بصیرت خریدنی نیست!

خطاب به برخی ها که پس از شکست٬ در حال جویدن خرخره ی خودی ها هستند:

 

ترجیح می دادی در جمع یاران اندک امام حسین باشی یا در جمع یاران سلیمان صرد خزائی و یا یاران مختار؟

گویا مقبولیت دونفر بعدی بیشتر بوده!

آنها هشت هزار نفر یار داشتند و او تنها 72نفر!

   + سید مجید - ۳:٥٢ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٧ خرداد ۱۳٩٢

انتخابات 92 و چند نکته پیرامون آن!

 

انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در حالی برگزار شد که خوشبین ترین اصولگرایان هم فکر به پایان رسیدن آن در دور اول آن هم با پیروزی رقیب را نمی کردند. در نتیجه با خوش خیالی در حال رقابت و درگیری های درون گفتمانی بودند و به جای اتحاد برای پیروزی به تخریب و تخفیف یاران گفتمانی خود مشغول بودند تا به سبد آرای خود بیافزایند. در این میان تنها دکتر حداد عادل بود که با بصیرتی مثال زدنی و دیدن شرایط رقیب از دور به موقع کنار کشید تا موجی را که به سوی حریف می رفت به سمت اصولگرایی بازگرداند. اما تلاش او کافی نبود و برخی حتی به ائتلاف خودساخته هم پایبند نبودند و برخی دیگر در بحث صالح مقبول گیر کرده بودند در حالی که هر روز از اقبال مردم به وی کاسته می شد. و در نهایت شد آنچه شد و جبهه ی اصولگرایی در بهتی از این شکست خود ساخته فرو رفت!

 

 

اما چند نکته در ارتباط با این انتخابات قابل ذکر است:

 

اول: مردم

- ابتدا باید از مردم تشکر کرد که با حضور بیش از 73 درصدی شان در پای صندوق های رای نشان دادند به نظام٬‌ انتخابات و برگزارکنندگان آن اعتماد کامل دارند و ادعای فتنه گران سال 88 دروغی بیش نبوده است.

- مردم نشان دادند که منتخب ملت با رای مستقیم آنها انتخاب می شود نه با اغتشاش عده ای آشوبگر و خس و خاشاک در کف خیابان.

- مردم نشان دادند که به دعوت امام جامعه لبیک می گویند و با حضور خود حماسه ی سیاسی را رقم می زنند.

- اما مردم بدانید که درد نان داشتن و درد دین نداشتن شما را به نان نمی رساند اما درد دین و دفاع از مقدسات شما را به نان هم می رساند و روزی دهنده فقط خداست.

 

دوم: منتخب مردم

- آقای روحانی بر مبنای مردمسالاری دینی شما رئیس دولت یازدهم جمهوری اسلامی شده اید. ما هم این را قبول داریم و به شما تبریک می گوییم.

- آقای روحانی شما رای 51 درصد از مردم را به خود اختصاص دادید و 49 درصد از مردم یعنی نیمی از آنها به شما رای ندادند. اما اکنون شما رئیس جمهور همه ی ملت ایران هستید و باید به خواسته ها و اعتقادات آنها احترام گذاشته و برای به انجام رساندن آنها تمامی تلاش خود را به کار بندید.

- آقای روحانی توجه داشته باشید که عده ای از طرفداران شما و کسانی که به شما رای دادند همان هایی بودند که در فتنه ی 88 همان ضربه ها را به نظام زدند. ما از شما انتظار داریم آنها را کنترل کرده و پست های کلیدی به آنها ندهید. آنها همان هایی بودند که بالاترین مقام مملکت توهین کردند. ما از شما انتظار داریم از حریم ولایت دفاع کنید. آنها همان هایی بودند که بیشترین توهین ها را به اسلام و شعائر دینی کردند. ما انتظار داریم به حرمت لباس پیامبر که بر تن شماست حریم اسلام را در برابر آنها حفظ کنید.

-آقای روحانی توجه داشته باشید خط قرمز ما اسلام و امر ولایت است.

 

سوم: با نامزدهای اصولگرای شکست خورده

- اکنون پس از شکست حتما به این فکر می کنید که کاش ائتلاف کرده بودید و از میان خود اصلح را انتخاب می کردید تا اینگونه شکست نمی خوردید. الان دیگر شماتت خود فایده ای ندارد و باید از این شکست درس بگیرید که همیشه اتحاد است که پیروز می شود.

- اما شما با بیانیه های خود و تبریک به فرد پیروز درس دموکراسی به مدعیان آن دادید. بر خلاف کسانی که سال 88 به منتخب ملت احترام نگذاشتند و و با اعمال خود کام ملت را تلخ کردند و با دروغ تقلب٬ باعث زحمات بسیاری برای ایران عزیز شدند.

- آقایانی که پس از هشت سال برنامه ریزی و تبلیغات دو دوره شکست را در انتخابات تجربه کردند بهتر بود جای خود را به یک نیروی جوان و تازه نفس که بر اساس ملاک های رهبری معظم اصلح بود می دادند تا با تلاش جمعی اقبال به اصولگرایان را حفظ کنند.

 

چهارم: با بزرگان اصولگرایی

- به خوبی دیدید که با اختلاف در میان شما٬‌ جبهه ی اصولگرایی هم دچار تشتت و اختلاف گردید. در حالیکه می توانستید با یک اجماع و ملاک قرار دادن سخنان امام جامعه در مورد مشخصات اصلح یک نفر را انتخاب و به عنوان کاندیدای واحد اصولگرایی به مردم معرفی کنید.

- به خوبی به شما ثابت شد که تئوری صالح مقبول مردود است. این نظر از اصل غلط است٬ چراکه مقبولیت و محبوبیت او می تواند ظرف مدت چند روز از بین برود٬‌همان طور که دیدید.

- حضرت آقا هرگز نفرمودند که به صالح مقبول رای بدهید تا رای بیاورد و شما برنده شوید. بلکه بارها فرمودند که بر اساس حجت شرعی به اصلح رای بدهید. اما شما که ادعای ولایتمداری می کنید این کار را نکردید.

 

پنجم: کسانی که به اصلح رای دادند

- ما به وظیفه ی دینی و شرعی خود عمل کردیم. ما به فرموده ی اماممان اصلح را انتخاب کردیم و این انتخاب را برای خود عبادت می دانیم.

- ما برای انتخاب اصلح رای حرام جمع نکردیم٬‌کسی را تخریب نکردیم٬ تهمت به کسی نزدیم٬ دروغ نگفتیم٬ وعده ی ناشدنی به کسی ندادیم٬‌ منم منم نکردیم٬‌ از اصول خود کوتاه نیامدیم٬‌ خود را همرنگ جمعیت نکردیم٬‌ دین را فدای شکم نکردیم٬ به جای دعوت به گفتمان دعوت به فرد نکردیم و به هر شیوه ای متوسل نشدیم.

-ما به کسی رای دادیم که علاوه بر مشکلات اقتصادی و تورم و گرانی به فکر دین مردم نیز بود. تنها کسی که از حیات طیبه و بکارگیری اصول دینی در جامعه می گفت.

