آماج اوّل، مسئولین اند!

 

«ما باید همراه شویم؛ نمی‌توانیم در برابر قدرت‌های بزرگ بایستیم؛ با شعارهایی که گاهی هم توخالی است»


این دو جمله، سخنان امپراطور ژاپن پس از اصابت بمب های اتمی نیست، سخنان بالاترین مقام ویتنام پس از جنگ طولانی هم نیست، سخنان رئیس جمهور کوبا هم نیست، حتی اردوغان پس از کودتای نافرجام ماه پیش هم چنین سخنانی را به زبان نرانده است! این سخنان شکست خورده ها نیست.

اینها سخنان رئیس جمهور کشوری ست که بیش از سی و چند سال به قیمت دادن جان صدها هزار جوان و پیر و زن و کودکش، به قیمت تحمل سختی های فراوان حاصل از دشمنی ها، به قیمت تخریب زیرساخت هایش در جنگی نابرابر، به قیمت ایستادگی در برابر همه ی قدرت های جهانخوار و دشمنی ها و حیله های هر روزه شان،تحریم ها را به جان خریده تا استقلال خود را حفظ کند. کشوری که با وجود همه ی دشمنی ها اتحاد و انسجام خود را تقویت کرده، به پیشرفت های علمی و تکنولوژیکی رسیده، در برخی از رشته ها در مرزهای علم قرار گرفته و امروز در دنیای پر آشوب از امن ترین کشورهاست.

 

 

اینها همه به مدد صبوری و تلاش مردم این مرز و بوم حاصل آمده، مردمی که به وعده های حق الهی ایمان داشته و سختی ها را به امید روزهای بهتر پشت سر گذاشته اند. حال که هنگام به ثمر رسیدن ایستادگی هاست، کسی پیدا شده تا پس از سه سال دعده های پوچ و گره زدن همه ی کارها با برجامی بی فرجام امروز بگوید:

مردم! بی خود سی و اندی سال تحمل کردید و ایستادید و جان دادید، باید همراه شوید!

امروز بهتر منظور و مفهوم سخنان امام خامنه ای را در مورد نفوذ در ذهن ها و تغییر نگرش ها و تصمیم گیری ها می فهمیم. رئیس جمهور ما مفت و مجانی در حال انجام کاری ست که دشمنان ما سی و اندی سال با انواع روش های سخت و نرم نتوانسته آن را انجام دهد، اگرچه خود ایشان نداند و نخواهد! و آن شکستن استقامت ملت است.

 

رهبر معظم انقلاب در دیدار با خبرگان رهبری در اسفندماه 94 می فرمایند:

مسئولان آماج این نفوذند؛ برای چه؟ هدف چیست؟ هدف این است که محاسبات مسئولان را عوض کنند و تغییر بدهند؛ یعنی مسئول جمهوری اسلامی به این نتیجه برسد که با ملاحظه‌ی هزینه و فایده احساس کند که باید این اقدام را بکند، این اقدام را نکند؛ نفوذ برای این است به این نتیجه برسد که فلان رابطه را قطع کند، فلان رابطه را ایجاد کند؛

نفوذ برای این است که این محاسبات در ذهن مسئولین عوض بشود. آن‌وقت، وقتی نتیجه این بشود که فکر مسئولین و اراده‌ی مسئولین در مشت دشمن قرار بگیرد، دیگر لازم نیست دشمن بیاید دخالت مستقیم بکند؛ نه، مسئول کشور همان تصمیمی را می گیرد که او می خواهد.

وقتی محاسبه‌ی این حقیر عوض شد، تصمیمی را می گیرم که او می خواهد؛ من همان کاری را که او می خواهد مفت و مجّانی انجام می دهم؛ گاهی بدون اینکه خودم بدانم -یعنی اغلب بدون اینکه خودم بدانم- این کار را انجام می دهم. [بنابراین] سعی می کنند محاسبات مسئولین را عوض کنند.

پس آماج اوّل مسئولین اند.

   + سید مجید - ۸:٥٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۳ امرداد ۱۳٩٥

امروز 5 مرداد است، سالگرد مرگ دیکتاتور!

وسیعلموا الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون!

و این وعده ی حق خداوند است.

   + سید مجید - ٩:۱۸ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٥ امرداد ۱۳٩٥