آقایان٬‌همه ی شما مسئولید!

 

 با انقلاب اسلامی در ایران٬‌انقلابی هم در وجود مردم ایران آغاز شد. یک انقلاب معنوی که باعث شد تا مردم ایران به پرورش و آرایش درون خود مشغول شود تا آرایش ظاهر!

چادر به عنوان حجاب پسندیده ی اکثر مردم ایران مجددا احیا شد و حتی کسانی که چادر را کنار گذاشته بودند دوباره آن را انتخاب کردند. زنان با همان چادر در کار و جهاد همپای مردان تلاش می کردند.

 

 

 اما با گذشت زمان و عبور از دفاع مقدس و در دوران سازندگی کم کم شرایط فرق کرد. وقتی که چادرها کم کم کنار گذاشته شد٬ گفته می شد که با مانتو هم می توان حجاب را حفظ کرد. مانتو های گشاد و مقنعه بهانه ای شد برای قشری از مردم تا ضمن حفظ حجاب چادر را بردارند. اما کم کم مانتو ها آب رفت و از مچ پا تا بالای ران کوتاه شد. مقنعه های بلند جایشان را به روسری های کوتاه و شال های بیست سانتی دادند. صورت های ساده و با حیا تبدیل به بوم نقاشی شدند. موهای پوشیده از حجاب به در آمدند و با هزار طرح و رنگ برای غریبه ها خود نمایی کردند.

این اتفاقات در دوران اصلاحات به اوج خود رسید؛ چنانکه زهرا اشراقی نوه ی حضرت امام و همسر محمدرضا خاتمی درباره دوره ی اصلاحات می گوید: 

 

 

 

"من خوب به یاد دارم فردای دوم خرداد وقتی آقای خاتمی برنده انتخابات شد ما به یک کافی شاپ رفتیم که فضا پر از شور و هیجان و خوشحالی بود و صاحب کافی شاپ با پوسترهای آقای خاتمی دیوارهای مغازه اش را پوشانده بود اما با دیدن من جمله ای گفت که خیلی به فکر فرو رفتم، گفت چادرت را بردار آقای خاتمی برنده شد، دیگر همه آزادیم! "

 

از آن دو دولت آقای خاتمی با وزرای کابینه اش از جمله وزیر ارشادش آقای مهاجرانی و تئوریسین هایش که اعتقاد داشتند بر علیه خدا هم می توان تظاهرات کرد جز این انتظار نداشتیم.

 

 

اما با روی کار آمدن دولت اصولگرای آقای احمدی نژاد و آن شعارهای آرمانی نور امیدی در دل دوستداران انقلاب و اسلام روشن شد تا شاید خواب غفلت عناصر فرهنگی دوران شانزده ساله ی دو رئیس جمهور قبلی را با بیداری و کار مضاعف همچون سایر بخش های دولت جدید جبران کنند. اما رئیس جمهور با بیان این جمله امید همه را نا امید کرد:

"مگر مشکل ما دو تار موی جوانان ماست؟"

وی اعتقاد داشت در این زمینه باید کار فرهنگی شود و با زور این مشکل حل نمی شود.  اکنون با گذشت بیش از هفت سال از دولت او نه تنها هیچ کار فرهنگی چه در مدارس٬ چه در مهد های کودک و چه در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی صورت نگرفته بلکه حتی در ادارات دولتی هم کاری انجام نشده است.

در چنین وضعیتی حال روز جامعه هر روز در این زمینه خرابتر می شود. شلوارهای استرچ تنگ و بدن نما عمومیت یافته است. شال ها دیگر دور گردن گره نمی شود و مانند یک شنل آویزان است. گوش ها و سینه ها نمایان است. مانتوها تبدیل به یک لباس کوتاه تا کمر شده اند. آستین مانتو ها تا آرنج کوتاه شده اند. کشور ما دومین مصرف کننده ی لوازم آرایش در دنیاست.

 

 

آقای احمدی نژاد مشکل دیگر دو تار مو نیست!

اما در حالی که دولت در خواب خرگوشی به سر می برد٬‌مجلس نیز طرح عفاف و حجاب را کنار گذاشته است و در این میان تنها نیروی انتظامی احساس تکلیف کرده و هر از گاهی برخوردهایی مقطعی با این موضوع دارد اما کافی و اثرگذار نیست. برای فائق آمدن بر یک بیماری همه ی دستگاههای بدن باید با هم همراه باشند. مجلس٬‌دولت٬‌قوه ی قضائیه٬‌ارگان های آموزشی و پرورشی و فرهنگی همه با هم باید در این موضوع فعالیت کنند.