- ما در پیشگاه حضرت حق٬‌ رسول اکرم٬ اهل بیت پاک و طاهر٬‌ امام و شهدا و امام خامنه ای سربلندیم که از اصول و اعتقادات انقلابی مان کوتاه نیامدیم و به حق عمل کردیم.

- شهید مرتضی آوینی: آری شهادت زیباست٬ اما مثل مرد پای بیرق انقلاب ایستادن از آن زیباتر. شهادت در رکاب خمینی زیباست٬‌اما دفاع از ولی فقیه حاضر از آن زیباتر. خون دادن برای خمینی زیباست٬ اما خون دل خوردن برای خامنه ای از آن زیباتر...

- شهید محمد جهان آرا: بچه ها اگر شهر سقوط کرد نگران نباشید٬ دوباره فتح می کنیم. مراقب باشید ایمانتان سقوط نکند.

 

ششم: مدعیان تقلب سال 88

- عده ای از شما در این انتخابات شرکت کردید و رای دادید. دولت همان دولت و شورای نگهبان همان شورا و ستاد انتخابات همان ستاد بود. پس خودتان دروغ بزرگی که به مردم گفتید را قبول دارید. اما هزینه هایی را که مردم و نظام در آن سال دادند چه کسی باید تقبل کند؟

- فکر نکنید آشوب های سال 88 را فراموش کرده ایم. فکر نکنید ظلمی که به رهبری و نظام کردید را فراموش کرده ایم. فکر نکنید گذشته ها گذشته و می شود آن را فراموش کرد؟ ما به احترام امامان است که ساکت ایم.

- ما بازگشت شما به حکومت را هرگز تحمل نخواهیم کرد که شما جمع همه ی رذایل هستید.

 

هفتم: آقای هاشمی رفسنجانی

- آقای هاشمی! شما که این انتخابات را "دموکراتیک ترین انتخابات دنیا" می دانید و هیچ شبهه ای به آن وارد نمی دانید حتما از ما بهتر می دانید که این انتخابات را همان دولتی برگزار کرد که انتخابات سال 88 را برگزار کرد. دولت همان دولت٬‌ شورای نگهبان همان شورا و ستاد انتخابات همان ستاد بود. چطور است که آن انتخابات با 85 درصد مشارکت را آن گونه به فضاحت کشیدید و همسرتان دستور اغتشاشات را صادر کرد و فرزندانتان مجری آن بودند و شما بزرگترین حامی و راس فتنه ی آن سال بودید و آن انتخابات را بودار می دانستید اما انتخابات امسال را دموکراتیک؟

هر گاه کاندیدای مد نظر شما رای آورد انتخابات دموکراتیک ترین است و اگر نیاورد تقلب شده است؟  در محضر خدای خود چه جوابی دارید؟

 

هشتم: ضد انقلاب و دشمنان جمهوری اسلامی

- خسته نشدید؟

 

نهم: امریکا و نوچه هایش

- بی خود تلاش بیهوده نکنید:

     ید الله فوق ایدیهم

     مکروا و مکرالله والله خیر الماکرین

     لن یجعل الله الکافرین علی المومنین سبیلا

- قدرت خدا و ولی عصرش در دستان امام خامنه ای و یارانش از توده های مختلف مردم است. روحانی هم خاتمی نیست. پس طمع سالهای حکومت اصلاحات را نکنید که ما مثل شیر از انقلابمان دفاع خواهیم کرد.

 

دهم: امام خامنه ای

- حضرت آقا می دانیم که از حضور مردم و استحکام نظام مردمسالار اسلامی خوشحالید. ما نیز از خوشحالی شما شادانیم و با شما پیمان خون می بندیم که از حریم ولایت تا آخرین قطره ی خون دفاع کنیم. هرگز نخواهیم گذاشت کسانی که ممکن است به سر کار بیایند جام زهر برای شما آماده کنند. اگر از سرهایمان پشته بسازند هرگز تاریخ نخواهد نوشت که خامنه ای تنها ماند.

 

یازدهم: شهدا

- شهدا شرمنده ایم...

شما چه عاشقانه و مردانه هشت سال ایستادید ولی ما...

طاقت یک سال تحریم را نداشتیم.

 

دوازدهم: امام منتظر

- یا صاحب الزمان ما منتظر آمدنتان هستیم و داریم خود را آماده می کنیم. اما عده ی پای کارمان کم است. بیشتر مردم تحمل سختی ندارند. از عاشورا فقط سینه زنی را بلداند. امان نامه ای را که علمدارت نگرفت٬ مردم عاشورایی گرفتند!

درد شکم به درد دین غلبه کرد...

شرمنده ایم ای مولای هر مرد و زن مومن!

 

----

و همیشه قرآن آرام بخش دل است:

«عسی اَن تکرهوا شَیئاً و هُوَ خیرٌ لَکُمْ و عسی اَن تحبّوا شیئاً و هو شرٌ لَکُمْ و اللهُ یَعْلَمُ و اَنْتُمْ لاتَعْلَمُونَ»

سوره بقره - آیه 216

و چه بسا چیزی را ناخوش داشته باشید و آن به سود شما باشد، و چه بسا چیزی را خوش داشته باشید و آن به زیان شما باشد، و خداوند می داند و شما نمی دانید.

   + سید مجید - ٩:٢۸ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢٦ خرداد ۱۳٩٢

فردا صندوق ها به سخن در خواهند آمد...

بسم الله الرحمن الرحیم

مَن یَتَّقِ اللَّهَ یجْعَل لَّهُ مخْرَجاً وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْث لا یحْتَسِب وَ مَن یَتَوَکلْ عَلی اللَّهِ فَهُوَ حَسبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَلِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکلّ‏ِ شی‏ءٍ قَدْراً

و کسی که از خدا بترسد، خدا برایش راه نجاتی از گرفتاریها قرار می‏ دهد و از مسیری که خود او هم احتمالش را ندهد روزی اش می‏ دهد و کسی که بر خدا توکل کند خدا همه کاره‏ اش می‏ شود، که خدا دستور خود را به انجام می‏ رساند و خدا برای هر چیزی اندازه‏ ای قرار داده است.

  

 

امروز جمعه ساعت 11.5 با غسل جمعه و با وضو در پای صندوق رای حاضر شده و با توکل بر خدا نام اصلح را بر روی برگه ی رای نوشتم. اصلحی که با توجه به ملاک های حضرت امام خامنه ای به او رسیده بودم کسی نبود جز:

دکتر سعید جلیلی

گفتند گزینه ی دولت است، سکوت کردیم!

گفتند انصراف می دهد، دروغشان را به رخ نکشیدیم!

گفتند به فلانی رای دهید که بهمانی رای نیاورد، به این محاسبات مضحک در دل خندیدیم!

پول و پیامک خرج کردند، نگاه کردیم!

باکی نیست، ما عجله ای نداریم!

فردا صندوق ها به سخن در خواهند آمد...

 

فردای قیامت در پیشگاه حضرت حق، آقا رسول الله، امیرالمومنین و همه ی 12 معصوم پاک دیگر، حضرت امام خمینی و همه ی شهدای انقلاب اسلامی رو سفیدیم که:

ما به اصلح رای دادیم، حتی اگر 72 رای داشته باشد!

