کی بود؟‌ کی بود؟ من نبودم!

برای ما بچه حزب اللهی ها که نامزد دیگری را از میان کاندیداهای ریاست جمهوری اصلح می دانستیم و به او رای داده بودیم٬ روز بیست و پنجم مردادماه به تلخی سپری شد. و جناب دکتر روحانی که او را نزدیک به آقایان هاشمی و خاتمی می دانستیم٬ در همان دور اول البته با اختلاف 200 تا 300 هزار رای بیشتر از 50 درصد آرا ٬‌ به ریاست جمهوری انتخاب گردید. در آن روز هرچه با خود کلنجار می رفتم نمی توانستم باور کنم و این موضوع را به خود بقبولانم. اما سعی کردم خود را با قرآن و یاد خدا آرام کنم و این آیه را با خود مرور کنم:

 

«عسی اَن تکرهوا شَیئاً و هُوَ خیرٌ لَکُمْ و عسی اَن تحبّوا شیئاً و هو شرٌ لَکُمْ و اللهُ یَعْلَمُ و اَنْتُمْ لاتَعْلَمُونَ»

سوره بقره - آیه 216

و چه بسا چیزی را ناخوش داشته باشید و آن به سود شما باشد، و چه بسا چیزی را خوش داشته باشید و آن به زیان شما باشد، و خداوند می داند و شما نمی دانید.

 

با گذشت زمان این موضوع بیش از پیش برایم آشکار شد که صلاح در انتخاب دکتر روحانی به سمت ریاست جمهوری یازدهم بوده است و این همان خواست خداوند بود که در قلوب مردم قرار گرفت و در رایشان متجلی شد. تا اینکه در همین چهار روز اخیر و در اثنای رای اعتماد به کابینه ی آقای دکتر روحانی این موضوع کاملا آشکار شد.

 

 

اما سود ما از این اتفاقات چه بود؟

- اکثریت قاطع مردم (بیش از 75 درصد) در انتخابات شرکت کردند٬‌حتی مخالفان اعم از شکست خوردگان سال 88 ٬‌ مدعیان تقلب٬‌ اعضای احزاب منحله٬‌ و...

این یعنی اینکه آنها به نظام و انتخابات آن اعتماد دارند و توهم تقلب٬‌ دروغی بیش نبوده است.

- رئیس جمهور منتخب تنها با بیش از 200 تا 300 هزار رای بیش از 50 درصد آرا برنده ی انتخابات شد.

این یعنی اینکه نظام پاسدار آرای مردم است و آن را حق الناس می داند. دروغ تقلب 11 میلیونی در سال 88 بر باد رفت و این سئوال در اذهان باقی ماند که "مگر دولتی که می تواند 11 میلیون رای بسازد٬‌ نمی تواند با حذف 300 هزار رای انتخابات را به دور دوم بکشاند؟"

- دولت٬‌ شورای نگهبان٬‌ وزارت کشور و ستاد انتخابات در سال 92 همان ها بودند که انتخابات سال 88 را برگزار کردند. چطور شد که آن انتخابات تقلب و این انتخابات دموکراتیک بود؟

این سیاست دوگانه و غیر قابل اعتماد بودن سخنان و اعمال برخی افراد را نشان می دهد.

- پس از مشخص شدن نتیجه ی انتخابات٬‌ اغتشاشی صورت نگرفت٬‌ به مسجد٬‌ مرکز بسیج٬‌ بانک و اموال مردم حمله نشد. کاندیدای شکست خورده ادعای پیروزی نکرد. درخواست ابطال انتخابات مطرح نشد٬‌ همسر کسی دستور قشون کشی به خیابان را صادر نکرد و هشت ماه مملکت به آشوب کشیده نشد. نامه ی بدون سلام و والسلامی هم نوشته نشد و...

- همه ی رقبای نامزد پیروز که از جناح مقابل وی بودند به او تبریک گفتند٬‌ رئیس جمهور قبلی به دیدار او رفت٬‌ و همه ی ارکان نظام دست دوستی و یاری به سوی او دراز کردند.

این نشان داد که چه کسانی دلسوز و نگران اسلام٬‌ ایران و حکومت آن هستند. اصولگرایان یا ؟

- تمامی مراسم تنفیذ٬‌ تحلیف٬‌ رای اعتماد در کمال آرامش برگزار شد. در حالی که اکثریت مجلس در دست اصولگرایان بود.

و اما چه نکات مثبتی در مراسم رای اعتماد دیده شد؟

- همه ی افراد معرفی شده به اعتقاد خود به ولایت فقیه اعتراف کردند.

- همه ی افراد معرفی شده ی در مظان اتهام٬‌ از فتنه ی 88 اعلام برائت کردند.

- همه ی این افراد٬ ادعای تقلب را دروغی بزرگ و ناشدنی در انتخابات ایران دانستند.

- همه ی آنها برائت خود را پس از نمازجمعه ی تاریخی 29 خرداد امام خامنه ای از سران فتنه اعلام داشتند.

- با این سخنرانی ها٬‌ سکوت این ساکتان فتنه شکسته شد و در پخش مستقیم از رادیو و تلویزیون آزادانه به دروغ بودن همه ی ادعاهای تقلب در انتخابات 88 و تهمت هایی که به نظام زدند اعتراف کردند.