در حالیکه همه ی مسئولان در رخوت به سر می برند٬‌دشمن بیکار ننشسته و بسیار حساب شده و با برنامه ریزی در حال فعالیت است. او فهمیده که برای در هم شکستن مقاومت یک ملت مومن ابتدا باید آنها را از خدا٬ دین و معنویات جدا کند. او فهمیده که ایران را باید از درون استحاله کند. مردمی که از خدا جدا شدند به راحتی تسلیم شده و یا فرار می کنند. دشمن دارای برنامه ریزی جامع است و برای گوشه گوشه زندگی ما برنامه ای مدون با کارشناسان و مجریانی خبره تدوین کرده است. او برای درهم شکستن ما برنامه ریزی کرده است.

بیش از 50 کانال ماهواره ای به زبان فارسی به راه انداخته که بیش از 20 کانال آن فقط سریال های دوبله شده مفسده انگیز بخش می کنند که موضوعات اکثر آنها خیانت٬‌دوستی با جنس مخالف٬‌ارتباط زن و مرد متاهل با دیگران٬‌ مصرف مشروبات الکلی و... می باشد. جالب اینجاست که نوع پوشش و آرایش بسیار زننده ی این سریال ها و فیلم ها در حال عادی سازی در جامعه است.

 

 

در حالیکه جامعه ی ما در تحریم بسر می برد و انواع اجناس حیاتی همچون داروها٬ قطعات هواپیما٬ و... در لیست این تحریم هاست٬ لوازم آرایشی بدون هیچ مشکلی به کشور وارد می شود و میلیاردها دلار ارز از کشور خارج می کند.

اسباب بازی ها و عروسک هایی که سبک زندگی غربی را آموزش می دهند به راحتی در مراکز محصولات فرهنگی کودکان ما به فروش می روند.

 

 

مراکز توریستی و ضد فرهنگی شان با قیمت های استثنایی مردم را به گشت و گذار در این مراکز آلوده دعوت می کنند. مراکزی که در آنها شنای مختلط٬‌ سرو مشروبات الکلی٬ غذا های حرام و ارتباط نامشروع جنسی به راحتی در دسترس می باشد.

میلیادرها دلار خرج ساخت فیلم های هالیوودی برای القای فرهنگ خراب خود به ما می کنند.

انواع لباس ها و پوشاک طراحی شده برای مردم مغرب زمین را به کشور ما صادر آن را در فروشگاه های ما عرضه می کنند.

عوامل داخلی زیادی را تربیت و منشا اثرگذاری در داخل کشور می کنند. این عوامل داخلی نیز فعالیت های شدیدی را در این زمینه انجام می دهند.

در مهد های کودک به آموزش رقص و موسیقی و آموزش دوستی دختر و پسر در مهمترین سن اثرپذیری کودک می پردازند.

 

 

در دانشگاه های اساتید غرب گرا و تحصیل کرده در خارج از کشور و افراد سکولار در حال تخریب پایه های اعتقادی و دینی جوانان هستند.

در سینما و مجامع هنری به ارائه سبک زندگی غربی و ارائه موضوعات خیانت و ... با آرایش ها و گریم های مغایر با سبک زندگی اسلامی می پردازند. در فیلم های این منورالفکر های غربزده زن بدبخت حتما چادری و زن خوشبخت حتما بدحجاب با آرایش غلیظ است.

 

 

با ایجاد عرفان های کاذب و دین های ساختگی و تشکیل حلقه ها و نشست های دوستانه با ظاهر فریبنده در حال به انحراف کشیدن جوانان از دین حقیقی و دوری از خدا هستند.

با برگزاری تورهای توریستی مختلط و آزاد از هر قید و بند و ایجاد جاذبه های جنسی سعی در جذب جوانان تشنه ی شادی و محبت دارند.

با ساخت و گسترش موسیقی های شیطانی و منحرف در تلاشند تا جوانان را از یاد خدا و معنویات غافل کنند.

در مزون ها و سالن های مد به ارائه ی لباس ها و مد های جدید غربی پرداخته و مدل هایی را برای باب کردن این لباس ها و نوع پوشش در جامعه استخدام و در شهرها به گردش در می آورند.

با تاسیس فروشگاه هایی همچون هایپر استار - که صهیونی بودن آن امروزه به اثبات رسیده -  مردم را به مصرف گرایی و تجمل گرایی تشویق می کنند.

 

 

با تاسیس روزنامه ها و مجلات زنجیره ای و چاپ تصاویر افراد بی قید و بی ایمان و مصاحبه با آنها٬‌اقدام به الگو سازی برای نسل جوان می کنند.