 

 

----

امروز بارها سوره ی فتح را خواندم و با آن آرامش گرفتم:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّا فَتَحْنَا لَکَ فَتْحًا مُبِینًا (١)لِیَغْفِرَ لَکَ اللَّهُ مَا تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِکَ وَمَا تَأَخَّرَ وَیُتِمَّ نِعْمَتَهُ عَلَیْکَ وَیَهْدِیَکَ صِرَاطًا مُسْتَقِیمًا (٢)وَیَنْصُرَکَ اللَّهُ نَصْرًا عَزِیزًا (٣)هُوَ الَّذِی أَنْزَلَ السَّکِینَةَ فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ لِیَزْدَادُوا إِیمَانًا مَعَ إِیمَانِهِمْ وَلِلَّهِ جُنُودُ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضِ وَکَانَ اللَّهُ عَلِیمًا حَکِیمًا

ما برای تو پیروزی آشکاری را فراهم ساختیم، تا خداوند گناهان گذشته و آینده ای را که به تو نسبت می دادند ببخشد و نعمتش را بر تو تمام کند و به راه راست هدایتت فرماید و پیروزی شکست ناپذیری نصیب تو کند. او کسی است که آرامش را در دلهای مومنین نازل کرد تا ایمانی بر ایمانشان بیفزایند. و لشکریان آسمانها و زمین از آن خداست و خداوند دانا و حکیم است.

   + سید مجید - ۳:۳٠ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٤ خرداد ۱۳٩٢

حجت تمام شد، جلیلی اصلح است!

 

دو روز مانده به انتخابات حضرت امام خامنه ای در بیانات بسیار مهمی که ایراد فرمودند هشت نفر نامزد انتخابات را "هشت نامزد با هشت گرایش و هشت نوع نگاه" دانسته و در مورد سیاست خارجی و ارتباط با دشمنان بیان داشتند:

عرصه بین المللی، عرصه تعارف و رودربایستی نیست و هر قدر شما ضعف نشان دهید و عقب بنشینید دشمن جلوتر می آید.

گاهی به خاطر مصلحت، بعضی حرف ها را قبول کردیم اما دشمن پا روی حرف خودش گذاشت و با جسارت بیشتر جلو آمد، بنابراین باید در مقابل خواسته های نامشروع بیگانگان با قدرت ایستاد.

 پایداری و استقامت در مقابل دشمن بین المللی را نیازمند «اعتماد به ملت شجاع و رشید ایران، اتکاء به عزت ملی، توکل به خدا و حسن ظن به وعده های پروردگار» است و باید در راه پرعزتی که ملت و نظام انتخاب کرده اند عاقلانه و مدبرانه پیش رفت.

این سخنان نشان می دهد که از میان هشت نوع نگاه ایشان نگاه "پایداری و استقامت" را می پسندند و آن را برای کشور مفید و موثر می دانند. از میان هشت کاندیدا تنها دو نفر این گونه نگاه داشتند و برخورد با دشمن و مذاکره در حقوق ملت ایران را از این دریچه می دیدند.

حداد عادل که در مناظره ها از نظام اسلامی و انقلاب و ایستادگی در مقابل دشمنان دفاع کرد یکی از این دو نفر بود. او حتی در بیانیه انصراف خود نیز از انتخاب کسی سخن گفت که :  به مبانی جمهوری اسلامی معتقد بوده و شجاع و بانشاط و توانمند باشد و از گفتمان انقلاب اسلامی و ارزش های مورد نظر امام و رهبری حمایت کنند و پاسدار خون شهیدان و فداکاری های ایثارگران عزیز و خانواده­ معظم شهدا باشد.

در میان هفت نفر باقیمانده تنها کسی که گفتمان او گفتمان مقاومت و ایستادگی در مقابل قدرت های بزرگ و زورگو بود کسی نبود جز :

سعید جلیلی

ایشان بارها در مناظره ها و سخنرانی ها با انتقاد از خط تردید شکل گرفته، تنها راه پیروزی ملت در برابر زورگویان را راه مقاومت دانسته است.

 


دکتر جلیلی در مناظره سیاسی در نقد دیدگاه سایر کاندیداها گفت:

ما نگاه هژمون را قبول نداریم و این اصل سیاست خارجی ماست. ما در چالش با نظامی هستیم که امروز میخواهد به زور خود را حاکم کند. سیاست خارجی ایران یکی از رویکردهای بسیار مثبت نظام ما بوده است. در زمانی که برخی دوستان شعار همراهی با نظم جهانی را دادند و از تقابل بیهوده جلوگیری کنیم پاسخش چی بود؟ در دوره هاشمی 2 حکم جلب برایشان آمد و در دوره خاتمی به ما گفتند محور شرارت. هر دویش غلط بود. این شیوه آقایان غلط است. منافع ملی کشور دقیقا بعد از آن دوران حفظ شد. عده ای نگران بودند نکند به ما حمله شود اما آمریکا هم در افغانستان زمین گیر شد هم در عراق.

 

حضرت امام خامنه ای به صراحت فرمودند:

کسانى سر کار بیایند که مصداق: «انّ الّذین قالوا ربّنا اللّه ثمّ استقاموا» باشند؛

اهل استقامت، اهل ایستادگى باشند؛ زرهى پولادین از یاد خدا و از توکل به خدا بر تن خودشان بپوشند و وارد میدان شوند.

 

 

حجت بر ما تمام است. از میان شش نامزد باقیمانده با شش گرایش و شش نوع نگاه، تنها دکتر جلیلی است که معیارهای مد نظر امام خامنه ای را دارد.

 


   + سید مجید - ٦:٠٦ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢۳ خرداد ۱۳٩٢

میلاد عشق

سلام ای حضرت عشق!

تو کیستی که حتی در شادی روز میلادت٬ چشمه ی چشمانم با یاد تو می جوشد.

درود بر تو و همه ی یاران پاکبازت در طول تاریخ!

یا لیتنا کنا معکم...

 

 

----

میلاد نور چشم رسول اکرم٬ حضرت اباعبدالله الحسین٬‌برادر ولایتمدارش آقا ابوالفضل العباس و پسر زاهد و بصیرش و ولی خدا بر روی زمین حضرت سجاد بر همه آزادگان جهان مبارک.

 

   + سید مجید - ٩:٢٠ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩٢

یک راه ساده برای تشخیص اصلح!

برای اینکه از میان کاندیداهای مورد تایید شورای نگهبان برای ریاست جمهوری یازدهم اصلح را انتخاب کنیم راه های زیادی وجود دارد. ملاک های انتخاب اصلح توسط حضرت امام خامنه ای ارائه شده است و با مقایسه ی هر یک از کاندیداها با این ملاک ها می توانیم بهترین را تشخیص دهیم.

اما اگر این کار برای ما سخت بود یک راه دیگر نیز وجود دارد و آن این است که از کسانی که به قدرت تشخیص و بصیرت آنها اعتماد داریم و آنها را فردی مومن و انقلابی می دانیم بپرسیم و از آنها کمک بگیریم.

