چه کسی افراطی است؟ قرآن پاسخ می دهد!

 

با کسانی باش که پروردگار خود را صبح و عصر می خوانند و تنها رضای او را می طلبند؛ و هرگز بخاطر زیورهای دنیا، چشمان خود را از آنها برمگیر! و از کسانی که قلبشان را از یاد خود غافل ساختیم اطاعت مکن! همانها که از هوای نفس پیروی کردند و کارهایشان افراطی است.

سوره کهف - آیه 28

 

---

جمعى از ثروتمندان مستکبر و اشراف از خودراضى عرب به حضور پیامبر (صلی الله علیه و آله) رسیدند، و در حالى که اشاره به مردان با ایمانى همچون سلمان، ابوذر، صهیب، و خباب و مانند آنها مى‏ کردند گفتند: اى محمد! اگر تو در صدر مجلس بنشینى ، و این گونه افراد که بوى آنها مشام انسان را آزار مى‏ دهد، و لباسهاى خشن و پشمینه در تن دارند، از خود دور سازى (و خلاصه مجلس تو مجلسى در خور اشراف و شخصیتها! بشود) ما نزد تو خواهیم آمد، در مجلست خواهیم نشست و از سخنانت بهره مى‏ گیریم، ولى چه کنیم که با وجود این گروه جاى ما نیست!

در این هنگام آیات فوق نازل شد و به پیامبر (صلی الله علیه و آله) دستور داد که هرگز تسلیم این سخنان فریبنده تو خالى نشود و همواره در دوران زندگى با افراد با ایمان و پاکدلى چون سلمانها و ابوذرها باشد هر چند دستشان از ثروت دنیا تهى و لباسشان پشمینه است.

به دنبال نزول آیات پیامبر (صلی الله علیه و آله) به جستجوى این گروه برخاست (گویا با شنیدن این سخن ناراحت شدند و به گوشه‏اى از مسجد رفتند و به عبادت پروردگار پرداختند) سرانجام آنها را در آخر مسجد در حالى که به ذکر خدا مشغول بودند، یافت، فرمود: حمد خدا را که نمردم تا اینکه او چنین دستورى به من داد که با امثال شما باشم. آرى زندگى با شما و مرگ هم با شما خوش است! "معکم المحیا و معکم الممات‏"

---

 

 

 

 

تاریخ تکرار می شود، ثروتمندان مستکبر و اشراف از خودراضى زمان پیامبر هم افراد مومنی چون سلمان، ابوذر، صهیب، و خباب و مانند آنها را می کوبیدند و می راندند. امروز نیز همین گونه است. عافیت طلبان و انقلابی های فرسوده چون خودشان کند و شل شده اند جوانان مومن انقلابی را با کلیدواژه "افراطی" می کوبند. در حالی که قرآن خود آنها را افراطی می خواند.

 

 


   + سید مجید - ٧:۱٩ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۳٠ آذر ۱۳٩٤

بازی با حیثیت مرگ!

 

عکسی که پس از سی سال مجوز انتشار پیدا کرده است نشان دهنده ی بازی عاشقانه ی بسیجیان روح الله با مرگ است.اما ماجرا چیست؟

محسن رضایی فرمانده ی وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روایت می کند:

ﺷﺐ ﻋﻤﻠﯿﺎﺕ ﺭﻣﻀﺎﻥ ﭘﺸﺖ ﻣﯿﺪﺍﻥ ﻣﯿﻦ، ﺭﺯﻣﻨﺪﻩ ﻫﺎ ﺯﻣﯿﻦ ﮔﯿﺮ ﻣﯽﺷﻮﻧﺪ. ﺍﺯ 150 ﻧﻔﺮ ﺩﺍﻭﻃﻠﺐ، 20 ﻧﻔﺮ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ و ﺑﺎ ﮔﺬﺷﺘﻦ ﺍﺯ ﻣﯿﺪﺍﻥ ﻣﯿﻦ ﺭﺍﻩ ﺑﺮﺍﯼ ﻋﺒﻮﺭ ﺑﻘﯿﻪ ﺑﺎﺯ می ﺷﻮﺩ.

 

چه خوب مرحوم سید حسن حسینی این شهدای شجاع را توصیف کرده است:

کس چون تو طریق پاکبازی نگرفت

چون سرو نشان سرفرازی نگرفت

زین پیش دلاورا کسی چون تو شگفت

حیثیت مرگ را به بازی نگرفت

 

---

خطابم با کسانی است که در فتنه 88 فریاد می زدند "...جانم فدای ایران"؛ کمی با خود بیاندیشید آیا جرئت دارید اینگونه جان خود را فدای ایران کنید؟

شما حرفش را زدید و بسیجیان عمل کردند.

   + سید مجید - ٦:۳٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٩ آذر ۱۳٩٤

دولت راست گویان و اقتصاد مقاومتی!

 

دکتر حسن عباسی:

من به صراحت می‌گویم، آن چه دولت جمهوری اسلامی اکنون آن را پیاده می‌کند، لیبرالیسم مبتنی بر مکتب نئوکینزی است. منتهی مدام از اقتصاد مقاومتی صحبت می‌کنند که پیامدهای آن به اسم رهبری ثبت شود که باید گفت، این هیچ ربطی به اقتصاد مقاومتی ندارد.

   + سید مجید - ٧:٢٤ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۸ آذر ۱۳٩٤