- با این کار آنها٬‌ صف خودی و ناخودی از هم جدا شد. و شخص رییس جمهور جدید و کابینه ی او هم بلاخره از فتنه گران فحش و ناسزا شنیدند و از ملت آفرین.

- مجلس نیز نشان داد که با عاملان و ساکتان فتنه٬‌علیرغم اعترافشان مماشاتی ندارد و سکان وزارت را به دست آنها نمی سپارد. اگر چه اعتراف آنها هر چند دیر ولی قابل تقدیر است.

 

هر چند که این شکستن سکوت و این اعترافات مهم٬ دیر بود و ناکافی٬ اما به هر حال آخرین میخ بر تابوت جنبش سبز و فتنه ی مرده بود.

هر چند که برخی از متهمین از تریبون مجلس اعلام برائت کردند و جداکردن خط خود را از فتنه گران پس از نماز جمعه ی تاریخی و اختیار سکوت پس از آن بیان داشتند٬ اما دقیقا اتهام آنها این بود که وقتی حقیقت را می دانستند چرا سکوت کردند؟

به هر حال انتخاب دکتر روحانی به سمت ریاست جمهوری اگرچه در ابتدا در کام ما تلخ بود٬ اما به مرور زمان برکات نهفته در خود را نشان داد و ان شاالله با ادامه ی مشی اعتدال و ولایت مداری که خود ایشان و تمامی وزاری کابینه شان بر آن تاکید داشتند٬ خداوند برکات بیشتری را نصیب مردم شریف ایران اسلامی خواهد کرد.

 

----

در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور «محمدعلی نجفی» (وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش)، «عباس آخوندی» (وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی)، «جواد ظریف» (وزیر خارجه)، «جعفر میلی منفرد» (وزیر پیشنهادی علوم)، «علی ربیعی» (وزیر کار) و «بیژن زنگنه» (وزیر نفت) در پاسخ به سوالات و انتقادات نمایندگان مختلف پیرامون نقش خود در حوادث فتنه به اعلام برائت از فتنه‌گران و عوامل آنان پرداختند.

زنگنه در نطق دفاعیه خود از «ولایت فقیه» به مثابه «عمود خیمه نظام» یاد کرد و گفت که با هرگونه حرکت ساختارشکنانه پس از انتخابات 88 مخالف بوده است.

نجفی نیز زندگی سیاسی خود را وامدار رهبری نظام دانست.

آخوندی نیز به توضیح کوشش‌های خود برای آرام کردن التهابات پس از انتخابات، حساب خود را از فتنه‌گران جدا کرد.

همچنین «جواد ظریف» حوزه سیاست خارجی را تحت نظارت مستقیم رهبر انقلاب دانست و بارها بر تبعیت کامل از ایشان تاکید کرد.

همه این‌ها در حالی است که حجت‌الاسلام «حسن روحانی» نیز در نطق پایانی‌اش برای دفاع از وزرای پیشنهادی «مراعات رهنمودهای رهبری» را از اصلی‌ترین اصول کابینه خود برشمرد.

 

   + سید مجید - ٢:٢٠ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩٢

از شما نخواهیم گذشت٬‌اگر...

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی!

اکنون و در این برهه از تاریخ ایران و اسلام که به فرمایش امام خامنه ای (حفظ) در یک پیچ تاریخی قرار گرفته ایم٬ سرنوشت چهار ساله ی یک ملت تاریخ ساز در دستان شماست. شما به نمایندگی از 75 میلیون ایرانی که امت برگزیده ی آخر الزمان هستند٬ در امتحان انتخاب قرار دارید. هشیار باشید که چشم امام و شهدای انقلاب و دفاع مقدس٬ چشم جانبازان و آزادگان٬‌ چشم مردم مومن و انقلابی٬‌ چشم همه ی یاوران انقلاب در داخل و خارج کشور به انتخاب شماست. نکند که انتخاب شما تکلیف محور نبوده و جناحی و باندی باشد!

 

امروز روزی است که از انواع تهمت ها و تخریب ها نباید هراسید. امروز ممکن است تندرو٬ افراطی٬ بی عقل خوانده شوید و صدها برچسب دیگر بر شما بچسبانند. آنها که در زمان فتنه سکوتشان از سنگ بیشتر بود و امروز فریادشان گوش فلک را کر کرده٬ آنها که دیروز شما را وکیل الدوله دولت 24 میلیونی می نامیدند٬‌امروز خود وکیل دولت 50 درصدی شده اند و از برخی عناصر افراطی فتنه گر آن دفاع می کنند. همان ها امروز شما را تخریب خواهند کرد و شما در مضان یک امتحان بزرگ قرار دارید. آبروی شما یا آینده ی نظام؟

نمایندگان محترم مجلس٬ دکمه ای که روی میز شما قرار دارد٬‌حق الناس مردم است. ما مردم از شما نخواهیم گذشت اگر به وزرایی رای دهید که:

- فتنه گر و یا ساکت فتنه بوده اند.

- ولایت مدار نبوده و معتقد به ولایت فقیه نیستند.

- در زمان دفاع از ولایت دنبال سوراخی برای پنهان شدن بوده اند.

- حق و حقیقت را با سکوت خود پنهان کرده اند.

- سوابق ایجاد اغتشاش و نا امنی داشته اند.

- سوابق بد مدیریتی داشته اند.

- باندی و جناحی برخورد کرده و مخالفان را خفه خواهند کرد.