اگر این کار را هم نخواستیم بکنیم می توانیم یک کار بسیار ساده تر انجام دهیم.

ماهواره تماشا کنیم!

تعجب نکنید٬‌واقعا این یک راهکار بسیار ساده و مناسب برای تشخیص اصلح است. کافی است این چند روز باقیمانده تا انتخابات را به منزل کسی که آنتن ماهواره دارد رفته و تعدادی از برنامه های سیاسی شبکه های ضد انقلاب را به تماشا بنشینیم و یا به سایت های خبری آنها در اینترنت سری بزنیم. هر کدام از کاندیداها که بیشتر توسط این شبکه ها و سایت ها تخریب شده مناسبترین فرد برای ریاست جمهوری است.

به همین سادگی!

 

* ابراهیم نبوی(ضدانقلاب خارج نشین):  باید به هر قیمت شده مانع روی کار آمدن موجود خطرناکی مانند سعید جلیلی و یا نامزدهایی مشابه او شویم.

* مسعود بهنود(روزنامه نگار فراری و کارشناس BBC) : مصمم هستم مانع رییس جمهور شدن جلیلی شوم.

* علیرضا نوری‎زاده(ضد انقلاب و کارشناس شبکه VOA): ریاست جمهوری جلیلی برای ما فاجعه‌ است.

 * اکبر گنجی(ضد انقلاب فراری): با رئیس‌جمهور شدن جلیلی چه از ایران باقی می‌ماند؟
 

* سارا زرتشت(فعال رسانه ای ضد انقلاب) در سایت جرس: سعید جلیلی بسیار خطرناک است.

* حسن فرهنگی(فعال سیاسی ضد انقلاب): مقاومت یعنی به استقبال جنگ رفتن که سعید جلیلی قصد آن را دارد.

* یورونیوز: جلیلی در برابر غرب ایستادگی خواهد کرد.

* ان بی سی نیوز: سعید جلیلی، محافظه کار تندروی نزدیک به آیت الله خامنه ای، کسی است که با رویه ی خود تا کنون اجازه نداده است تا مذاکرات با نتیجه مطلوب دنبال شوند!"

* روزنامه صهیونیستی جروزالم پست: نفوذ جلیلی در مذاکرات هسته ای، وی را به عنوان گزینه ای معرفی می کند که احتمال ریاست جمهوری وی نیز برای غرب دلهره آور است.

 

----

امام خمینی (ره):

امریکا هرچه به حکومت ما فحش بدهد و به مجلس ما فحش بدهد یا به افراد فحش بدهد، پیش مردم، اینها معتبرتر می‎شوند. و از آن طرف دیگران، منحرفین هرچه شما را بدگویی کنند برایتان بهتر است. مصیبت آن وقت بود که از شما تعریف کنند. اگر چهار مرتبه امریکا، من آن اوایل می‎گفتم این را که اینها نمی‎فهمند چطور اشخاص را زمین بزنند، چهار دفعه تعریف کنند از یک کسی، تعریف کنند از یک چیزی، وقتی تعریف کردند، مردم می‎فهمند این عیبی دارد که اینها تعریف می‎کنند از او، لکن خدا خواسته است که اینها نفهمند.


   + سید مجید - ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢۱ خرداد ۱۳٩٢

او٬ حقیقتا عادل است!

 

در مناظره ی سوم صداوسیما بین هشت کاندیدا که در باب سیاست داخلی و خارجی بود و پیش بینی هم می شد که رخوت و بی تحرکی دو مناظره ی قبلی را نداشته باشد اتفاقات زیادی افتاد و کاندیداها به خوبی به یکدیگر تاختند.

بحث های داغ جلیلی - عارف٬ روحانی - قالیباف٬‌ ولایتی - جلیلی٬‌ غرضی - عارف٬‌ جلیلی - روحانی٬ حداد - عارف٬ جذابیتی دو چندان به مناظره ی آخر داده بود.

البته همچون دو مناظره ی قبلی برخی از کاندیداها به سیاهنمایی آمیخته به غلو٬ بزرگنمایی و دروغ نیز ادامه دادند که البته با واکنش و پاسخ برخی دیگر از کاندیداها مواجه شد.

همچنین کاندیداها یکدیگر را به ناتوانی در زمان مدیریت متهم کرده و پاسخ هایی را مطرح می کردند.

و البته در بحث سیاست خارجی هسته ای نیز تعدادی از کاندیداها بالاتفاق به یک نفر تاختند که او نیز از پس آنها بر آمد تا جایی که در انتها وقتی برای دفاع از برنامه های خود نداشت.

×××

اما چیزی که دیروز در نظر بنده بسیار جلب توجه کرد٬‌ انصاف٬‌‌ آزادگی و عدالت دکتر حداد عادل بود.

 

 

او در وقت هایی که در اختیار داشت:

- از سیاهنمایی خودداری کرد و به سیاهنمایی ها نیز اعتراض نمود.

- از آزادی بیان در کشور دفاع کرد.

- با ذکر نمونه هایی از ضعف در سیاست خارجی دولت های هاشمی و خاتمی نشان داد که فقط این دولت ضعف نداشته و آن دولت ها هم خیلی باتدبیر نبوده اند.

- دیدگاه صحیحی در مورد پرونده ی هسته ای اتخاذ کرد.

- از استقلال کشور دفاع کرد.

- از دیدگاه وادادگی در برابر قدرت های جهانی در دولت خاتمی انتقاد کرد.

- از کدخدا دانستن امریکا و رعیت دانستن خود در برابر او انتقاد نمود.

- از دکتر رضایی که تنها خود را به فکر مردم نشان می داد انتقاد کرد.

- به انتقاد عارف در استفاده نشدن از اصلاح طلبان در دوران مدیریت اصولگرایان با ذکر نمونه هایی در دولت اصلاحات پاسخ مستدل داد.

- وی شجاعانه از نکات مثبت دولت دفاع کرد و همه ی مشکلات را از احمدی نژاد ندانست.

- از ساکتین فتنه و سکوت عارف و خاتمی در زمان فتنه انتقاد کرد.

- از مواضع دکتر ولایتی در مباحث هسته ای انتقاد کرد و آن را سخت تر از اجرای قطنامه 598 دانست.

- از اقتدار٬‌ پیشرفت ها و توانایی های ملت٬‌انقلاب و کشور دفاع کرد.

 

حداد در پایان مناظره ی دیروز نشان داد که به هر قیمتی حاضر به جمع آوری رای نیست و بر سر چند رای حاضر نیست اصولی را که به آن معتقد است و اخلاقی را که به آن پایبند است رها کند.

حداد دیروز نشان داد که "مرد آرام میدان" همیشه در میدان مبارزه هست و از حق و حقیقت عادلانه دفاع می کند. حتی اگر این کار او را از صندلی ریاست جمهوری دور کند. او آزادگی را دوباره معنا کرد و نشان داد که واقعا مرد تقوا و تدبیر است.

×××

پس از پایان مناظره کاندیداها در شب گذشته، به جز آقایان حداد عادل و جلیلی، بقیه کاندیداها بلافاصله محل مناظره را ترک کردند. اما نماز جماعت به امامت دکتر حداد عادل برگزار و دکتر جلیلی نیز به وی اقتدا کرد.

