و اما هدف از ایجاد این وبلاگ

امروز نهم دی ماه سال یک هزار و سیصد و نود و یک است. دقیقا سه سال پیش در چنین روزی یاوران مهدی موعود از امتحانی سخت سربلند بیرون آمدند و طومار هشت ماه فتنه انگیزی و فتنه گری را در هم پیچیدند.

در این هشت ماه مردم خون دل خوردند٬ خون دادند٬ جان دادند و تحمل کردند. آنها می دیدند٬ انقلابی را که با نثار صدها هزار جان و با هزاران زحمت و مقابله با هزاران خدعه و نیرنگ٬ با لطف و عنایت خدای مهربان سی و یک ساله شده٬ عده ای که عقده ها از قبل داشتند و یا جایگاه و آبشخور خود را به مرور از دست داده بودند و تکبر آنها٬ منیتی در نظرشان درست کرده بود٬ در طبق اخلاص تقدیم دشمن می کنند تا تکه ای از آن انقلاب را دشمن به پاس دم تکان دادن به طرفشان پرتاب کند تا چند روز دنیا را سیر بخوابند.

فتنه گران کار را به جایی رساندند که دیگر٬‌ دروغ تقلب٬‌ ابطال انتخابات٬‌ آشوبگری و تخریب اموال عمومی و خصوصی٬ قانون شکنی و گستاخی٬ توهین و فحاشی٬ اجتماعات مخرب٬‌ توهین به ولایت فقیه٬‌ خواستن جمهوری ایرانی٬‌ توهین به امام خمینی و امام خامنه ای آنها را راضی نمی کرد.

مردم صبر کردند و صبر کردند و صبر کردند...

شاید عده ای از راه کج رفته برگردند و به اشتباهات خود پی ببرند. شاید بیدار شوند و ببینند و از خود بپرسند که چه شده که امریکا و انگلیس و اسرائیل که دشمن خونی ما هستند دلشان برای ما سوخته؟ چه شده که منافقین و سلطنت طلب ها و کوموله و بی دینان و رقاصه ها و خواننده های فاسد و ... که چشم دیدن یکدیگر و بیش از همه ما را ندارند متحد شده و با ما مهربان و دلسوز شده اند؟ چه شده آنها که ما را تحریم کرده اند تا کالاهای مورد نیاز ما به ما نرسد اینگونه پول خرج ما می کنند؟ البته عده ی زیادی که فریب خورده بودند بیدار شده و از فتنه گران جدا شدند.

و صبر مردم نتیجه داشت...

اما عده ای هنوز دست بردار نبودند و همچنان بر دشمنی خود استوار!

عاشورای 88 رسید و توهین ها به امام حسین و دستگاه او رسید. در روز عاشورا شد آنچه نباید می شد٬ و مردکی توهین کنندگان را " مردان خداجو" نامید!

مردم دیگر صبر نداشتند٬‌حجت دیگر تمام شده بود٬‌ به صحنه آمدند و با عنایت امام حسین و لطف خدا بساط فتنه را برچیدند و از امتحانی بزرگ سربلند بیرون آمدند.

حالا سه سال از آن ایام گذشته٬‌غبار فتنه خوابیده٬ دست ها رو شده٬‌فتنه گران در حصر اند٬‌ساکتین فتنه منزوی اند٬‌مردم هشیار اند و غربال شده. درجه خلوص آنها بالاتر رفته اما این پایان امتحان ها نیست!

مولا علی(ع) می فرمایند:« غربال می شوید چه غربال شدنی و امتحان می شوید چه امتحان شدنی. غربال می شوید به صورتی که دانه تلخ از گندم جدا می شود.»

اکنون زمان آماده شدن است٬ آماده شدن برای امتحان های آینده و انقلاب نهایی!

حضرت قائم سربازانی می خواهد که در زمان قیام خود را به خواب نزنند٬‌کم نیاورند٬ فرزند و عیال را بهانه نکنند٬ بدهی و حق الناس به گردن نداشته باشند٬ گول قرآن سر نیزه نخورند٬ در برابر دستور امام اطلاعت محض باشند و تحلیل نکنند٬‌ محکم و استوار چون فولاد باشند٬ سئوالات و شبهات در ذهن آنها جایی نداشته باشد٬ برای شهادت لحظه شماری کنند٬ اسیر فتنه ها و نیرنگ ها نشوند و در یک کلام بصیر باشند.

آیا ما اینگونه ایم؟ آیا آماده ایم؟

با عنایات خاص خداوند در طول این سی و چهار سال عمر انقلاب و حفظ جمهوری اسلامی از انواع فتنه ها می توانیم امیدوار باشیم که امت منتخب برای قیامت جهانی ما هستیم٬‌اما این کافی نیست٬‌ما باید خود را بسازیم و آماده شویم!

پس جهاد اکبر و مبارزه ی با نفس آغاز خودسازی است٬ آغاز سرباز سازی است٬‌آغاز پیروزی در امتحانات پیش روست٬ به توفیق الهی!

این وبلاگ سعی می کند تا توجه کسانی را که ورد زبانشان دعای فرج است به زندگی خود آنها جلب کند و این سئوال را برای آنها ایجاد کند که :


آیا آماده هستم؟

 

   + سید مجید - ٢:٥٦ ‎ب.ظ ; شنبه ٩ دی ۱۳٩۱