- با مردم مومن و حزب اللهی در هر جایی برخورد خواهند کرد.

- تدابیر و دستورات امام جامعه را انجام نشدنی می دانند.

- دستان ناپاک و آلوده دارند.

- تحمل انتقاد مخالف را ندارند.

- اعتقادی به جایگاه رفیع ملت ایران و آینده ی آن ندارند.

- در مقابل غرب و دشمنان ایران کرنش می کنند.

- سیاست های فرهنگی٬‌سیاسی و اقتصادی غرب را راه نجات و رستگاری می دانند.

- و...

----

مجلسیان محترم نظام مقدس جمهوری اسلامی٬‌ یکبار بادقت این تهدید خداوند را مرور کنید:

یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللَّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَ یُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنینَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْکافِرینَ یُجاهِدُونَ فی‏ سَبیلِ اللَّهِ وَ لا یَخافُونَ لَوْمَةَ لائِمٍ ذلِکَ فَضْلُ اللَّهِ یُؤْتیهِ مَنْ یَشاءُ وَ اللَّهُ واسِعٌ عَلیمٌ

(سوره ی مائده آیه54 )

ای کسانی که ایمان آورده اید! هر کس از شما ، از آیین خود بازگردد ، ( و اسلام را یاری نکند ) خداوند جمعیّتی را می آورد که آنها را دوست دارد و آنان ( نیز ) او را دوست دارند ، در برابر مؤمنان متواضع ، و در برابر کافران سرسخت و نیرومندند. آنها در راه خدا جهاد می کنند ، و از سرزنش هیچ ملامتگری هراسی ندارند. این ، فضل خداست که به هر کس بخواهد ( و شایسته ببیند ) می دهد و ( فضل ) خدا وسیع ، و خداوند داناست.

 

   + سید مجید - ٢:٥٥ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩٢

ما از شما متنفریم!

 

پس از آنکه تعدادی از نمایندگان مجلس امریکا در نامه ای به اوباما از وی خواستند تا با دولت جدید ایران مذاکره کند و روزنامه های زنجیره ای اصلاح طلب با ذوق زدگی آن را تیتر یک روزنامه ی خود کردند و در مورد آن تحلیل ها نوشتند٬‌ دقیقا یک روز قبل از مراسم تنفیذ ریاست جمهوری یازدهم٬‌همان نمایندگان با تصویب قاطع طرح تشدید تحریم ها علیه ایران حقیقت ماجرا را برای ذوق زدگان داخلی روشن کردند و پیام واضحی برای ایران و دولت جدید ارسال نمودند٬‌هرچند که این بار حتی یک تیتر کوچک در مورد این خبر در روزنامه های زنجیره ای منتشر نشد و آنها ترجیح دادند خود را به خواب و نشنیدن بزنند!

البته در مراسم تحلیف ٬‌آقای دکتر روحانی جوابی مستحکم و درخور به این حرکت مجلس نمایندگان شیطان داد و گفت:

"اگر پاسخ مناسبی می خواهید٬‌ نه با زبان تحریم که با زبان تکریم با ایران سخن بگویید"

این پاسخ٬ شیطان بزرگ را به واکنش واداشت و بازهم تیتر یک روزنامه ی شرق٬‌ از جمله روزنامه های زنجیره ای اصلاحات شد. به نظر می رسد این روزنامه ها که به صورت خصوصی اداره می شوند و خوب است تحقیق شود بودجه ی خود را از کجا دریافت می کنند٬‌ وکیل مدافع شیطان هستند و همچنان سعی می کنند تا رابطه ی ایران و این شیطان بزرگ را جوش دهند. رابطه ای که در طول تاریخ یک طرفه و مضر برای ما بوده است. رابطه ای که ما را ضعیف و عقب مانده نگه داشته بود. رابطه ای که استقلال ایران را سلب و ما را به بله قربان گوی امریکا بدل می کرد.

 

 

پس از انقلاب شکوهمند اسلامی٬‌ امریکا بارها و بارها سعی کرده تا جمهوری اسلامی را پشت میز مذاکره بنشاند و در این راه از سیاست های مختلفی چون چماق و هویج٬‌ پلیس خوب - پلیس بد و ... استفاده کرده است. اما در طول این سال ها ایران ثابت کرده است که تحت فشار و ارعاب تن به مذاکره ای که بنشیند و فقط چشم بگوید٬‌نمی دهد. ما ایرانی ها هیچ اعتمادی به طرف امریکایی نداریم٬‌ هر بار که امریکا با لبخند دستی به سوی ایران دراز کرده و عده ای ساده لوح یا مغرض را در داخل به وجد آورده٬‌ همزمان نیش خود را به حکومت و ملت وارد کرده است. آنها در اعمال تحریم های خود ادعای تحریم های هوشمندانه بر علیه حکومت را مطرح می کنند تا با جداسازی حکومت و مردم٬‌ عامل فشارها و تحریم ها بر ملت را مقاومت کردن حکومت ایران جلوه دهند. اما تحریم دارو٬ تحریم قطعات هواپیما٬ تحریم دستگاه های پزشکی و ... نشان از تلاش برای فشار به توده ی مردم ایران دارد تا آنها حکومت را وادار به کرنش و تسلیم در برابر فشارهای امریکا کنند. افزایش بی اعتمادی به حکومت شیطان بزرگ در طول سالها با افزایش دشمنی ها و فشارها به ملت٬ کم کم جای خود را به تنفر داده است٬‌ تنفری که سالها از قلب مردم ایران پاک نخواهد شد.

