و پرواز عزیز خدا...

 

"عزیز خدا" روحش را تقدیم او کرد!

هنوز از غم جانکاه فراغ آقا مجتبی خلاصی نیافته ایم. هنوز تهران تبسم های حاج آقا مجتهدی را از یاد نبرده است. آخر چرا علمای تهران یکی پس از دیگری به پرواز در می آیند؟ و چرا حضرت ماه را تنها می گذارند؟

 

 

حال در طوفان های پیش رو خود را به چه کسی وصل کنیم؟ حاج عزیزالله چه سرخوش رایحه ی خوشبوی مرگ را بوییدی و رنج ها و آلام این دنیای دون را فراموش کردی. گوارایت باد زندگی ابدی جاوید. اما در این شرایط سخت چرا ما را تنها گذاشتی؟

گویی خداوند با رضایت به ملک الموت می فرماید: برو به سوی بنده ام و روحش را نزد من آور، اعمال صالح او مرا بس است ، او را آزمودم و یافتمش آن طور که دوست دارم .

مبارکت باشد آیت الله حاج عزیزالله خوشوقت.

----

  • پی نوشت:

- امام صادق (ع)  :« مرگ مومن مانند خوشبوترین رایحه ای است که آن را استشمام نموده ، حالت خواب می یابد . به طوری که در این حالت تمام رنجها و آلام از او منقطع می گردد.»

- رسول گرامی اسلام (ص) : « وقتی خدا از بنده ای راضی باشد به ملک الموت دستور می دهد : برو به سوی بنده ام و روحش را نزد من آور، اعمال صالح او مرا بس است ، او را آزمودم و یافتمش آن طور که دوست دارم . پس ملک الموت به همراهی پانصد ملک دیگر براو نازل میگردند در حالی که همراهشان شاخه های گل و ساقه ای زعفران (بهشتی) است و هر کدامشان او را به امری خاص بشارت می دهند و ملایک صف به صف برای خروج روح او قیام می کنند در حالی که همراهشان گلهای خوشبوست . وقتی ابلیس چنین وضعی را می بیند ( از شدت تحسّر) دستش را بر سر نهاده فریاد می زند. لشگریانش به او میگویند: تو را ای سرور ما چه رسیده است؟ می گوید:آیا نمیبینید که این بنده چگونه مورد کرامت و احترام واقع شده است ، پس شما (برای اغفال او) کجا بودید ؟ در جواب می گویند : سعی کردیم اما او از ما اطاعت نکرد.»

- امام صادق (ع): « وقتی ملک الموت بر بنده مومن حاضر میشود ، او بی تابی میکند. ملک الموت به او میگوید : بی تابی مکن . به خدا من از پدر بر تو مهربانترم. چشمانت را بگشا و ببین . در این حال مومن مشاهده میکند که رسول خدا و امیر المومنین (ع) و امام حسن و امام حسین و تمام ائمه معصومین (ع) تهلیل گویان نزدش حاضرند و او به آنها نظاره میکند و از حضورشان سخت شادمان است.»

- امام خامنه ای: تنها به علم و اراده خودتان تکیه نکنید طوفان‌ها زیاد است و این طوفان‌ها گاهی اوقات سخت می‌شود و در این طوفان‌ها نمی‌توانید خود را حفظ کنید و باید در این اوقات خودتان را به کسی و یا جایی وصل کنید که شما را حفظ کنند،... در طوفان ها خود را به آیت الله خوشوقت وصل کنید.

   + سید مجید - ۱:٤٢ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢ اسفند ۱۳٩۱