 

----

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا

سوره احزاب آیه 23

 

از میان مؤمنان مردانى‏اند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند. برخى از آنان به شهادت رسیدند و برخى از آنها در [همین‏] انتظارند و [هرگز عقیده خود را] تبدیل نکردند.

 

   + سید مجید - ٢:٠٢ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩٢

خامنه ای خمینی دیگر است

 

غم جانکاه از دست دادن رهبری بزرگ، تنها با جانشینی رهبری بزرگ است که تسکین می یابد.

او اکنون نه تنها بر حکومتی دینی در کشوری مقتدر حاکم است، که بر قلوب میلیون ها مسلمان از ملیت ها، اقوام و فرق گوناگون حکمرانی می کند. راز اقتدار او، حکومت بر قلوب است.

 

سال 68 زمانی که برخی افراد به بهجت عارفان اعتراض کردند که آقای خامنه ای برای رهبر شدن جوان است، ایشان فرمودند:

همان یکبار که گفتند علی (ع) جوان است برای هفت پشتمان کافی است.

 

ولایت امام خامنه ای بزرگ ترین امتحان دوران ماست. اگر از آن سربلند بیرون آمدیم دعای فرجمان مستجاب خواهد شد.

 

با خــــــامنــــــه ای کسی نگردد گمراه

او در شب فتـــــنه می درخشد چون مــاه

در هر نفـــــــسم برای او می خوانم

لا حـــو ل و لا قــو ه ا لا بـا لله ...

 

----

سالگرد آغاز زعامت امام خامنه ای بر امت اسلامی به همه ی ولایتمداران و عاشقان حضرت صاحب مبارک باد.

   + سید مجید - ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٥ خرداد ۱۳٩٢

آیا اولویت دیگری وجود ندارد؟

 

این روزها بزرگترین دغدغه ی مردم را که جویا شوی و انتظار آنها از کاندیداهای ریاست جمهوری را بپرسی٬‌ حول چند کلیدواژه ی گرانی٬‌ تورم٬‌ اشتغال٬ مشکلات اقتصادی متمرکز می شود. اکثریت قریب به اتفاق کاندیداها هم در مباحث خود از ابتدای شروع فعالیت های انتخاباتی تاکنون به این موضوع به صورت خاص پرداخته و برانامه های زیادی را بیان کرده و مدون نموده اند. کاندیداها هر کدام خود را منجی مردم از شرایط اقتصادی کنونی دانسته و قول های ‌ 100 روزه٬ 6 ماهه٬ 2 ساله٬ و ... به مردم داده اند.

 

 

اما آنچه که همه ی کاندیداها به جز یک نفرشان٬ اصلا تاکنون در مورد آن سخن نگفته و برنامه ی خود را بر مبنای آن شکل نداده اند٬‌ دین٬‌ اسلام و قرآن است.

 

حضرت امام خامنه ای در بیان ویژگی های اصلح می فرمایند:

آنچه ما در این سالهاى طولانى از خیرات و برکات به دست آورده‌ایم، به برکت هدفهاى انقلاب بوده است؛ هر جائى که ما کم آوردیم، عقب ماندیم، شکست خوردیم، به خاطر غفلت از هدفهاى انقلاب اسلامى و هدفهاى اسلامى بوده است.

کسانى سر کار بیایند که مصداق: «انّ الّذین قالوا ربّنا اللّه ثمّ استقاموا» باشند؛ اهل استقامت، اهل ایستادگى باشند؛ زرهى پولادین از یاد خدا و از توکل به خدا بر تن خودشان بپوشند و وارد میدان شوند. شعارها را نگاه کنید، ببیند شعارهائى که تعیین میکنند، چه جور شعارهائى است؟

علامه مصباح در تحلیلی از انتخابات٬مردم و مشکلات اقتصادی می فرمایند:

به طور طبیعی، اکثریت مردم جامعه، به فردی اقبال دارند که بهتر بتواند مشکلات اقتصادی را حل کند، و این بدان معناست که جامعه ما از تفکر صحیح اسلامی فاصله گرفته است و متأسفانه در طول بیش از 30 سال گذشته، نظام ارزشی ما افت کرده است.

نه تنها اکثریت مردم، بلکه خواص و حتی کاندیداهایی که چنین انتظاری از آنها نمی‌رود، مهمترین برنامه‌ها و اهداف خود را رفاه اقتصادی، و نه ارزشهای انقلاب، عنوان می‌کنند.

هرچند واقعا مشکلات اقتصادی وجود دارد و بر مردم فشار می‌آورد و دولت وظیفه دارد در این زمینه کار کند، اما عنوان کردن آن به عنوان مهمترین هدف و نقطه اساسی، نشان از ضعف تفکر دینی و فاصله گرفتن از آرمان‌های امام(ره) دارد.

فرد اصلح، علاوه بر شرایط عمومی مدیریت کلان ازقبیل مشورت‌پذیری، عدم استبداد به رأی و مانند آنها، باید به‌طور خاص دغدغه دین، فرهنگ و ارزشهای اسلامی را داشته باشد و در برابر مستکبران کوتاه نیاید.

انقلاب اسلامی به خاطر دین بود و پیشرفت‌های مادی در سایه دین برای مردم ارزش داشت، لذا در طول 8 سال دفاع مقدس مردم با فقر و گرفتاری زندگی می‌کردند، اما دست از دین خود برنداشتند، و این بدان معناست که اگر مسئولین منحرف نشوند، مردم دارای صلابت ذاتی هستند.

ایشان در جایی دیگر می فرمایند:

اگر گفته شود اکثریت مردم با توجه به فشارهای اقتصادی به‌ویژه در سال‌های اخیر، حل مشکل گرانی‌ها را در اولیت انتخاب خود قرار می‌دهند، سخنی بیهوده نیست. البته باتوجه به شرائط حق هم دارند. اما برای کسانی‌که انگیزه دینی قوی دارند این سؤال مطرح می‌شود که:

آیا اولویت دیگری وجود ندارد؟

مردم نه برای شکم، بلکه به‌خاطر دین‌شان انقلاب کردند و لذا وقتی امام خطرات را برمی‌شمردند، بالاترین خطر را، احساس خطر برای دین می‌دانستند.

کم‌کم کار به‌جایی رسید که در بین شعارهای نامزدها، حتی یک مورد نیز اسلام و دغدغه دینی مطرح نمی‌شد. برخی سیاست‌مداران علی‌رغم این‌که خودشان افراد متدین و اهل تهجد هستند، شعارهای اسلامی در بین سخنان‌شان وجود ندارد، چرا که این‌گونه به آن‌ها القاء‌شده است که مردم از این مسائل دوری می‌کنند.

آیا ما نیز باید آلت دست کاندیداهایی شویم که شعارهای اقتصادی سر می‌دهند یا باید دغدغه دین و اسلام را داشته‌باشیم که خواسته مردم از انقلاب‌شان بود.