طی 34 سال گذشته ما هر وقت در برابر دشمن یک قدم عقب نشستیم دشمن چند قدم جلو آمده و در هشت سال دوره اصلاحات که به دوره انعطاف در برابر غرب و لبخند در برابر غرب خوانده می‌شد، با یک قدم عقب‌نشینی مسئولان آن روز، دشمن چند قدم جلو آمد و مدعی شد ایران باید از اصول خود عقب‌نشینی کند. هر بار که دولتی در ایران در مقابل امریکا و اذنابش کمی کرنش نشان داده و یا به اصطلاح خودش رو به تنش زدایی آورده و یا حرف از گفتگوی تمدن ها زده٬‌ برداشت دشمن این بوده که ایرانی ها کم آورده اند و در حال تسلیم شدن اند و تحریم ها و فشارهای ما اثر کرده است و حالا وقت وارد آوردن فشار بیشتر است.

تصویب لایحه جلوگیری از اتمی شدن ایران به شماره H.R850  با 400 رای موافق در برابر 20 رای مخالف٬ آن هم یک روز قبل از شروع به کار دولتی که با شعار تعامل با دنیا کارش را شروع کرده است٬‌ دقیقا درست بودن سخنان دکتر جلیلی را در مناظرات به اثبات می رساند:

در زمانی که برخی دوستان شعار همراهی با نظم جهانی را دادند و از تقابل بیهوده جلوگیری کنیم پاسخش چی بود؟ در دوره هاشمی 2 حکم جلب برایشان آمد و در دوره خاتمی به ما گفتند محور شرارت. هر دویش غلط بود. این شیوه آقایان غلط است. منافع ملی کشور دقیقا بعد از آن دوران حفظ شد. عده ای نگران بودند نکند به ما حمله شود اما آمریکا هم در افغانستان زمین گیر شد هم در عراق.

برای آنانی که توهم رابطه ی دوستانه ی امریکا با ایران را در سر می پرورانند٬‌ بخشی از سیاهه ی دشمنی های این شیطان بزرگ را در زیر می آورم تا شاید از خواب غفلتی که در آن امریکا را صلح طلب و طرفدار و مشتاق مذاکره و گفت و گو می بینند٬ بیدار شوند و حقیقت ماجرا را دریابند٬‌و البته کسی را که خود را به خواب زده نمی توان بیدار کرد.

 

سابقه دخالت ها و دشمنی های آمریکا با ایران:

پیش از پیروزی انقلاب اسلامی                               

- دخالت در کودتای 28 مرداد 1332               

- نقش امریکا در تشکیل و تقویت ساواک      

- حمایت از اقدامات رژیم شاه در سرکوب مردم               

- حضور و مداخله مستقیم در همه شئون و امور ایران

پس از پیروزی انقلاب اسلامی:

- حمایت از تجزیه طلبی و تروریسم

- جاسوسی و مداخلات سفارت امریکا

- حمله طبس

- کودتای نوژه

- مشارکت نظامی مستقیم آمریکا در مخاصمه علیه ایران

- تحریک عراق به حمله نظامی به ایران و اقدامات جانبدارانه امریکا به نفع عراق در طول جنگ و کمک‌های مستقیم آمریکا به عراق

- تجاوز به حریم هوایی ایران 

- انهدام هواپیمای ایرباس 

- فشارها و تحریم‌های اقتصادی 

- تلاش برای جلوگیری از دستیابی ایران به دانش و فناوری هسته‌ای 

- راه اندازی جنگ ژئوپلیتیک ( محروم ساختن ایران از مزایای ناشی از موقعیت) بر ضد ایران

- اختصاص بودجه برای براندازی جمهوری اسلامی ایران 

- دخالت امریکا در انتخابات ایران 

- بعد از ناتوانی و ناکامی از حمایت ها و سرمایه گزاری ها در پروژه انتخابات و تلاشهای گوناگون در مقابله با انرژی هسته ای، تهدید ایران به حمله اتمی بر خلاف اصول و عرف بین الملل

- مطالب بیشتر در اینجا

----

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ الْیَهُودَ وَالنَّصَارَی أَوْلِیَاء بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاء بَعْضٍ وَمَن یَتَوَلَّهُم مِّنکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللّهَ لاَ یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ

سوره مائده - آیه 51

ای کسانی که ایمان آورده اید! یهود و نصاری را دوست خود نگیرید، آنان بعضی شان دوست بعضی دیگرند و هر کس از شما آنان را دوست خود گیرد حتماً او از آنان خواهد بود. همانا خدا مردم ستمکار را هدایت نمی کند.

----

وَلَن تَرْضَى عَنکَ الْیَهُودُ وَلاَ النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللّهِ هُوَ الْهُدَى وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءهُم بَعدَ الَّذِی جَاءکَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَکَ مِنَ اللّهِ مِن وَلِیٍّ وَلاَ نَصِیرٍ

سوره بقره - آیه 120

و هرگز یهود و نصارى از تو خشنود نخواهند شد تا آنکه از آیین آنان پیروى کنى. بگو: به یقین تنها هدایت خداوند هدایت (واقعى) است. و اگر پس از دانشى که برایت حاصل شد از هواهاى آنها پیروى کنى هرگز براى تو از جانب خداوند سرپرست و یاورى نخواهد بود

   + سید مجید - ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱٤ امرداد ۱۳٩٢

خسته نباشی!

