مرحمت کن فرصت پابوسی و تعظیم را

در دلم انداخته حال رجاء و بیم را

جذبه ی ذالقعده آتش می زند تقویم را

دارد امشب از شمال شرق احسان می وزد

می شناسد این گدا سلطان آن اقلیم را

می شود آقا بدان زائرسرا راهم دهد؟

می نشینم تا محقق سازد این تصمیم را

یا رضا! اذن دخول ماست نام مادرت

مرحمت کن فرصت پابوسی و تعظیم را

بیرق سبز رضا قصد هلاکم داشت حیف!

کاش بالا برده بودم پرچم تسلیم را

 

----

سالروز گوهر آل محمد در سرزمین عاشقان اهل بیت٬‌ امام رئوف حضرت امام اباالحسن علی ابن موسی الرضا بر تمامی ولایت مداران و عاشقان ایشان مبارک باد.

   + سید مجید - ٩:۱٠ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩٢

شما هم که اتوبوسی آمدید!

برکناری دکتر سعید جلیلی که دیپلماتی کارکشته و متخصص علوم سیاسی و دارای بیش از هفت سال تجربه ی مذاکره با دشمنان این ملت٬ بدون حتی یک قدم عقب نشینی بود و جایگزین کردن وزیر دفاع دولت خاتمی که حتی حاضر نبود در یک برنامه ی تلویزیونی از لفظ فتنه استفاده کرده و به اشتباه دوستانش اعتراف کند٬ نشان داد که آقای دکتر روحانی نیز اتوبوس خود و یاران اتوبوسی خود را دارد!

با تکمیل شدن دولت آقای روحانی با آقای شمعخانی و خانم ابتکار٬ یاد این شعر حافظ افتادم:

حضور خلوت انس است و دوستان جمعند...

 

----

آقای دکتر جلیلی خاضع٬‌ مومن٬ بااخلاق و انقلابی! خسته نباشید. برای شما آرزوی توفیق بیشتر در خدمت به جمهوری اسلامی داریم.

   + سید مجید - ۱٢:۳۳ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٠ شهریور ۱۳٩٢

زنده باد مخالف من! (شاهدی که از غیب رسید)

می خواستم لیستی از افراطی گری های اصلاح طلبان تهیه و در مطلب بعدی ارائه کنم که آنها خود٬ یک نمونه ی داغ را در اختیار جامعه قرار دادند!

روزنامه ی زنجیره ای بهار نوشت:

عملکرد الهه راستگو، عضو شورای شهر تهران و عضو حزب اسلامی کار در روند انتخاب شهردار تهران دیروز توسط شورای مرکزی این حزب مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد امروز در جلسه ای به شکل رسمی اخراج او از حزب اعلام شود.


 

الهه راستگو با لیست اصلاح طلبان به چهارمین دوره انتخاب شوراهای شهر تهران راه یافته است، در حالی که براساس شائبه هایی که دیروز در جلسه انتخاب شهردار به وجود آمد، گفته شده او برخلاف تصمیم اصلاح طلبان، به محمدباقر قالیباف رای داده است. این شائبه در روز رای گیری برای رییس شورای شهر تهران هم وجود داشت.

الهه راستگو عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب فارس در مورد موضوع اخراج وی از حزب اسلامی کار، اظهار داشت: در مورد اخراجم به بنده اطلاعی نداده‌اند. بنده وامدار مردم هستم بنابراین وامدار هیچ حزب و گروهی نخواهم بود؛ من از روز اول در برابر خداوند متعال قسم خورده‌ام و به آن عمل خواهم کرد. دو گزینه بیشتر نداشتیم. اگر گزینه‌های دیگری بود شاید می‌توانستیم وقت بیشتری بگذاریم اما به هر حال به نظر بنده تنها شخصی که می‌توانست به شهر تهران کمک کند آقای قالیباف بود.

پس اعلام نتیجه انتخاب شهردار تهران افرادی که اصلا سیاسی نیستند و با هدف کاسب‌کارانه در لیست ما قرار گرفته بودند، طی تماس‌هایی نه تنها به بنده توهین کردند بلکه من را نیز تهدید کردند.

آقای مسجدجامعی گفته‌اند که من خائن هستم بنابراین باید مشخص شود که بنده به چه چیزی خیانت کرده‌ا‌م به رای مردم یا چیز دیگری.

----

اصلاح طلبان که روزگاری شعار "زنده باد مخالف من!" آنها گوش عالم و آدم را کر می کرد٬ امروزه ثابت کرده اند که حتی تحمل دگر اندیشی هم حزبی خود را نیز ندارند و انتظار دارند تا همه همانطور که آنها می خواهند فکر کنند و تصمیمی را بگیرند که آنها می پسندند٬‌ و اگر چنین نکند٬‌ او را اخراج می کنند٬ تخریب می کنند٬‌نسبت های ناروا بارش می کنند٬ و ... چه برسد به مخالفانشان!