 

همچنین حجت الاسلام قرائتی در بیان راه حل مشکلات اقتصادی مردم می گویند:

الان که هشت کاندیدای ریاست جمهوری تبلیغات می کنند و از مشکلات اقتصادی می گویند، هیچ کدام نمی گوید که قرآن در مورد مشکلات اقتصادی چه می گوید. درست است که مشکلات اقتصادی 50 درصد مشکلات کشور است اما وجود قرآن و عمل به آن مشکلات اقتصادی را کم می کند. وقتی صف نماز جماعت خلوت می شود باید صف نان شلوغ باشد چرا این ها را ما نمی فهمیم.

من برای مشکلات اقتصادی به کاندیدای ریاست جمهور توصیه می کنم که اگر به قرآن توجه کنید، زندگی و وضع اقتصادی مطلوبی می شود. تنها کشتی بی سوراخ قرآن است که بهترین هدایت ها را دارد اما ما نتوانستیم شیرینی آن را در جامعه نشان دهیم.

 

 

در میان کاندیداهای ریاست جمهوری تنها دکتر جلیلی است که سخنرانی های خود را با دغدغه ی دینی آغاز می کند. وی در یکی از سخنرانی های خود در جمع مردم کرمان گفت:

یکی از بحث‌های بسیار اساسی که همیشه بین پیامبران الهی و دشمنان وجود داشته، دعوا بر سر این بوده که چه کسی باید درباره هدایت جامعه و اینکه مناسبت یک جامعه چگونه باشد، صحبت کند.

قرآن می‌فرماید که اگر از مخالفان بپرسید که چه کسی آسمان‌ها و زمین را آفریده هیچ دعوایی وجود ندارند، پس دعوا سر چیست که انبیای الهی با تمام مخالفان و دشمنان خود درگیر بودند، موضوع اصلی این بوده که چه کسی باید برای مناسبات انسان، جامعه، سیاست، اقتصاد و حکومت رب باشد.

دعوای مخالفان انبیای الهی نیز این بود و ادعای ربوبیت داشتند؛ نه خالقیت، نخستین سئوال فرعون هم از حضرت موسی و هارون (ع) این بود که چه کسی شما را هدایت می‌کند و ادعا داشت که ربوبیت دارد. امروز نیز ما همان دعوا را داریم، بسیاری از کسانی که امروز در برابر شما ایستاده‌اند و حتی به کلیسا می‌روند و مناسک عبادی انجام می‌دهند، می‌خواهند برای مناسبات دنیا تعریف کنند و بگویند که چه و چگونه انجام دهیم.

گفتمان انقلاب اسلامی این بود که چه کسی باید پروردگار، سیاست و هدایت جامعه را داشته باشد. ملت ما در خردادماه از 50 سال پیش به رهبری مرجعیت و امام عظیم‌الشأن این پرچم را بلند کرد، اما فقط پرچم نبود، بلکه استقامت کرد و پایداری ورزید و این مسیر را ادامه داد. امروز تمام دعوای دنیا با ما این است که ما می‌گوییم چگونه باشد و یک ملت در برابر آنها ایستاده و بر مواضع خود پای می‌فشارد و این باور را دارد که اگر این مسیر را ادامه دهد، هیچ خوف و نگرانی ندارد.

این وعده الهی است که اگر دعوت خدا و پیامبر(ص) را جواب بدهید یک حیات جدید می‌گیرید، ما این باور را در 34 سال گذشته تجربه کردیم و دیدیم هر میزان دعوت الهی را اجابت کردیم، یک حیات جدید گرفتیم.  روز به روز وعده‌های الهی محقق شد و نشان دادیم آنهایی که ادعا می‌کنند باید رب باشند، می‌توان در برابر آنها ایستاد و پیشرفت کرد.

 

با رجوع به قرآن کریم علاوه بر دستورات اقتصادی و ارائه ی روش های دینی برای بهبود زندگی مردم به آیاتی بسیار تامل برانگیز بر می خوریم. خداوند در آیه ی 96 سوره ی اعراف می فرماید:

وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آمَنُواْ وَاتَّقَواْ لَفَتَحْنَا عَلَیْهِم بَرَکَاتٍ مِّنَ السَّمَاء وَالأَرْضِ

اگر مردم قریه ها ایمان آورده و پرهیزگاری پیشه کرده بودند برکات ، آسمان و زمین را به رویشان می گشودیم.

«برکات» ، به موهبت‏ هاى ثابت و پایدار گفته مى‏ شود، در مقابل چیزهاى گذرا. در معناى «برکت»، کثرت، خیر و افزایش وجود دارد. برکات، شامل برکت‏ هاى مادّى و معنوى مى‏ شود، مثل برکت در عمر، دارایى، علم، کتاب و امثال آن.

 

مگر وعده ی خداوند صادق نیست؟ وقتی نسخه ی الهی حل مشکلات اقتصادی در دستان مردم است٬ چه نیازی به نسخه پیچی های کاندیداهای ریاست جمهوری است که "منم منم" برخی از آنها گوش فلک را نوازش می کند؟

در این میان هر کاندیدایی که به نسخه ی الهی باورمند تر و در راه اجرای آن در شئون زندگی مردم مصمم تر است٬‌ صلاحیت نشستن بر مسند قوه ی اجرایی حکومت دینی را داراست.

 

 

از نظر بنده٬‌ جلیلی اصلح است. چون گفتمان او بر خلاف هفت متدین دیگر گفتمانی دینی است.

و این شاخصه ای است که دکتر جلیلی دارد و دیگران ندارند.

   + سید مجید - ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳٩٢

یک سئوال از حسن روحانی!

 

آقای روحانی٬‌کاندیدای محترم ریاست جمهوری اسلامی ایران!

ممکن است بفرمایید چرا امریکا٬ اروپا و فتنه گران داخلی چشم امیدشان به رای آوری شماست؟

 

تصاویر فوق نشست خبری آقای روحانی در حسینیه ی جماران با خبرنگاران و جوانان حامی وی است!

 در این جلسه و در حسینیه ای که زمانی محل جمع شدن عاشقان روح الله از بسیجیان٬ رزمندگان و اقشار مختلف مردم بود٬ از فتنه گرانی حمایت شده که در سال 88 به دنبال شکست والاترین میراث حضرت امام یعنی ولایت فقیه بودند.

آقای روحانی دولتی که شما تشکیل خواهید داد٬ تدبیری برای حضور دوباره ی فتنه گران در حکومت و امیدی برای سلطه ی مجدد دشمنان خارجی است.

شما شاه کلید همه ی دشمنان انقلاب هستید. شاه کلیدی که بارها آن را نشان داده اید!

   + سید مجید - ٢:٢٤ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٢

نشانشان اثر سجده ای است که بر چهره آنهاست!

یکی از سایت های تحلیلی - خبری در یک مطلب با عنوان "مدل موهای جلیلی در مناظره" دو عکس از دکتر جلیلی آورده که موهای ایشان را در دو مدل مختلف نشان می دهد. منظور این سایت هرچه که باشد - چه مسخره کردن٬ چه اظهار تعجب٬ چه جلب نظر مخاطب و یا هر منظور دیگری - ناخواسته یک نکته ی اخلاقی را از سجایای اخلاقی دکتر جلیلی به ما نشان می دهد.