با ایجاد شغل های کاذب همچون بازاریابی شبکه ای به فروش لوازم آرایش به جوانان و نوجوانان می پردازند.

 

 

ویترین مغازه های لباس فروشی را پر از مانکن های خوش تراش با لباس های نیمه عریان کرده و جوانان را به پوشیدن این لباس ها تحریک می کنند.

 

 

حجاب و چادر را سنت و بی حجابی را شیک پوشی و مدرنیته معرفی می کنند.

در مراکز آموزش زبان٬ استاد غربگرا٬ کتاب های با تصاویر و محتویات فاسد مفاد خلاف آموزه های دینی را به خورد زبان آموزان می دهند.

 

 

در مغازه های لوکس فروشی مجسمه های نیمه عریان را به راحتی به فروش می رسانند.

از چهره زنان آرایش و گریم کرده در تبلیغات به وفور استفاده می کنند.

و به راحتی می توان از این دست موارد را در جامعه اسلامیمان یافت که هم زمان با برخورد با بد حجابان در جامعه باید با آنها برخورد شود.

حال٬ آقای احمدی نژاد و سایر دوستان مسئول در مجلس و قوه قضائیه و سایر نهادهای نظارتی و فرهنگ ساز بدانید که همه ی شما در برابر خداوند بزرگ و پیامبر و ائمه ی معصومین و بالاخص امام حاضر٬ مسئولید و باید پاسخگو باشید. بترسید از روزی که در پیشگاه خدای بزرگ قادر به جواب قانع کننده نباشید. پاسخگویی برای اعمال فردی و کارنامه ی شخصی بسیار سخت است چه برسد به کارنامه ای که مربوط به حقوق هفتاد و چند میلیون شیعه است.

جوامع غربی که این راه دوری از عفاف را قبل از ما رفته اند اکنون در چه وضعیتی به سر می برند؟ مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می‌فرمایند:

«یکی از مشکلات زنان در دنیای غرب به خصوص در کشور ایالات متحده‌ی آمریکا، همین است که مردان با تکیه به‌زورمندی خودشان، به عفّتِ زن، تعدی و تجاوز می‌کنند. آمار منتشر شده از سوی مقامات رسمی خود آمریکا را من دیدم که یکی مربوط به دادگستری آمریکا و یکی هم مربوط به یک مقام دیگری بود. آمارها واقعاً وحشت انگیز است. در هر شش ثانیه، یک تجاوز به عنف در کشور آمریکا صورت می‌گیرد! ببینید چه قدر مسئله‌ی عفت مهم است و وقتی بی‌اعتنایی کردند، قضیه به کجا می‌رسد.»

چگونه با این وضعیت آلوده ی جامعه می توانیم به جوانی که کار ندارد٬‌سربازی نرفته٬‌در حال درس خواندن است٬‌سال هاست که قوه ی شهوت او بیدار شده٬‌ از مسجد و آموزه های دینی فاصله گرفته٬‌در مدارس هیچ چیز دینی به او یاد نداده اند٬‌پای ماهواره و اینترنت می نشیند و ... می توانیم بگوییم تقوا پیشه کن!

روزی که باید برنامه ریزی٬ فرهنگ سازی و برخورد می کردید چشم بر حقایق بستید و نصیحت دوستان واقعی و دلسوزان و درد دینداران و رهبر انقلاب را گوش نکردید. تا دیر نشده اقدامی کنید٬‌برای شروع می توانید از مهد های کودک٬‌مدارس و دانشگاه ها شروع کنید. می توانید از ادارات و سازمان ها شروع کنید.

نترسید از اخراج معلمان٬‌اساتید و کارمندان بدحجاب. نترسید از وضع قوانین حجاب و عفاف بر مبنای تعالیم اسلام. نترسید از اعمال جریمه های گزاف برای افراد لاابالی و قانون شکن. نترسید از بی کار کردن هنرپیشه ها و هنرمندان مروج فساد٬‌ نترسید از بازخورد اجرای قوانین اسلام در جامعه.

 

فقط از خدا بترسید.

 

 

"فَلا تَخْشَوُا النَّاسَ وَاخْشَوْنِ وَلا تَشْتَرُوا بِآیَاتِی ثَمَنًا قَلِیلا وَمَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الْکَافِرُونَ "

"از مردم نترسید[بلکه] از من بترسید و آیات [قرآن] من را به بهای اندک مفروشید، و کسانیکه طبق آنچه که خداوند نازل کرده است حکم نکنند پس آنان کافران هستند"

(سوره مبارکه مائده-آیه ۴۴)

 

 

   + سید مجید - ٩:۱٤ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٤ بهمن ۱۳٩۱