مشابه همین اتفاق در انتخاب رئیس شورای شهر تهران برای اصولگرایان نیز به نوعی دیگر رخ داد. پرویز سروری نماینده اصولگرای شورای شهر تهران در مصاحبه ای از عهده شکنی یکی از اعضای شورای شهر در روز رای گیری خبر داد. ظاهرا قرار بود وی رای خود را به چمران دهد٬ اما با ارائه پیشنهادی از سوی برخی اعضای شورای شهر رای خود را به مسجد جامعی داد ولی روزنامه های اصولگرا واکنش خاصی به این موضوع نشان ندادند. چون بر اساس قانون٬ هر فرد دارای حق رای است و می تواند رای خود را به گزینه دلخواهش اختصاص دهد.

انصافا چه کسی افراطی است؟

   + سید مجید - ۳:٢۳ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳٩٢

عاقلان دانند!

اگر به رصد تیترهای صفحات اول روزنامه های زنجیره ای دقیقا از شروع رای اعتماد مجلس به هیئت دولت بپردازیم٬‌ کلیدواژه هایی را به وفور در این روزنامه ها می یابیم که نشان از تلاش هماهنگ و برنامه ریزی شده ی گروهی از بزرگان آنها در بالا و نوچه های آنها در پایین برای تخریب شخصیت مخالفان دارد. پرکاربردترین این واژه ها "افراطی" و "تندرو" است.

 

 

حال ماجرا از این قرار است که آقای روحانی در زمان انتخابات ریاست جمهوری با به کار بردن واژه ی " اعتلال" مشی خود و دولتی را که در آینده خواهد ساخت بیان نمود و اعلام کرد که با همه ی معتدلین از چپ و راست کار خواهد کرد و دست آنها را به گرمی خواهد فشرد. حال فارغ از اینکه ایشان به این مشی عمل کرد یا خیر و تمامی اطرافیان و دارو دسته ی دو فتنه گر انتخابات 88 را به کار گرفت یا خیر٬ این نکته قابل توجه است که با پیروزی ایشان٬ افراطیون اصلاح طلب که سوابق درخشانی در آشوب طلبی در کشور داشته اند٬ با اجبار دکتر عارف به کناره گیری٬ که در نظر سنجی ها رای پایینی داشت٬ خود را به دکتر روحانی چسباندند و قصد داشتند تا خود را عامل پیروزی وی نشان داده و از ایشان کسب امتیاز کنند. حتی علیرغم نهی دکتر روحانی٬ در روزنامه هایشان به گمانه زنی و معرفی وزرا -آنطور که باب طبعشان بود- پرداختند و 4تا5 وزارت خانه ی کلیدی را حق خود می دانستند. پس از اعلام رسمی وزرای پیشنهادی نیز که تعدادی از تندروهای آنها از کابینه جا مانده و تعدادی نیز پیشنهاد شدند٬ این گروه های افراطی با ایجاد موج رسانه ای و تبلیغاتی سعی کردند تا معدود افراطی ها و خطاکاران فتنه ی 88 را به رای اعتماد مجلس برسانند٬ که البته در ایام جلسات رای اعتماد مجلس با روشنگری برخی از نمایندگان٬ تعدادی از وزرا به دلیل سابقه ی بد خود رای نیاورده و تعدادی دیگر از آنها نیز از فتنه و فتنه گران 88 اعلام برائت کردند. از همان ایام٬ دشمن سازی برای دولت به اصطلاح اعتدالی آغاز شد و هر روز در صفحه ی اول روزنامه های زنجیره ای کلیدواژه های "افراطی" و "تندرو" دیده شد.

جالب اینجاست که هر کدام از افراد و رسانه هایی که این واژه ها را به کار می بردند سعی در تخریب شخصیت مخالفان یا منتقدان خود می کردند و افرادی از اصولگرایان هم در این موج شنا کرده و مخالفان خود را به خوبی زدند. عده ای نمایندگان مخالف دولت را٬ گروهی جبهه ی پایداری را٬‌ تعدادی حلقه ی پرتو را٬‌ افرادی طرفدارن و رای دهندگان به دکتر جلیلی را٬‌ و حتی افرادی وقیحانه علامه مصباح و یارانش را تندرو و افراطی خطاب می کنند.

همه ی این نسبت های ناروا و دروغ در حالی از جبهه ی معلوم الحال اصلاحات به گوش می رسد که بررسی کارنامه و تاریخ مشی سیاسی این جبهه توسط هر انسان عاقل و منصفی٬  او را از نسبت دادن القاب برازنده ی اصلاح طلبان به دیگران٬ به خنده وا می دارد.