آقای دکتر احمدی نژاد٬‌ریاست محترم جمهور از امروز سابق شده!

بابت همه ی تلاش های خستگی ناپذیر شما٬‌ همه ی کارهای مفید و اساسی شما٬‌ بابت سعه ی صدر شما و تلاش برای اعتلای ایران اسلامی از شما متشکریم و به شما خدا قوت می گوییم. اجر شما با خدا و ولی اعظم او بر روی زمین.

 

 

آقای روحانی٬‌ به شما که از امروز به حکم رای مردم و تنفیذ امام خامنه ای رئیس جمهور جدید ایران اسلامی شده اید خوش آمد گفته و برای موفقیت شما در خدمت به اسلام و مسلمین و دوری از فتنه و فتنه گران دعا می کنیم.

 

----

امام رضا(ع): «مَنْ لَمْ یَشْکُرِ الْمُنْعِمَ مِنَ الْمَخْلُوقِینَ لَمْ یَشْکُرِ اللَّهَ عَزَّ وَ جَل‏»؛

کسی که نعمت دهنده از مخلوقات را شکرگزار نباشد، شکرگزار خداوند نیز نخواهد بود.

   + سید مجید - ٩:۱۳ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۳ امرداد ۱۳٩٢

اقلیت افراطی و رای تزئینی مردم!

 

روزنامه های اسرار و ابتکار از مجموعه روزنامه های زنجیره ای نوشتند:

هاشمی رفسنجانی در دیدار با برخی از نمایندگان مجلس:

اقلیتی افراطی رای مردم را تزئینی می دانند.

 

 

آقای هاشمی! شما که عموما در تمامی انتخابات های اخیر از رقبای خود شکست خورده اید٬‌ احیانا اقلیت نیستید؟

آقای هاشمی! شما که رای 24 میلیونی مردم در هشت سال قبل را برنتافتید احیانا افراطی نیستید؟

همسر شما دستور شورش های خیابانی را صادر کرد٬‌ پسر شما آنها را مدیریت کرد٬‌ دختر شما در آن شورش ها حضور یافت٬‌ و خود شما نامه ی بدون سلام و والسلام نوشتید!

شاید هم آن 24 میلیون نفر از نظر شما جزء مردم به حساب نمی آمدند٬‌چون در آن زمان "دموکراسی حقیقی" حاکم نشد ولی الان با 18 میلیون شد!

الانسان علی نفسه ی بصیر!

----

حضرت رسول اکرم (ص) :

نشان منافق سه چیز است :

1 - سخن به دروغ بگوید .

2 - از وعده تخلف کند .

3 - در امانت خیانت نماید.

   + سید مجید - ٢:۳۳ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٩ امرداد ۱۳٩٢

افراطی ها!

 

علی مطهری٬ نماینده ی تمامی رسانه های بیگانه در مجلس شورای اسلامی اخیرا در نطق میان دستور خود ضمن توهین آشکار به 4 میلیون نفر از مردم ایران که به دکتر جلیلی رای داده اند٬‌ گفتمان ایشان را گفتمان افراط نامیده و افاضه کرده اند:

"گفتمان افراط، چهار میلیون رای بیشتر نداشت اما می بینیم که سر و صدای افراطیون از همه بیشتر است و برای دولت آینده تعیین تکلیف می کنند، گویی پیروز انتخابات بوده اند."

 


 

حال به تعدادی از حرکات و سکنات و اظهار نظرات علی مطهری در چند سال اخیر اشاره می کنم تا معلوم شود چه کسی افراطی است:

- علی مطهری که در زمان فتنه 88 جزء‌ ساکتین فتنه به شمار می رود گناه عوامل اصلی فتنه را که به مدت 8 ماه تمام تهران و شهرهای بزرگ را به آشوب کشیدند با احمدی نژاد یکی می داند!

- او ید طولایی در اتهام زنی به سازمان ها و ارگان های نظام دارد. ادعای دخالت سپاه در انتخابات 88 ٬‌ ادعای تقلب در انتخابات مجلس هشتم٬‌ ادعای تخلف شورای نگهبان در رد صلاحیت های ریاست جمهوری یازدهم٬‌ و ادعای استراق سمع وزارت اطلاعات از دفترش. او هیچ کدام از این ادعاها را ثابت نکرده و دلیلی محکمه پسند برای آنها ارائه نداده است.

- او بارها در مجلس به نمایندگان مخالف خود توهین های آشکار کرده و آنها را با فحش های رکیک مورد نوازش قرار داده است که حتی این سخنان گهربار او از پخش زنده ی رادیو نیز شنیده شده است.

- سخنان و اظهار نظرهای او بارها و بارها تیتر یک سایت های معاند شده و به وسیله ای برای تخریب وجهه نظام تبدیل شده است.

- نامه پراکنی های بی ادبانه به حجت الاسلام پناهیان و توهین به ایشان

- او در توهینی به رئیس جمهور گفت: "احمدی نژاد مانند کودک یک خانواده شده است که هرچه دیگران را اذیت می کند مورد تشویق قرار می گیرد"

- غرور در منش و کلمات و برخوردها: در مناظره ای با کوچک زاده، به وی گفته بود که شما "کوچک زاده ها" با شخصیت های "بزرگ زاده" در نیفتید!

