اگر متحد بودیم!

 

از جمعیت بیش از هفت میلیاردی کره زمین٬‌نزدیک به یک چهارم آن مسلمان هستند. مسلمانانی با عقاید٬‌آداب و رسوم و فرقه های گوناگون که همگی به یک خدا و به یک رسول ایمان دارند و همین شرط برای مسلمان بودن آنها کافی دانسته شده است.

 

 

اسلام بعد از مسیحیت دومین دین بزرگ شناخته می شود. قدرت اسلام در منطق٬‌اخلاق و علمی بودن آن نهفته است که هر محقق سرگردانی را که در جستجوی دینی می باشد٬ به خود جذب می کند. همین مزیت باعث شده تا نرخ رشد اسلام در بین ادیان توحیدی و غیر آن در صدر قرار گیرد و نگرانی هایی را برای سران جبهه ی استکبار به دنبال داشته باشد.

تفاوت اسلام با سایر ادیان جمع کردن دو عمل "اخلاق" و " جهاد" در کنار یکدیگر است (اشداء علی الکفار و رحماء بینهم). اسلام ناب محمدی از یاوری مظلوم و خصومت با ظالم می گوید. اسلام اصیل دشمن جهل و دوستدار دانش است. اسلام واقعی با همه مهربان نیست و حتی میزان مهربانی با افراد در آن متفاوت است. اسلام حقیقی محل برتری خداترسی بر قوم و نژاد و زبان و رنگ پوست و حدود بشر ساخته ی جغرافیایی است. اسلام ناب٬‌ اسلام بی خیال نبودن است٬‌نسبت به هم خانواده٬‌هم شهری٬‌هم میهن٬‌هم زبان٬‌هم دین٬‌هم نژاد و هم نوع!

اسلام در یک کلمه "فقط تسلیم خدا" بودن است.

اسلام و پیامبر اعظم آن آمدند تا به ما بفهمانند که بنده ی شهوت٬‌بنده ی خشم٬ بنده ی حرص و آز و طمع٬ ‌بنده ی شکم٬‌ بنده ی تکبر٬ بنده ی انسان دیگر٬‌ و بنده ی شیطان نباشیم.

الم اعهد الیکم یا بنی آدم ان لا تعبد الشیطان انه لکم عدو مبین،وان اعبدونی هذا صراط مستقیم.

خدای مهربان به ما گفت که شیطان دشمن دائمی و آشکار ماست. به ما گفت که او را پیروی نکنیم. داستان او را برای ما تعریف کرد که چون به انسان سجده نکرد از درگاه خداوند پس از هزار سال عبادت رانده شد و به عزت خدا قسم خورد که همه ی انسان ها را گمراه خواهد کرد مگر مومنین حقیقی را!

خداوند عاقبت پیروی از شیطان را هم برای مان به وضوح تعریف کرد. در روز رستاخیز هر دسته ای با امامشان محشور می شوند و امام عده ای شیطان است. در حالیکه به او متوسل می شوند او آنها را از خود می راند و با کلمه ی کفر او روبرو می شوند.

حال ببینیم نزدیک به دو میلیارد مسلمان سالهاست چگونه اسیر اختلافات هستند.

اختلافات شیعه و سنی

اختلافات قومی و قبیله ای

اختلافات تکفیر یکدیگر

اختلافات مرزی و حکومتی

اختلافات در تفسیر دین

همه ی اینها از جانب شیطان و ایادی آن است. امریکای جنایتکار٬‌انگلیس خبیث٬‌ صهیونیست های اشغالگر٬‌ و سایر استعمارگران غربی سالهاست که تفکرات شیطان را به اجرا در می آورند تا اختلافات بین مسلمانان را تشدید کنند. هزینه های هنگفت می کنند تا آنها را از بندگی خدا خارج و به بندگی شیطان بکشانند. می بینیم در قرن اخیر چه بلایی به سر فلسطین٬‌افغانستان٬‌عراق٬‌پاکستان٬‌بحرین٬ سوریه و لبنان آورده اند. هر جا که توانسته اند عناصری دست نشانده گماشته اند. تا توانسته اند مسلمانان را با مرزبندی های زیاد و ملیت های فراوان در زمین های کوچک محصور کرده اند. اکثر آنها را درگیر مناقشات مرزی کرده اند (هند و پاکستان٬‌ عراق و کویت٬‌ایران و امارات٬‌عراق و ایران٬ و ...). مردم مسلمان را از حب دین داشتن به حب وطن و ملیت داشتن سوق داده اند. آخوندهای درباری تربیت کرده اند تا هر جنایت و خیانت حکام دست نشانده را توجیه دینی کنند. مردم را بی سواد نگه داشته اند و یا علوم مورد نظر خود را به عده ای از آنها آموزش داده اند. گروه های و فرقه های با ظاهر دینی ساخته اند تا مردم را تکفیر کرده و به قتل برسانند. گروه هایی که اسم مسلمان دارند ولی با مسلمانان می جنگند و در دامان یهود و نصارا غش می کنند.

 

 

کافی است کمی با تامل به اطراف خود در دنیای کنونی خود نگاه کنیم. این است امت رسول خدا؟

هفتاد سال است که یهود به سرزمین مقدسشان حمله کرده و کشته و غارت کرده و اشغال کرده و به جز اندکی صدایی از کسی شنیده نمی شود.