عزیزی می گفت "فکر نکنید که مردم دچار آلزایمر سیاسی شده اند و رفتارها و گفتارهای شما را فراموش کرده اند!" اما به نظر بنده٬ نه ما آلزایمر داریم و نه افراطیون اصلاح طلب که امروزه ردای اعتدال به تن کرده اند. آنها فقط با پررویی تمام برای بازگشت به میدان سیاست کشور به جای عذرخواهی از خیانت های گذشته ی خود روش فرار به جلو را انتخاب کرده اند. آنها با آویزان شدن به شعار اعتدال روحانی٬ دیگران را به افراطی گری متهم می کنند تا کارنامه ی سیاه خود را بپوشانند و حواس ها را به جای دیگری معطوف سازند. غافل از اینکه مردم٬ گرگ را در لباس میش نیز به خوبی خواهند شناخت.‌ خواه پاچه بگیرد٬ خواه ریش بزی بگذارد.

 

----

در مطلب آینده٬ انشاالله٬ تعدادی از افراطی گری های جبهه ی خائن اصلاحات را لیست می کنم تا این عده لقب برازنده ی خود را به دیگران نسبت ندهند!

   + سید مجید - ٢:٠٤ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳٩٢

ادب مرد به ز دولت اوست!

سرنوشت مردم جهان توسط این بی ادب به بازی گرفته شده!

   + سید مجید - ٤:۱٥ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٢ شهریور ۱۳٩٢

بادمجان دور قاب چیده می شود؛ صور اسرافیل باشد یا هاله ی نور!

دقیقا به یاد داریم زمانی که دکتر احمدی نژاد با حرارت از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان و هاله ای که یکی از مستمعینش در همان سخنرانی مجمع در اطراف او دیده بود سخن گفت٬‌ مورد هجمه ی بسیاری واقع شد. بسیاری او را خرافاتی٬ خودپسند٬ متوهم و ... خواندند. به دلیل این ماجرا تا مدت ها او را مسخره کردند٬‌کاریکاتورهای بسیاری از او کشیدند و خیلی ها هم او را تقبیح کردند.

حال اتفاق جدیدی از این دست افتاده و صدای هیچ کسی هم در نمی آید. آقای هاشمی رفسنجانی در مراسم بزرگداشت روز پزشک از صور اسرافیلی که درست کرده اند اینگونه می گویند:

همه کار من در این جریان این بود که چند دقیقه آمدم در وزارت کشور اسم نوشتم یک کلمه هم مصاحبه نکردم و رفتم که یک دفعه صوراسرافیل شد. وی یادآور شد: ما نه تبلیغی داشتیم و نه حرفی زدیم. بعدا ستادها می‌خواستند کار کنند و خیلی‌ها پیامک‌هایی تا آخر شب به بنده زدند که صوراسرافیل درست کردید و در روستاها هم داریم این را می‌فهمیم.

(به نقل از روزنامه ی زنجیره ای آرمان شنبه 2 شهریور 92)

اگر هاشمی در جبهه ی مقابل اصلاح طلبان بود٬‌الان مورد شدید ترین هجمه ها و تخریب ها قرار داشت و توپخانه ی روزنامه های زنجیره ای او را به کلی تخریب کرده بودند مانند سرنوشتی که در دوران اصلاحات برای او رقم زدند.

ما قصد تخریب و تخطئه ی آقای هاشمی را نداریم٬‌اما بلاخره ماهم در این کشور و این شهرها و در همین روستاها زندگی می کنیم٬‌ چرا صور اسرافیلی را که بادمجان دور قاب چین های آقای هاشمی دیدند ما ندیدیم؟

البته به جز چند صد نفری که در اطراف وزارت کشور جمع شده بودند تا کاندیداهای لحظات پایانی را زیارت کنند.

 

به هر حال خطابم با آقای هاشمی ست. ما شما را به سیاست مداری کهنه کار می شناسیم و زحمات عدیده ای هم برای انقلاب کشیده اید. زمانی هم محبوب بوده اید و به ریاست مجلس و دولت رسیده اید. اما ولله الان محبوبیت شما اینگونه نیست که اطرافیانتان برای شما تصویر می کنند. بخصوص پس از فتنه ی 88 و نقشی که شما و خانواده تان در آن داشته اید. از نامه ی بدون سلام و والسلام تا ...

بد نبود با لباسی مبدل در روز 9دی در خیابان حضور می یافتید تا میزان محبوبیت خود را در بین اقشار مردم متعهد به جمهوری اسلامی بدانید. یا وقتی که به راهپیمایی می آمدید میزان اقبال مردم و پراکندگی آنها از اطرافتان را ملاحظه می کردید. یا نگاهی به میزان آرای خود در زمان شرکت در چند انتخابات اخیر می انداختید.

مراقب اطرافیانتان باشید. بادمجان دور قاب چین ها همیشه در همه جا هستند و نان به نرخ روز می خورند٬ چه هاله ی نور بسازند٬‌چه در صور اسرافیل بدمند.

   + سید مجید - ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٥ شهریور ۱۳٩٢