 

 

ایشان در برنامه ی مناظره ای که میلیون ها نفر از سراسر ایران اسلامی بیننده دارد٬‌یکی از مهم ترین نشانه های ایمان و تقوای خود - اثر مهر بر پیشانی - را با موهای خود پوشانیده اند تا مردم فارغ از این نشانه تنها به کارآمدی٬ تخصص٬ توانایی های مدیریتی و برنامه های ایشان توجه کرده و با دیدی باز و آگاهانه به ایشان رای دهند.

در دوره ای که همگان برای جلب آرای مردم از همه ی داشته هایشان استفاده می کنند و حتی نداشته ها را نیز برای خود می سازند٬‌ در زمانه ای که دیگران با تظاهر به دین داری و تقوا سعی در جمع آوری آرای متدینین دارند و در برهه ای که می توان بهترین استفاده ی تبلیغاتی را از یک برنامه ی پربیننده برد٬ دکتر جلیلی مهمترین شاخصه ی یک کارگزار حکومتی را که همان تقواست پنهان می کند تا رای کسی را فقط با این شاخصه جذب نکند.

با احترام به تمامی کاندیداها٬‌به حق می توان او را اخلاق مدار ترین کاندیدا در بین این هشت نفر دانست.

 

----

مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ تَرَاهُمْ رُکَّعًا سُجَّدًا یَبْتَغُونَ فَضْلًا مِّنَ اللَّهِ وَرِضْوَانًا سِیمَاهُمْ فِی وُجُوهِهِم مِّنْ أَثَرِ السُّجُودِ

سوره فتح - آیه 29

 

محمد پیامبر خدا ، و کسانی که با او هستند بر کافران سختگیرند و با یکدیگر مهربان٬ آنان را بینی که رکوع می کنند ، به سجده می آیند و جویای فضل و خشنودی خدا هستند نشانشان اثر سجده ای است که بر چهره آنهاست.

   + سید مجید - ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٢

موسوی ورژن 92 رو نمایی شد!

 

ساعت 23

موسوی ورژن 92 هم اکنون در حال رونمایی ست.

سراسر دروغ، تهمت، افترا، تخریب، فرافکنی و آمار غلط و ...

با شعار منزلت!

 

 

آقای محمدرضا عارف!

حضرت امام خامنه‌ای همین امروز فرمودند:

آقایان داوطلبی که در صدا و سیما برنامه دارند، وظایف سنگینی بر عهده دارند و باید مراقب باشند که خدایی نکرده برای جلب توجه مردم، هر حرف خلاف واقعی را بر دهان نیاورند.

سخنان کاندیداها باید واقعی، صمیمی، متکی بر اطلاعات درست و صادقانه باشد.

کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید فقط واقعیت را به مردم بگویند، هم واقعیت اوضاع کشور و هم واقعیت در مورد خودشان.

اگر صادقانه عمل شود قطعاً خداوند کمک خواهد کرد و این کمک الهی نیز گاهی با دست یافتن به توفیق خدمت و مسئولیت است و گاهی هم با توفیق نیافتن برای خدمت در این مسئولیت است.

کاندیداها نباید برای جلب رأی مردم، به تخریب نامزدهای دیگر و همچنین تخریب واقعیات جامعه، اقدام کنند.

   + سید مجید - ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٢

اصلح٬‌آقای جلیلی است!

اپیزود اول:

حضرت امام خامنه ای:

خودتان تحقیق کنید، ملاحظه کنید، دقت کنید، از انسانهای مورد اعتمادتان بپرسید، تا به اصلح برسید و اصلح را انتخاب کنید.

 

----

اپیزود دوم:

امام خامنه ای :

اگر خداوند متعال به نسل کنونی ما این توفیق را نداد که از شخصیت هایی مانند علامه طباطبایی و شهید مطهری استفاده کند،اما به لطف خدا، این شخصیت عزیز و عظیم القدر، خلأ آن عزیزان را در زمان ما پر می کند...»

«بنده نزدیک به چهل سال است که جناب آقای مصباح را می شناسم و به ایشان به عنوان یک فقیه، فیلسوف، متفکر و صاحب نظر در مسائل اساسی اسلام ارادت قلبی دارم.»

«این هجوم های تبلیغاتی که به شخصیت های برجسته و انسان های والا و بااخلاق برجسته وارد می کنند،نشان دهنده اهداف و نیات دشمن است.

یک نفر مثل جناب آقای مصباح، که حقیقتاً این شخصیت عزیز، جزو شخصیت هایی است که همه دلسوزان اسلام و معارف اسلامی از اعماق دل بایستی قدردان و سپاس گزار این مرد عزیز باشند، مورد هجوم تبلیغاتی قرار می گیرند! حرف رسا و نافذ، منطق قوی و مستحکم هر جایی که باشد، آن جا را دشمن زود تشخیص می دهد، چون حسابگر است. دشمن آن جا را می شناسد و به مقابله اش می آید. با مرحوم شهید مطهری هم همین جور برخورد کردند.»

 

----

اپیزود سوم:

علامه مصباح یزدی:

اصلح آقای جلیلی است و امیدواریم که احیای ارزش‌های اسلامی به دست ایشان اتفاق بیفتد و ایشان بهترین یاور رهبری باشند.

    + سید مجید - ٢:٥٤ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٢

تمدن جهانی اسلام و رئیس جمهوری در تراز آن!

 

رهبر معظم انقلاب از ابتدای دوران پربرکت رهبری شان در سال 68 تاکنون که بیش از 24 سال از آن می گذرد با ادامه ی راه حضرت امام به دنبال وحدت مسلمین و تقریب مذاهب اسلامی و تشکیل امت واحده با توجه به مشترکات دینی بوده اند و همواره با اعمال٬ سخنان٬ احکام و فتاوی٬ موضع گیری ها و برنامه ریزی های خود در این راه قدم برداشته اند. ایشان همواره به دنبال قدرتمند و عزت مند شدن مسلمانان از هر فرقه و گروه در هر جای دنیا بوده اند و از گروه های مبارز مسلمان چه سنی و چه شیعه در راه مبارزه با استکبار و صهیونیسم حمایت کرده اند.

 

 

در سال های اخیر و با آغاز موج بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان و گسترش آن به چندین کشور و سرنگون شدن دیکتاتور های مورد حمایت غرب که منافع استکبار را در کشورهای مسلمان پیگیری و تامین می کردند٬ حضرت آقا در نقش یک رهبر بزرگ اسلامی و تئوریسین تمدن اسلامی به خوبی به راهنمایی٬ حمایت معنوی و تبیین این خیزش ها برخاسته و برخلاف غرب و رسانه هایش که با موذی گری این حرکات را دموکراسی خواهی و "بهار عربی" می نامیدند٬‌ با توجه به شواهد اثبات کردند که این خیزش ها اسلام خواهی و "بیداری اسلامی" است نه چیز دیگر.