- توهین به دانشجویان معترض به مصوبه مجلس در خصوص وقف دانشگاه آزاد: "آقایان عده‌ای اراذل و اوباش را جلوی مجلس جمع کردند تا به رئیس مجلس و نمایندگان اهانت کنند، ساندیس را هم برای پذیرایی آورده بودند..."

- او در ارائه ی طرح های خاص و مشکل دار به مجلس نفر اول بوده است: مسائلی هم چون وقف دانشگاه آزاد، حقوق مادام العمر نمایندگان، مخالفت با طرح نظارت بر نمایندگان و مسئله­ ی امضای حکم ریاست دانشگاه آزاد، و انحصاری کردن حق انتشار مطالب و خاطرات شهدا و خود شهید مطهری به خانواده !!!

- توهین آشکار به دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم:‌ "بنده پیشنهاد می‌کنم برای ارزیابی توان جسمی آقای هاشمی، یک مسابقه دو صدمتر بین ایشان و آقای جلیلی و یک مسابقه کشتی بین آقای هاشمی و آقای حداد برگزار کنند".

- توهین آشکار به مردم و شورای نگهبان در انتقاد از رد صلاحیت هاشمی:‌ اقبال مردم به آقای هاشمی پس از ثبت‌نام نشان می‌داد که ایشان با رأی بالا پیروز انتخابات است، درنتیجه همه زحمات چهارساله افراطی‌ها برای حذف آقای هاشمی به عنوان رأس فتنه برباد می‌رفت و دروغ‌هایشان برملا می‌شد. مثلا مردم به رأس فتنه سی میلیون رأی می‌دادند و این برای تندروها که عامل اصلی بحران چهارسال اخیر بوده‌اند گران و سنگین بود و قابل تحمل نبود. لذا این تندروها شورای نگهبان را تحت فشار قرار دادند. البته اگر مطمئن بودند که آقای هاشمی رأی نمی‌آورد این کار را نمی‌کردند. به هر حال حق مردم در انتخاب اصلح ضایع شد و این افراد مانع وحدت ملی پس از حوادث سال 88 شدند.

- توهین به اعضای شورای نگهبان:‌  پیشنهاد می‌کنم که ترکیب شورای نگهبان تغییر کند. بهترین راه آن این است که خبرگان رهبری این پیشنهاد را در دستور کار اجلاس آینده خود قرار دهند تا به مقام معظم رهبری ارائه نمایند. کافی است دو تن از فقهای حکیم و روشن بین جای دو تن از فقهای فعلی را بگیرند.

- توهین و نسبت کذب به دکتر جلیلی:  من معتقدم که باید از پیروزی کاندیدای تندروها جلوگیری کرد. پیروزی ایشان (دکتر جلیلی) برای کشور خسارت‌بار خواهد بود.

- توهین به نمایندگان مجلس:‌ وقتی این امضاها (نامه تشکر از شورای نگهبان) توسط افرادی مانند آقای کریمی قدوسی جمع‌آوری می‌شود جنبه امنیتی و اطلاعاتی پیدا می‌کند و افرادی به ملاحظاتی امضا می‌کنند.

- او در مقایسه ای که در دفاع از هاشمی انجام داد گفته بود:  " پژو آقای جنتی " از " بنز آقای هاشمی " گران تر است!!!!

- توهین به امام و شورای نگهبان در نامه ای به رهبری:  "اگر امام هم با نام مستعار می آمد رد صلاحیت می شد."

- اظهار نظر به جای شورای نگهبان: "به نظر من رد صلاحیت آقای هاشمی رفسنجانی و افرادی مانند آقای پزشکیان درست نبود، همان طور که تأیید صلاحیت آقای جلیلی درست نبود.»

 

به نظر می رسد او که از بعد از فتنه ی 88 عامل ساده لوح و تشنج آفرینی از روزنامه های زنجیره ای تشخیص داده شده و با سرمایه گذاری آنها بر روی او به عنوان یک اصولگرا٬ هر از گاهی به تیتر یک این روزنامه ها تبدیل شده است٬‌ در تلاشی مشترک سعی در تخریب وجهه ی اصولگرایان انقلابی و گفتمان مقاومت و کاندیدای آن دکتر جلیلی با عنوانی چون افراطی گری دارند و سعی دارند تا گذشته ی پر از افراط و وحشی گری خود را در دوران هشت ساله ی اصلاحات٬‌فتنه ی 78 ٬ مجلس ششم و بعد از آن در فتنه ی 88 و پس از آن پاک کرده و خود را اعتدال گرا و منطقی و معقول نشان دهند٬‌ فارغ از اینکه حافظه ی تاریخی مردم به خوبی افراطی گری این اراذل سیاسی را به یاد دارند و هرگز آنها را فراموش نخواهند کرد.

اما در مورد دکتر جلیلی و گفتمان ایشان در انتخابات و حامیان ایشان٬‌ تحقیق و بررسی نظرات را به خود مخاطبان می سپارم تا دروغ امثال مطهری و حامیانش برای آنها به خوبی آشکار شود.

