مرگ خوب است٬ برای احمدی نژاد؟

در خبرها خواندم که دو مصوبه ی "دولت تدبیر و امید" در حالی که تنها سه ماه از تاریخ تشکیل آن می گذرد٬ توسط رئیس مجلس٬ غیرقانونی اعلام و ابطال شده است.

با جستجویی ساده در سایت ها و خبرگزاری ها و روزنامه ها می توان به وضوح دید که این خبر در سایت های حامی دولت و روزنامه های زنجیره ای به کلی سانسور شده و یا خیلی خفیف به آن اشاره شده است. این در حالی است که هر بار این اتفاق در دولت قبل رخ می داد بازتاب گسترده ای در این جراید داشت و تیترها و تحلیل های زیادی در حول آن ایجاد می شد و دولت به "بی قانونی" متهم می گردید.

 

 

این برخورد دوگانه ی روزنامه های زنجیره ای و سایت های حامی دولت در برخورد با دولت خدمتگذار و دولت تدبیر و امید به خوبی نشان می دهد که منش این رسانه ها "منافقانه" است و آنها هرگز به منافع ملی توجه و دلسوزی ای ندارند و تنها به منافع حزبی و گروهی خود می اندیشند و برای رسیدن به آن از هیچ کوششی در تخریب دیگران فروگزار نمی کنند. آنها اگر در قدرت نباشند٬ دولت حاکم را به هر بهانه ای می کوبند و اگر در قدرت باشند٬‌ دیگران را به شدت با انگ های مختلف تخریب شخصیت می کنند. اگر در قدرت نباشند کوچک ترین اشتباهات و کاستی ها را بزرگنمایی می کنند و اگر در قدرت باشند٬ بزرگ ترین اشتباهات را لاپوشانی و توجیه می کنند. بر این رفتار جز "رفتار منافقانه" نام دیگری را نمی توان گذارد.

و اما دولتی که خود را "دولت تدبیر و امید" و "دولت راستگویان" نامید٬ بی تدبیری هایش٬ دروغ هایش و سایر سوء رفتارهایش به زودی مردم را "نا امید" می کند. دروغ "خالی بودن خزانه" که با برخورد منتقدانه ی بسیاری از آگاهان روبرو شد٬‌ یک بی تدبیری بزرگ در راستای مذاکرات هسته ای با دشمنان بود که دست مذاکره کنندگان را خالی کرد. برخوردهای چکشی و داس مانند در تصفیه دولتمردان قبلی و آوردن اتوبوسی همقطاران به دولت بر خلاف ادعای شایسته سالاری مطرح شده بود. ادعای انجام اقدامات عملی و تغییر محسوس در وضع معیشت مردم در صد روز تنها در حد ادعا باقی ماند. ادعای منش اعتدال در دولت تنها یک بلوف بزرگ بود و بسیاری از افراد موثر در فتنه ی 88 به دولت بازگشتند. ادعای چرخیدن سانتریفیوژ و معیشت مردم به طور همزمان هم تنها در حد یک ادعا باقی ماند و در حال حاضر بر اساس جدیدترین گزارش های آژانس بین المللی اتمی فعالیت های هسته ای ایران در سه ماه اخیر به پایین ترین حد خود رسیده است. و البته وضع معیشت مردم هم که نا گفته پیداست و رشد صعودی قیمت ها در سه ماه اخیر حفظ شده است. بی تدبیری دولت تدبیر و امید به کسری بودجه و درخواست تصویب متمم بودجه انجامیده است.

چیزی که مشخص است و در آن شکی نداریم ٬چون مشیت خداوند بر آن قرار گرفته است٬ این است که هر بلایی که بر سر دیگری بیاوریم در همین دنیا جواب آن را خواهیم دید. حال هر بلایی که منتقدان و دشمنان دولت های قبل بر سر احمدی نژاد و تیم اجراییش آوردند٬‌امروز دامن آنها را در حکومت داری خواهد گرفت و مردم مدام این مدعیان را با دولت های قبل مقایسه و رفتار و منش آنها را کنترل می کنند. زمانی می رسد که مردم قضاوت کنند کدام دولت خدمتگزارتر و کاربلدتر بود و کدام دولت فقط مدعی و شعار گرا بود.

البته ما همچنان امید داریم که این دولت از موفق ترین دولت های جمهوری اسلامی باشد. بر تحریم ها غلبه کند. معیشت مردم را بهبود بخشد و باعث افتخار همه ی ایرانی ها هم اکثریت 50.7 درصدی و هم اقلیت 49.3 درصدی باشد. چرا که ما سربلندی ایران اسلامی را می خواهیم.

 

-----

. این مطلب در سایتخبرگزاری فارس (البته با سانسور)  و سایت عمارنامه منعکس شده است.

   + سید مجید - ۱۱:۱٠ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٧ آبان ۱۳٩٢