صهیونیست های مسیحی به افغانستان و عراق حمله کرده و میلیون ها مسلمان بی گناه را کشته و اعتراضی نمی شود.

در بوسنی صرب های وحشی نصرانی٬ مسلمانان را نسل کشی کردند و آه از نهاد مسلمانی بلند نشد.

حکام دست نشانده و بی دین بر مسلمانان حکومت ظالمانه دارند و هیچکس صدایش در نمی آید.

سگ صهیونی هرگاه اراده کند به لبنان یورش برده٬ می کشد و نابود می کند و مسلمانان فقط نظاره می کنند.

در این بین قهقهه ی مستانه ی شیطان شنیده می شود و به خود می بالد که به وعده اش به خداوند عمل کرده است (فبعزّتک لأغوینّهم أجمعین).

چشمانتان را ببندید و تصور کنید ایامی را که ما مسلمانان بصیرت داشتیم و دوست و دشمن را تشخیص می دادیم. اجازه حکومت نااهلان و جاهلان و ظالمان را نمی دادیم. اجازه ی تسلط به کفار و استعمارگران نمی دادیم. یکدیگر را تکفیر نمی کردیم. با اخلاق محمدی با یکدیگر برخورد می کردیم. با یهود و نصارا دوستی نمی کردیم. حل اختلافات دینی را به علمای واقعی واگذار می کردیم. از سلاح خود بر علیه دشمنان اسلام استفاده می کردیم. غیرت اسلامی داشتیم نه تعصب قومی و قبیله ای و نژادی. با هم به معنای واقعی برادر بودیم (انما المومنون اخوه). به افکار٬‌عقاید و ‌مناسک یکدیگر احترام می گذاشتیم. و اگر با هم متحد بودیم...

 

 

در این صورت اسرائیل وجود خارجی نداشت. استعمارگری جرئت تعدی به بلاد مسلمین را بخود نمی داد. این همه انرژی و سرمایه و نیروی مسلمین به هدر نمی رفت. این همه انسان مسلمان کشته نمی شد. سرزمین های مسلمانان آباد بود. گرایش به اسلام هزاران برابر اکنون بود. استعداد مسلمین شکوفا می شد. خداوند درهای خزائن رحمت خود را به روی مومنین می گشود. فقیری در سراسر سرزمین های اسلامی باقی نمی ماند. امنیت حتی در دورترین نقاط سرزمین اسلامی حکم فرما بود. حکومت در دست مومنین بوده و عدالت به اجرا در می آمد. مرزهای کشورهای اسلامی فقط خطوطی در نقشه ها بودند. نوع دوستی رمز فعالیت روزانه ی هر مسلمان می شد. حتی سایر خداپرستان واقعی ادیان دیگر نیز از پیشرفت مسلمانان منتفع می شدند. مدینه ی فاضله ای ساخته می شد تا ولی الله الاعظم بر آن حکومت کنند و ظهور اتفاق می افتاد.

در آن روز ناله ی شیطان لعین فرح بخش دل هر انسان مومن می شد!

آه ... اگر متحد بودیم!

واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا

 

 

---

پی نوشت:

  • میلاد پیامبر رحمت٬‌حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی و هفته ی وحدت را خدمت همه ی برادران سنی و شیعه تبریک عرض می کنم.
  • امام خمینی در صحبت های گرانبهایشان بیش از هفتصد بار از عبارت "وحدت کلمه" استفاده کرده و مسلمانان را به آن فراخوانده اند.
  • حضرت آیت الله سیستانی می فرمایند:بنده بارها گفته و باز هم می گویم که نگویید سنی‎ها برادرانمان هستند بلکه آنها نفس و جان ما هستند.
  • آیت الله وحید خراسانی می فرمایند: هر کس شهادت به وحدانیت خداوند متعال و رسالت خاتم الانبیاء (ص)٬ بدهد مسلمان است٬‌و جان و عرض و مال او مانند جان و عرض و مال کسی که پیرو مذهب جعفری می باشد٬‌محترم است. وظیفه شرعی شماست که با گوینده شهادتین هر چند شما را کافر بداند به حسن معاشرت رفتار کنید٬‌و اگر آن ها با شما به ناحق رفتار کردند٬‌شما از صراط مستقیم و عدل منحرف نشوید.
  • حضرت آیت الله بهجت در جواب فردی که در مورد نماز خواندن به امامت اهل تسنن سوال کرده بود٬ فرمودند: نماز خواندن پشت سر آنها٬‌ثوابش از شمشیر زدن در رکاب رسول خدا (ص) در صف اول جنگ احد بیشتر است. اگر ما شیعیان و امامانمان اینگونه عمل نمی کردیم٬‌پنج شیعه ی آن روز اکنون صد و پنجاه میلیون شیعه نبود.
  • امام خامنه ای در جواب استفتایی می فرمایند: اهانت به نماد های برادران اهل سنت از جمله اتهام زنی به همسر پیامبر اسلام حرام است.
  • مولا علی علیرغم تضییع حق ولایت٬ برای باقی ماندن اسلام سکوت کرده و خلفا را در زمان های مختلف مشاوره نیز داده اند.
  • تکفیر کنندگان هر مسلمانی که به وحدانیت خدا و نبوت پیامبر شهادت داده در واقع یاوران شیطان هستند.

   + سید مجید - ۱:۳٥ ‎ب.ظ ; شنبه ٧ بهمن ۱۳٩۱