.

- هر کس اختلاف افکنی کند با نفرین حجت خدا روبرو خواهد شد.

- هرکس اختلاف افکنی کند از ولایت اهل بیت خارج خواهد شد. ببینید خارج رفته هایی را که با نظام اسلامی دشمنی داشتند و کارشان به انکار امام زمان رسید.

- اگر کسی اولیاء و دوستان ائمه ی هدی را اذیت و دل آزرده کند خدا او را نمی بخشد.

- به یاد بیاورید حضرت امام خامنه ای را که با قلبی شکسته هشدار دادند:

  • اختلافات را نباید علنی کرد؛ اختلافات را نباید به مردم کشاند؛ احساسات مردم را نباید در جهت ایجاد اختلاف تحریک کرد. از امروز تا روز انتخابات، هر کس احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف به کار بگیرد، قطعاً به کشور خیانت کرده.
  • به جای تقابل، تعامل داشته باشید و اگر رویه خود را ادامه دهید، شما مسئولان را به خدا واگذار می‌کنم.
  • تقوا، تقوا، تقوا!، ‌از مسئولان توقع داریم با صبر، میدان ندادن به احساسات سرکش و ملاحظه مسائل کشور، همه توان و نیروها را برای حل مشکلات مردم متمرکز کنند و حالا که دشمنی های دشمن شدت یافته، آنها هم رفاقتهایشان را شدت دهند.
  •  این قضیه بد و نامناسب، بنده را نیز از دو جهت ناراحت و متأثر کرد یکی از بابت اصل وقوع ماجرا و دیگری بابت ناراحتی مردم از این قضیه.

- این ناراحتی و تاثر رهبر انقلاب و نایب امام زمان بر طبق فرموده ی امام رضا (ع) ناراحت کردن یکی از اولیای ایشان بوده و باعث بخشیده نشدن عامل آن خواهد شد.

- این اختلاف افکنی و باقی ماندن بر همان موضع بر طبق فرمایش حجت هشتم خداوند٬ گرفته شدن نور ایمان و خروج از ولایت اهل بیت را در پی خواهد داشت!

 

آقایان مسئول٬ آقایان خبرنگار٬‌ آقایان روزنامه نگار٬ آقایان اصولگرا٬ آقایان اصلاح طلب٬‌ آقایان مسلمان و شیعه اختیار با خود شماست٬‌ می خواهید در ولایت ائمه باقی بمانید یا ...

 

   + سید مجید - ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳٩۱