در پایان تعدادی از افرادی را که از دکتر جلیلی و گفتمان او حمایت کرده و مطهری در توهینی آشکار آنها را افراطی نامیده است نام می برم:

۱- آیت‌الله علم الهدی (عضو مجلس خبرگان رهبری)
۲– آیت‌الله موسوی جزایری (عضو مجلس خبرگان رهبری)
۳- آیت‌الله مصباح یزدی (رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) – عضو مجلس خبرگان رهبری)
۴ –آیت‌الله کعبی (عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم )
۵- آیت‌الله زابلی
۶- آیت‌الله خزعلی (عضو مجلس خبرگان رهبری)
۷- آیت‌الله فیاضی (عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم)
۸- آیت‌الله رجبی (عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم)
۹- حجت‌الاسلام و المسلمین میرباقری (رئیس دفتر فرهنگستان علوم اسلامی قم)
۱۰- حجت‌الاسلام و المسلمین حاجتی (مدیر حوزه علمیه خوزستان)
۱۱- استاد اصغر طاهرزاده (استاد حوزه و دانشگاه)
۱۲-حجت‌الاسلام مجتبی مصباح یزدی (عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره))
۱۳- دکتر محمد سلیمانی (وزیر سابق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات)
۱۴-حجت‌الاسلام و المسلمین نبویان (استاد حوزه و دانشگاه)
۱۵- پرفسور مسعود درخشان (استاد دانشگاه امام صادق(ع) در رشته اقتصاد)
۱۶- دکتر پرویز داوودی (معاون اول دولت نهم و استاد دانشگاه در رشته اقتصاد)
۱۷- حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان (استاد حوزه و دانشگاه)
۱۸- حجت‌الاسلام و المسلمین عالی (خطیب توانمند و استاد حوزه علمیه)
۱۹- حجت‌الاسلام والمسلمین مومنی (خطیب توانمند و استاد حوزه‌های علیمه)
۲۰- حجت‌الاسلام و المسلمین آقا تهرانی (استاد حوزه و دبیر جبهه پایداری انقلاب اسلامی)
۲۱- دکتر کامران باقری لنکرانی (وزیر سابق بهداشت و عضو ارشد جبهه پایداری)
۲۲- حجت‌الاسلام و المسلمین آشتیانی (عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم)
۲۳- حجت‌الاسلام و المسلمین حسینیان (رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی)
۲۴-دکتر محمدهادی همایونی (استاد دانشگاه و دکترای ارتباطات )
۲۵- دکتر سعید زیباکلام (عضو هیأت علمی گروه فلسفهٔ دانشگاه تهران)
۲۶- دکتر غلام‌رضا جمشیدی‌ها (رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران)
۲۷- دکتر محمد‌هادی زاهدی‌وفا (رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق ع)
۲۸- دکتر رضائیان (پدر علم مدیریت در ایران)
۲۹- دکتر حامد حاجی حیدری (عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران)
۳۰- دکتر مجتبی زارعی (عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس)
۳۱- دکتر جواد کریمی قدوسی (عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی)
۳۲- رحیم احمدی روشن (پدر شهید مصطفی احمدی روشن)
۳۳- دکتر علی‌اصغر زارعی ( نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی)
۳۴- یوسفعلی میرشکاک (نویسنده و شاعر انقلاب)
۳۵- مهندس پرویز فتاح (وزیر سابق نیرو)
۳۶- دکتر مسعود میرکاظمی (استاد دانشگاه و وزیر سابق نفت)
۳۷- حجت‌الاسلام دکتر بهداروند (نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس)
۳۸-علیرضا قزوه (شاعر انقلاب)
۳۹-نادر طالب زاده (نویسنده و کارگردان)
۴۰- فرج‌الله سلحشور (نویسنده و کارگردان)
۴۱- مهندس سعید قاسمی (فعال فرهنگی و استاد دانشگاه)
۴۲- گل‌علی بابایی (نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس)
۴۳- حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی (نمایند مجلس)
۴۴- دکتر مهدی کوچک‌زاده (استاد دانشگاه و نماینده مجلس)
۴۵- دکتر ابراهیم رزاقی (استاد دانشگاه در رشته اقتصاد)
۴۶- دکتر زهره طبیب‌زاده (نماینده مجلس)
۴۷- دکتر فروغ نیلچی‌زاده (مدرس حوزه و دانشگاه و پژوهشگر خانواده)
۴۸- دکتر فاطمه آلیا (نماینده مجلس)
۴۹- مهندس حسن حمیدزاده (مدرس دانشگاه)
۵۰- حمید داوود‌آبادی (نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس)
۵۱- حجت الاسلام پژمان‌فر(رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌رضوی)
۵۲- شهریار زرشناس (پژوهشگر واستاد غرب شناسی)
۵۳- دکتر ابراهیم فیاض
۵۴- دکتر علی باقری (دکتری اقتصاد از دانشگاه امام صادق(ع) و معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی)
۵۵- حاج مهدی سلحشور (مسئول کارگروه هیات مذهبی کشور)
۵۶- دکتر حسن دانایی فرد (عضو شورای پژوهشی مرکز مطالعات مدیریت)
۵۷-  دکتر سید قاسم الهاشمی (عضو برجسته جمعیت الوفاق بحرین)
۵۸- بیژن نوباوه وطن (نماینده مجلس)
۵۹- دکتر حسینعلی شهریاری (رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس)
۶۰- دکتر فؤاد ایزدی (عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان)
۶۱- دکتر محمد‌علی رامین
۶۲- دکتر امیر‌حسین قاضی‌زاده (نماینده مجلس)
۶۳- دکتر حسین کچوئیان (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران)
۶۴- مهندس عباس سلیمی نمین (مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران)
۶۵- حجت‌الاسلام و المسلمین رهدار (استاد حوزه و دانشگاه)
۶۶- مهندس سید مهدی هاشمی (نماینده مجلس)
۶۷- سید ناصر حسینی (نویسنده دفاع مقدس)
۶۸- مهندس محمد‌رضا اسکندری (وزیر سابق جهاد کشاورزی)
۶۹- ابولقاسم جراره (نماینده مجلس)
۷۰- مهدی محمدی (کارشناس مسائل بین‌الملل)
۷۱- دکتر وحید یامین پور (استاد دانشگاه و کارشناس رسانه)
۷۲- علی محمد مودب (شاعر انقلاب)
۷۳- وجید جلیلی (فعال فرهنگی و کارشناس رسانه)
۷۴- ابولقاسم طالبی (کارگردان سینما و تلویزیون)
۷۵- دکتر رضا روستا آزاد (رئیس دانشگاه صنعتی شریف)
۷۶-حجت‌الاسلام و المسلمین سقای بی‌ریا (معاونت پژوهشی موسسه امام خمینی(ره)