 

 

ایشان به همین اکتفا نکرده و با ایجاد دبیرخانه ی دائمی بیداری اسلامی هدف تشکیل امت واحده ی را دنبال کردند. این دبیرخانه به سرعت اجلاس های بسیار مهمی را در میان متفکران٬‌جوانان٬‌ زنان و علمای اسلامی برگزار نمود و رهبر معظم انقلاب با حضور در این اجلاس و سخنان بسیار مهم و ارزنده به هدایت و راهبری این موج پرداختند. ایشان که به خوبی از خلا رهبری در این خیزش ها آگاه بودند و این کمبود را باعث شکست این بیداری در کشور های انقلاب کرده می دانستند٬ خود شخصا وارد این جبهه شده و رهبری عالی این خیزش ها را به عهده گرفتند. محبوبیت ایشان در میان جوانان٬ زنان٬‌علما و متفکران شرکت کننده در همایش های بیداری اسلامی نشان داد که جایگاه رهبری کاریزماتیک در امت اسلامی چقدر برازنده ی ایشان است و چقدر مردم در سایر کشورهای اسلامی نیازمند رهبری دینی هستند.

 

 

هدایت این جریان در سطح دنیای اسلام٬ فراغتی ذهنی و کاری را برای هر رهبری طلب می کند تا بتواند با فراغ بال به برنامه ریزی برای پیشبرد اهداف و نیل به هدف نهایی که تشکیل امت واحده ی اسلامی قدرتمند در برابر استکبار و صهیونیزم بین الملل است بپردازد. اما امام خامنه ای٬ این بیداری جهان اسلام را در حالی هدایت کردند که مشغله های فراوانی را در فتنه ی سال 88 و اتفاقات پس از آن٬ رفتارهای رئیس جمهور و کنش های مجلس با او٬ مشکلات اقتصادی چند سال اخیر٬‌تحریم ها و ... داشتند و باید آنها را نیز مدیریت می کردند. این خود٬ فشاری مضاعف و دغدغه های ذهنی چند برابر را بر یک رهبر جهانی وارد می کند و انرژی دوچندان طلب می کند تا هم زمان بتوان در دو جبهه ی داخلی و خارجی به مقابله با مشکلات و برنامه ریزی برای حل آنها و مدیریت مسائل مختلف بپردازد.

 این درحالی است که دولت نهم با انقلابی گری و کار جهادی و بسیجی٬ تلاش مضاعف با اعتقاد به روش های اسلامی و بکارگیری نیروهای متخصص و متعهد به انقلاب امید را به مردم مومن کشور بازگردانده بود مورد حمایت حضرت آقا قرار گرفت به طوری که ایشان فرمودند: "این دولت قطار انقلاب را به ریل اصلی اش باز گرداند".

اما دولت دهم نتوانست با حفظ نیروهای مومن و متعهد روش دولت نهم را ادامه دهد و از مسیر درست منحرف گردید. این انحراف مشکلاتی برای کشور ایجاد کرد که مدیریت راهبردی امام خامنه ای را می طلبید تا با درایت و کیاست خود این مشکلات را حل نمایند. این خود باعث می شد تا تمرکز و انرژی خاصی برای درون کشور گذارده شود و آن فراغت مورد نیاز برای هدایت امت اسلامی مخدوش گردد٬ هر چند پرکاری حضرت آقا مانع از آسیب دیدن هدایت جهانی ایشان گردید.

حال که در آستانه ی انتخاب رئیس جمهور یازدهم هستیم٬ بر ماست تا با توجه به این موارد مهم و خاص٬ رئیس جمهوری را انتخاب کنیم تا نه تنها دغدغه ای در درون کشور درست نکند٬ بلکه بازوی اجرایی رهبر انقلاب در نیل به اهداف داخلی و خارجی باشد. رئیس جمهوری مورد نیاز است تا امام خامنه ای را به عنوان ولی فقیه زمان گوش به فرمان و همراه و یاور باشد. کسی مورد نیاز است تا همانند رهبر انقلاب به حکومت جهانی اسلام٬‌ جاری شدن احکام اسلامی در جامعه٬‌ سپردن کار به مردم و کاردان ها٬‌ خدمت رسانی به آهاد جامعه و جاری کردن عدالت اعتقاد داشته و عامل باشد. رئیس جمهوری مورد نیاز است تا در سیاست خارجی بازوی اجرایی سیاست های نظام و مقام معظم رهبری باشد طوری که برایند نیروها یکدیگر را تقویت کنند نه تضعیف. فرد مومن و متخصصی مورد نیاز است تا رهبر انقلاب را از داخل کشور آسوده کند و ایشان را در ساخت امت واحده ی اسلامی همراهی نماید.

شرکت ما در انتخابات هم حق است و هم وظیفه٬‌ حقی که در تعیین سرنوشت خود داریم و وظیفه ای که در قبال همه ی مسلمانان دنیا داریم!

 

 

---

إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ * وَرَأَیْتَ النَّاسَ یَدْخُلُونَ فِی دِینِ اللَّهِ أَفْوَاجاً * فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّکَ وَاسْتَغْفِرْهُ إِنَّهُ کَانَ تَوَّاباً *

چون یاری خدا و پیروزی فراز آید ،و مردم را ببینی که فوج فوج به دین خدا در می آیند ، پس به ستایش پروردگارت تسبیح گوی و از او آمرزش بخواه ، که او توبه پذیر است.

 

-----

. این مطلب در رجانیوز منعکس شده است.

   + سید مجید - ٩:۱٩ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٦ خرداد ۱۳٩٢

شورای نگهبان و خشم شیطان بزرگ!

 

«به‌نظر می‌رسد که شورای انتصابی نگهبان ایران که نسبت به مردم ایران پاسخگو نیست، صدها کاندیدای بالقوه ریاست جمهوری را بر اساس معیارهای مبهم رد صلاحیت کرده است.»

 

این سخنان «پاتریک ونترل»، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا است که در گفتگو با خبرگزاری فرانسه به شورای نگهبان قانون اساسی کشورمان به‌خاطر رد صلاحیت برخی چهره‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری حمله کرده است.

 

 

به نظر می رسد شورای نگهبان به خوبی به وظیفه ی قانونی خود عمل کرده که اصلی ترین دشمن ایران اسلامی را این چنین به خشم آورده است.

خسته نباشید شورای محترم نگهبان قانون اساسی.

----

امام خمینی (ره):

امریکا هرچه به حکومت ما فحش بدهد و به مجلس ما فحش بدهد یا به افراد فحش بدهد، پیش مردم، اینها معتبرتر می‎شوند. و از آن طرف دیگران، منحرفین هرچه شما را بدگویی کنند برایتان بهتر است. مصیبت آن وقت بود که از شما تعریف کنند. اگر چهار مرتبه امریکا، من آن اوایل می‎گفتم این را که اینها نمی‎فهمند چطور اشخاص را زمین بزنند، چهار دفعه تعریف کنند از یک کسی، تعریف کنند از یک چیزی، وقتی تعریف کردند، مردم می‎فهمند این عیبی دارد که اینها تعریف می‎کنند از او، لکن خدا خواسته است که اینها نفهمند.

 

-----

. این مطلب در رجانیوز و سایت عمارنامه منعکس شده است.


   + سید مجید - ۱:٤٤ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٢