---

خواندن مطالب زیر نیز پیشنهاد می گردد:

- علی مطهری و مواضع متناقض

- علیه "دکتر علی مطهری"

---

دعایی در ماه رمضان:

خداوند ما و علی مطهری را به راه راست هدایت کرده و ادب و متانت و اخلاق را نصیب او و ما گرداند.

آمین

 

   + سید مجید - ٢:٠٤ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٧ امرداد ۱۳٩٢

از ماست که بر ماست!

یا امیرالمومنین!

وضعیت درهم جهان اسلام را می بینید؟

مسلمان٬ مسلمان را تکفیر می کند.

مسلمان سر مسلمان را می برد و قلب او را به نیش می کشد.

مسلمان مثل آب خوردن آدم می کشد.

مسلمان مساجد را تخریب می کند و برادران خود را شکنجه می کند.

مسلمان به زن مسلمان تعدی می کند.

مفتی مسلمان نمای شیطانی بر علیه مسلمان حکم جهاد صادر می کند.

حاکم کشور اسلامی دست دوستی با رژیم اشغالگر صهیونی و شیطان بزرگ می فشارد اما مردم خود را سرکوب می کند. با دشمنان دوستی می کند و با دوستان دشمنی. با یهود و نصارا بر علیه سایر مسلمانان متحد می شود. مشروب و هرزگی اش به راه است و فقط اسمش مسلمان است!

در مصر و بحرین و تونس و سوریه و فلسطین المپیک آدم کشی برپاست و برادرکشی یکی از رشته های آن!

همه ی این دردها حاصل یک چیز است٬‌ حسد!

 

 

حسد کسانی که نتوانستند آن همه کمالات معنوی ولی خدا را ببینند. آنها که نتوانستند ببینند اولین مرد مسلمان را که در داخل کعبه زاده شده٬ کسی که در شهر علم و حکمت بود٬‌ کسی که شجاعترین خلق بود٬‌کسی که یک ضربه ی شمشیرش از عبادت جن و انس بالاتر بود٬ کسی که فاتح خیبر بود٬ کسی که در شب حادثه در بستر پیمبر بود٬‌ کسی که همدوش پیامبر در بت شکنی٬‌هم غذای او در معراج و همراه او در مسلمانی بود٬‌ کسی که لیاقت همسری بهترین زنان عالم را داشت٬ کسی که آیه های قرآن واصف او بودند٬‌کسی که پیامبر خدا منقبت گویش بود٬ کسی که دوست و دشمن به فصاحت و بلاغت او اعتراف داشتند٬‌ کسی که در راه عدالت برادر و غیر نمی شناخت٬‌ کسی که حکومت بر مردم برایش از آب دهان بز پست تر بود٬‌ کسی که ایمان کامل و یقین تمام بود٬‌ کسی که امیر مومنان بود و کامل کننده ی دین خدا!

امتی که حرف خدا و رسول او را فرو گذاردند باید به این روز بیافتند٬‌ امتی که دینشان بدون "ولی" ناقص ماند باید تقاص حرف ناشنوایی شان را پس دهند!

قوم موسی (س) گوساله ی سامری را علم کردند و امت محمد (ص) خلافت را!

و شیطان قهقهه ی مستانه ای سرداده است...

آنها تقاص خود را هنوز که هنوز است پس می دهند و امت محمد بدتر از آن را...

 

ای مولا! شما با ضربه ی شقی ترین مردم در محراب مسجد رستگار شدید و ما در فراغ شما و فرزندان شما گرفتار عذاب دنیای دون ایم. آقای ما دست رحمتی بر سر ما بکشید و کاسه ای از حوض کوثر نصیب ما کنید.

 

یا محمد تو بگو با غم و ماتم چه کنیم؟

روز خوش بی تو ندیدیم به عالم چه کنیم؟

پاسخ آینه ها بی تو دمادم سنگ است٬

یا محمد دل این قوم برایت تنگ است!

 

----

سالروز ضربت خوردن و شهادت امیر مومنان حضرت علی (ع) را بر همه ی انسان ها تسلیت می گویم.

   + سید مجید - ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٦ امرداد ۱۳٩٢